PAF New York 2015

 

59 E 4th St, 7th Floor Loft; New York, NY 10003
6. listopadu 2015 / FB event / od 18:00 do půlnoci / vstup zdarma

 

PROGRAM / INFO

 

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Infinity +1 / Alexander Campaz

6 pm – 12 aminstallation

Infinity + 1 je projekt, který uchopuje vztah mezi konečným a nekonečným, jak ho filozof Hilbert ukazuje ve svém hypotetickém příkladu nazvaném Paradox grandhotelu, a to, jakým způsobem omezení a pravidla tohoto paradoxu zhmotňují hranice vědění. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Filip Cenek

6 pm – 12 am / installation

Ačkoli je většina prací Filipa Cenka založena na totožných fotografiích, videích, animacích či sjednocujícím literárním fragmentu, nemají stálou formu. Efekt odcizení je pociťován jak z pohledu autora, tak diváků, a je podtrhován vždy jedinečným způsobem instalace v „omezeném“ prostoru. V takových případech se vnímání diváka podobá zážitku z opakovaného čtení stejného textu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Milton Melvin Croissant III

7 pmtalk, screening

Milton uvede řadu animovaných hudebních videoklipů, které pochází z dílny povětšinou nemajetných hudebníků a vznikly v průběhu posledních čtyř let. Premiérově také představí své video Thug Entrancer pro Software Records. Poté, co diváky provede svým kreativním procesem, bude Milton Melvin Croissant III osobně čelit jejich otázkám a poskytovat na ně odpovědi.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Nicholas O’Brien

8:30 pmscreening, readings

Pro PAF New York připravil Nicholas O'Brien blok autorských videí, která proloží dvěma krátkými předčítáními. Díla O’Briena, která jsou tematicky velmi různorodá, zkoumají, jak prostor, jazyk, simulace a různé formy technologií vytváří významové a narativní systémy. O’Brien je ve své tvorbě aplikuje značnou míru hravosti a zvídavosti, čerpá z množství vlivů, které pokrývají spekulativní literaturu, kritickou teorii a technologické objevy. Součástí večera bude světová premiéra O’Brienova nejnovějšího díla provázená 3D projekcí.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jiné vize 2014 / Český pohyblivý obraz

6 pm – 12 am / audio-visual installation

Soutěž Jiné vize je jedinou soutěžní sekcí PAFu – Přehlídky animovaného filmu a současného umění. Jejím cílem je mapování oblasti pohyblivého obrazu filmu a videa v České republice. Pomocí kurátorského výběru se snaží široké veřejnosti zpřístupnit domácí audiovizuální tvorbu, která se nachází na pomezí výtvarného umění, video artu a animace. Díky různorodému zaměření kurátorů je výběr děl každý rok jedinečný. Hlavním kritériem přihlášení do soutěže je předpoklad, že dílo lze promítat v kinosále a není starší osmnácti měsíců. Svá díla přihlašují jak profesionálové, tak amatérští tvůrci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Singles / Výběr Yoshiho Sodeoky z videí Undervoltu

6 pm – 12 amaudio-visual installation

Undervolt & Co. vznikl v roce 2013 jako distribuční platforma řízená umělci, která spravuje mezinárodní sbírku současného video artu s důrazem na práce zkoumající spojení obrazu a zvuku. Kolekce Singles je složena ze samostatných prací, které jsou reprezentativním vzorkem toho, co lze očekávat od úplných alb jednotlivých umělců, které Undervolt zastupuje. Patří mezi ně mimo jiné Suzy Poling, Robert Beatty, Brandon Blommaert, Yoshihide Sodeoka, Johnny Woods, Jimmy Joe Roche, MSHR, Giselle Zatonyl, Emilio Gomariz, Camilia Padgitt-Coles, Adam Ferriss, e*rock nebo Javier Galán Rico.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Return of the She („Ona se vrací“) / Ziemba

10 pmperformance, concert

V této participační sólové performance vystupuje Ziemba jako Ona, známá též jako: Majitelka, Hojná, Paní země, Dlící obyvatelka a Královna sužované mrtvoly. Krátká performativní instalace čerpá z futuristických a dekadentních představ přelomu 20. století o pohlaví, kulturním imperialismu a vnitřních krajinách, užívá pohybu, zvuku a kombinace médií, čímž interaktivně reflektuje lidský život jako pozůstatek modernity.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři