vize10_dort

Soutěž je každoročně zaštítěna zvoleným kurátorem, jenž vybírá finální desítku filmů. Letos se tohoto náročného úkolu zhostila teoretička filmu a nových médií Sylva Poláková.Vítěze letošního ročníku vybere porota složená z amerického filmaře a galeristy Pip Chodorova, vedoucí vídeňské distribuční společnosti sixpack film Brigitty Burger-Utzer a slovenského filmového teoretika a šéfredaktora časopisu Kino-Ikon Martina Kaňucha. Hlavní výhrou je hodnotná cena, kterou do soutěže darovala firma Adobe.

 

 

KURÁTORKA:

Sylva Poláková

 

POROTA:

Pip Chodorov (USA)

Brigitta Burger-Utzer (A)

Martin Kaňuch (SK)

 

VÝBĚR JINÉ VIZE 2010

 

I. / Urban Mediation

Pavla Gajdošíková – XYZ (2009)

Christoph Srb – Constant Light (2010)

Jan Pfeiffer – Prostorové vize (2010)

David Možný – Rahova (verze 2010)

 

II. / Transformace

Tereza Janečková & Pavlína Míčová – Teleportace (2010)

Lenka Žampachová – Ve světle jsou všechny (2010)

Petra Hermanová – Parfois il pleut, parfois pas (2010)

badminton (Martin Kohout a Jaakko Pallasvuo) – 008 (feat. Islaja) (2010)

 

Příběh

Veronika Vlková – Napůl neviditelný, napůl hnědý (2010)

Tereza Sochorová & Jan Horák – Bez názvu (2010)

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):

22:30 | ČTVRTEK 9. 12. 2010 | filmový sál

 

Tradiční projekce deseti vybraných českých soutěžních snímků, oscilujících na hraně filmového a výtvarného pojetí s prvky animace. Kurátorský dohled nad touto sekcí měla letos teoretička Sylva Poláková, která filmy roztřídila do tří tematických skupin (Urban Mediation, Transformace, Příběh). Vítěz, kterého vybere tříčlenná mezinárodní porota, bude vyhlášen na slavnostním zakončení PAFu.

12:00 | PÁTEK 10.12.2010 | divadelní sál

 

Projekce deseti vybraných českých soutěžních snímků, oscilujících na hraně filmového a výtvarného pojetí s prvky animace. Představena bude mezinárodní porota ve složení: americký filmař a galerista Pip Chodorov, vedoucí vídeňského sixpackfilm Brigitta Burger-Utzer a slovenský filmový teoretik a šéfredaktor časopisu Kino-Ikon Martin Kaňuch.

d_mozny

Vítězem soutěžní sekce Jiné vize se stal snímek Rahova brněnského umělce Davida Možného. Tříčlenná mezinárodní porota ocenila jeho vynikající konceptuální a technické pojetí, v obraze i zvuku. Film dle poroty poskytuje vnitřní pohled na architekturu a konstrukční prvky, které ilustrují zranitelnost původně prefabrikovaného životního prostoru. Ukazuje myšlenku dystopie hravou cestou, nikoli depresivně. Rahova se stala rovněž držitelem Ceny diváků. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři