Jiné vize CZ 2017 v Ponrepu

V neděli 25. března proběhne v rámci projektu Paralelní kino projekce kurátorského výběru Michala Novotného Jiné vize CZ 2017 v kině Ponrepo Národního filmového archivu. Projekci uvedou kurátoři PAFu Martin Mazanec a Nela Klajbanová společně s teoretičkou Sylvou Polákovou ve 20:00.

Buďte součástí výstavy Garretta Lynche

Staňte se součástí sítě lidí, kteří „se zúčastnili výstavy a přispěli k vytvoření tohoto díla“ Garretta Lynche! Již teď (od února do dubna 2018) se mohou zapojit nejen návštěvníci Galerie XY, ale i řady galerií po celém světě či on-line do celosvětové síťové performance irského neomediálního umělce.

PAF vydal druhou krabičku Svatopluka Pitry

Edice PAF se rozrostla o pokračování multimediální publikace rekapitulující činnost Svatopluka Pitry. Obsáhlá krabička Svatopluk Pitra. Grafik, ilustrátor a výtvarník animovaných filmů byla slavnostně otevřena a pokřtěna v rámci PAF Olomouc 2017.

 

4 ELEMENTS ANNOUNCING THE WINNER OF OTHER VISIONS SK

 

On Friday, 23 February, the Film Festival and Seminar 4 Elements opened in Banská Štiavnica and the winner of the Other Visions SK competition was announced.

Jana Bernartová ve Vitríně Deniska

Ve středu 17. ledna proběhne ve Vitríně Denisce vernisáž výstavy Hyperloop a prezentace trojice neoddělitelně spjatých, paralelně probíhajících prezentací, jimiž Jana Bernatová uzavírá svůj dlouhodobý projekt zaměřený na zkoumání vlastností a možností zprostředkování digitální barvy.

Animované vize #1 v Budapešti

Prvního prosince v 20:00 se v budapešťském Kino Cafe Mozi uskuteční projekce kurátorského výběru krátkých audiovizuálních děl Animované vize #1.

Vladimír Havlík feat. Jan Krtička: Růže je

V úterý 12. prosince proběhne ve spolupráci Vitríny Denisky a brněnské galerie KonTex (TIC) vernisáž výstavy Růže je olomouckého umělce Vladimíra Havlíka s přizvaným hostem Janem Krtičkou.

Žaneta Reková: Bombička

V pondělí 13. listopadu proběhne ve Vitrínce Denisce vernisáž a prezentace studentky pražské UMPRUM Žanety Rekové Bombička. se otázkou Co je to obraz? a hledá jeho hranice. Od dvourozměrného vyjádření (v malířství) až k číselné (počítačové) formě.

Martin Fišr v TICu

Ve středu 7. listopadu proběhne  v rámci spolupráce Vitríny Denisky a brněnské galerie KonText (TIC) vernisáž umělce Martina Fišra.

Edice PAF: Denis

PAF vydal autorskou publikaci Denis. Křest knihy Martina Zeta proběhl v rámci knižního veletrhu LITR v pátek 22. září na vernisáži ve Vitrínce Denisce.

PAF byl na newyorských uměleckých školách a chystal PAF 2018 a spoustu překvapení

Jako odborní konzultanti v ateliéru sochy na prestižní newyorské umělecké škole Cooper Union, jako přednášející prezentující PAF, jeho teoretický vztah k animaci a pohyblivému obrazu a naše celoroční aktivity, jako kurátoři absolvující schůzky s umělci a návštěvy ateliérů – tak se profilovali zástupci PAF na přelomu února a března 2018 v zatím stále ještě nejvýraznější umělecké metropoli.

 

Kamilia Kard ve Vitríně Denisce


Ve čtvrtek 22. února proběhlo zahájení výstavy italsko-maďarské digitální umělkyně Kamilie Kard s názvem I’M a TOTAL BABE ve Vitríně Denisce.

Slovenské Jiné vize vyhrála Dominika Koššová

Vítězkou druhého ročníku soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2017 je autorka Dominika Koššová s videem S Valie. Vyhlášení proběhlo v pátek 23. února 2017 na filmovém semináři v Banské Štiavnici 4 živly.

Textový film A v Galerii Monitor

Olomoucký „místě specifický prezentační prostor pro umění videa a přilehlých disciplín“ Galerie Monitor ve spolupráci s PAFem uvádí výstavu, jejímž účelem je snaha o představení výrazných autorských počinů vyjadřujících se textovým sdělením v pohyblivém obraze.

BLACK BOX, WHITE HAT

Ve čtvrtek 14. prosince proběhne v pražské Galerii AMU ve spolupráci s PAF vernisáž kolektivní výstavy BLACK BOX, WHITE HAT umělců Martina Ježka, Kryštofa Peška, (c) merry, Martina Búřila a Jana Kulky.

PAF se zůčastní konference v Polsku

Ve dnech 23. a 24. listopadu se v polském Krakově uskuteční druhý ročník mezinárodní akademické konference Twisted Dreams of History, kde se svým příspěvkem vystoupí i zástupce PAF.

PAF New York 2017 / Jansa na Cooper Union

Ve středu 8. listopadu představí PAF nejnovější práci absolventa umělce Jakuba Jansy na New Yorské Cooper Union - Club of Opportunities

Cross9 Prequel / David Přílučík v Maďarsku

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhne v Budapešti ve spolupráci s PAFem událost Cross9 Prequel "Slime to Fill Blanks". Kurátorka PAFu Nela Klajbanová v galerii Art+Text představí tvorbu Davida Přílučíka.

Lukovská jizva

Na oslavu dne vzniku Československa chystá parta profesionálních amatérů Manťáci.cz a  dvorní technici PAFu v Lukově oslavu garážového kutilství a recyklace – Lukovskou Jizvu.

PAF v IRSKU

Ve dnech 8. - 15. října proběhne v irském Corku IndieCork Film Festival, na kterém se 11. října 2017 představí PAF kurátorské pásmo Animované vize #1 a oba díly seriálu Morava, krásná zem za přítomnosti autorů Petra Šprincla a Marie Hájkové.

Strana 4 z 25
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři