Textový film A v Galerii Monitor

Olomoucký „místě specifický prezentační prostor pro umění videa a přilehlých disciplín“ Galerie Monitor ve spolupráci s PAFem uvádí výstavu, jejímž účelem je snaha o představení výrazných autorských počinů vyjadřujících se textovým sdělením v pohyblivém obraze.

BLACK BOX, WHITE HAT

Ve čtvrtek 14. prosince proběhne v pražské Galerii AMU ve spolupráci s PAF vernisáž kolektivní výstavy BLACK BOX, WHITE HAT umělců Martina Ježka, Kryštofa Peška, (c) merry, Martina Búřila a Jana Kulky.

PAF se zůčastní konference v Polsku

Ve dnech 23. a 24. listopadu se v polském Krakově uskuteční druhý ročník mezinárodní akademické konference Twisted Dreams of History, kde se svým příspěvkem vystoupí i zástupce PAF.

PAF New York 2017 / Jansa na Cooper Union

Ve středu 8. listopadu představí PAF nejnovější práci absolventa umělce Jakuba Jansy na New Yorské Cooper Union - Club of Opportunities

Cross9 Prequel / David Přílučík v Maďarsku

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhne v Budapešti ve spolupráci s PAFem událost Cross9 Prequel "Slime to Fill Blanks". Kurátorka PAFu Nela Klajbanová v galerii Art+Text představí tvorbu Davida Přílučíka.

Lukovská jizva

Na oslavu dne vzniku Československa chystá parta profesionálních amatérů Manťáci.cz a  dvorní technici PAFu v Lukově oslavu garážového kutilství a recyklace – Lukovskou Jizvu.

PAF v IRSKU

Ve dnech 8. - 15. října proběhne v irském Corku IndieCork Film Festival, na kterém se 11. října 2017 představí PAF kurátorské pásmo Animované vize #1 a oba díly seriálu Morava, krásná zem za přítomnosti autorů Petra Šprincla a Marie Hájkové.

Jiné vize na AVU

Při příležitosti zahájení akademického roku na Akademii výtvarných umění se uskuteční Zahradní slavnost AVU, kde se představí pásmo Jiné vize CZ 2016. Projekce proběhne v pondělí 2. října 2017.

3 LITR Představuje program

Od pátku 22. do neděle 24. září 2017 proběhne v kulturním a komunitním prostoru W7

v Olomouci třetí ročník knižního veletrhu LITR zaměřeného na autorské a umělecké publikace a jejich prezentaci, ale také na fenomény spojené s nízkonákladovým vydáváním knih nebo časopisů.

Vitrína Deniska: Kolikrát jsi člověkem?

V neděli 20. srpna 2017 proběhne ve Vitríně Deniska vernisáž výstavy Kolikrát jsi člověkem? Báry & Barbory (Barbory Růžičkové a Barbory Demovičové). Po vernisáži bude následovat prezentace a piknik.

Jana Bernartová ve Vitríně Deniska

Ve středu 17. ledna proběhne ve Vitríně Denisce vernisáž výstavy Hyperloop a prezentace trojice neoddělitelně spjatých, paralelně probíhajících prezentací, jimiž Jana Bernatová uzavírá svůj dlouhodobý projekt zaměřený na zkoumání vlastností a možností zprostředkování digitální barvy.

Animované vize #1 v Budapešti

Prvního prosince v 20:00 se v budapešťském Kino Cafe Mozi uskuteční projekce kurátorského výběru krátkých audiovizuálních děl Animované vize #1.

Vladimír Havlík feat. Jan Krtička: Růže je

V úterý 12. prosince proběhne ve spolupráci Vitríny Denisky a brněnské galerie KonTex (TIC) vernisáž výstavy Růže je olomouckého umělce Vladimíra Havlíka s přizvaným hostem Janem Krtičkou.

Žaneta Reková: Bombička

V pondělí 13. listopadu proběhne ve Vitrínce Denisce vernisáž a prezentace studentky pražské UMPRUM Žanety Rekové Bombička. se otázkou Co je to obraz? a hledá jeho hranice. Od dvourozměrného vyjádření (v malířství) až k číselné (počítačové) formě.

Martin Fišr v TICu

Ve středu 7. listopadu proběhne  v rámci spolupráce Vitríny Denisky a brněnské galerie KonText (TIC) vernisáž umělce Martina Fišra.

Edice PAF: Denis

PAF vydal autorskou publikaci Denis. Křest knihy Martina Zeta proběhl v rámci knižního veletrhu LITR v pátek 22. září na vernisáži ve Vitrínce Denisce.

PAF Aport na Stop Trik

Ve dnech 5.–8. října se odehraje ve slovinském Mariboru posedmé uskuteční festival StopTrik, a  PAF zde už podruhé bude mít své okénko. Po loňském pásmu Osidla zvůle letos dojde na seznámení publika s distribuční platformou PAF Aport. Prezentace proběhne v neděli 8. října v Salonu uporabnih umetnosti ve 12:30.

OPEN CALL - SLOVENSKÉ INÉ VÍZIE PODRUHÉ

Přehlídka filmové animace a současného umění ve spolupráci s časopisem Kinečko v roce 2017 již podruhé pořádá soutěž slovenských pohyblivých obrazů Iné vízie. Díla do soutěže Iné vízie SK 2017 je možné přihlašovat do půlnoci 20. října 2017.

Filmové experimenty v Mariánských Lázních

V pátek 1. 9. 2017 v rámci druhého ročníku Marienbad Film Festival představí dramaturg PAFu Jiří Neděla distribuční platformu PAF Aport

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF NA KONCI LÉTA - ČTVRTÁ EDICE HUDEBNÍHO BIENÁLE

Line-up a informace pro návštěvníky hubeního bienále Přehlídky filmové animace a současného umění
sobota 2. 9. 2017 od 16:00 v Ostopovicích u Brna

Strana 4 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři