PAF Art #paf2015

 

V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění. Program sekce se odehrává nejen na místech tradičních (Konvikt, Galerie U Mloka), ale také ve veřejném prostoru (uliční galerie Vitrína Deniska). Součástí sekce je i slavnostní předávání devátého ročníku ceny pro umělce nad 35 let – Ceny od Vladimíra Havlíka jejímž laureátem pro rok 2014 byl právě Vladimír Havlík, olomoucký performer a pedagog.

Hosté:Josef Bolf (CZ), Marek Delong (CZ), David Možný (CZ) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
David Možný: Open Space

vernisáž

Výřez z reality v minimálním prostoru vitríny, v tomto případě pracovního místa v Open Space prezentuje brněnský umělec David Možný, v mezinárodním kontextu proslulý hudebními videi, jenž ve své tvorbě nezřídka reflektuje téma urbanismu, interiérového designu, sociální dystopie či fenoménu DIY.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAFScreenSaver: Animace animace
3.–6. 12. 2015 | | Konvikt Press Centre

výstava

Již podruhé se na obrazovkách počítačů ve festivalovém press centru představí experimentální výstavní prostor ScreenSaverGallery, díky kterému nebude výstava na téma Animace animace probíhat pouze na PAFu, ale současně také on-line po celém světě. Spořič obrazovky tentokrát lehce ironickým způsobem rozanimovává jisté umělecké strategie a vizuální postupy.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Umělec má cenu 2015: Cena od Vladimíra Havlíka

udílení ceny

Slavnostní předání ceny pro umělce nad 35 let. Cena je předávána jako gesto mladší generace tvůrců a teoretiků vůči generaci starších umělců. Laureátem pro rok 2015 se stal Vladimír Havlík. Letošními finalisty Ceny od Vladimíra Havlíka jsou Zbyněk Baladrán, Milena Dopitová, Jaromír Novotný, Jiří Surůvka a Dušan Zahoranský.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Marq Delong & Anna Slama: Sandbox Frontex Litany
3.–6. 12. 2015 | | Konvikt

vernisáž - kurátor - Lumír Nykl

Lumír Nykl: Jednotky předmětného, umělého či uměleckého prostředí bývají obvykle seřazené v popisce díla coby materiální předpoklady ve služebném postavení ke konečnému celku. Lidské zkušenosti se ale mohou začít jevit jinak, pokud tyto (např. plexisklo, banán, Anna Slama, ABS plast, štuková konzola, De Long, zátěžová krytina, dřevěný trám) pojímáme jako „latourovskou litanii“.

 
Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Ostrý zub

koncert

U příležitosti vystoupení Vladimíra Havlíka, který předá štafetové ocenění Umělec má cenu, zahraje též hudebně-performativní kvarteto Ostrý zub. Laureát Havlík tak po ceremoniálu stane na pódiu znovu, tentokrát jako frontman svérázného undergroundového uskupení.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Alexander Campaz (CO/US): Infinity + 1
3.–6. 12. 2015 | | Konvikt

výstava

Od roku 2012 PAF úzce spolupracuje s newyorským módním návrhářem Alexandrem Campazem. V minulosti pro PAF navrhl designová trička (2012) nebo šály (2014) vycházející vždy z vizuálu aktuálního ročníku PAF. Letos Campaz připravil nový, unikátní umělecký projekt – kolekci nekonečných triček Infinity + 1. V rámci workshopu bude Campaz popisovat své postupy během práce se střiheme a sublimací látek.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Procházka vernisážemi

 

Prostor podkroví Konviktu bude letos hostit čtyři výstavy – výstavu Infinity + 1 módního designéra Alexandra Campaze, dále PAFScreenSaver: Animace animace ve výstavním prostoru ScreenSaverGallery, výstavu umělců Marqa Delonga a Anny Slamy SANDBOX FRONTEX LITANY a instalaci Escape Pod amerického umělce Jonathana Monaghana. V rámci vernisáží proběhne slavnostní raut.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři