Animované vize #1 v Budapešti

Prvního prosince v 20:00 se v budapešťském Kino Cafe Mozi uskuteční projekce kurátorského výběru krátkých audiovizuálních děl Animované vize #1.

Vladimír Havlík feat. Jan Krtička: Růže je

V úterý 12. prosince proběhne ve spolupráci Vitríny Denisky a brněnské galerie KonTex (TIC) vernisáž výstavy Růže je olomouckého umělce Vladimíra Havlíka s přizvaným hostem Janem Krtičkou.

Žaneta Reková: Bombička

V pondělí 13. listopadu proběhne ve Vitrínce Denisce vernisáž a prezentace studentky pražské UMPRUM Žanety Rekové Bombička. se otázkou Co je to obraz? a hledá jeho hranice. Od dvourozměrného vyjádření (v malířství) až k číselné (počítačové) formě.

Martin Fišr v TICu

Ve středu 7. listopadu proběhne  v rámci spolupráce Vitríny Denisky a brněnské galerie KonText (TIC) vernisáž umělce Martina Fišra.

Edice PAF: Denis

PAF vydal autorskou publikaci Denis. Křest knihy Martina Zeta proběhl v rámci knižního veletrhu LITR v pátek 22. září na vernisáži ve Vitrínce Denisce.

PAF Aport na Stop Trik

Ve dnech 5.–8. října se odehraje ve slovinském Mariboru posedmé uskuteční festival StopTrik, a  PAF zde už podruhé bude mít své okénko. Po loňském pásmu Osidla zvůle letos dojde na seznámení publika s distribuční platformou PAF Aport. Prezentace proběhne v neděli 8. října v Salonu uporabnih umetnosti ve 12:30.

OPEN CALL - SLOVENSKÉ INÉ VÍZIE PODRUHÉ

Přehlídka filmové animace a současného umění ve spolupráci s časopisem Kinečko v roce 2017 již podruhé pořádá soutěž slovenských pohyblivých obrazů Iné vízie. Díla do soutěže Iné vízie SK 2017 je možné přihlašovat do půlnoci 20. října 2017.

Filmové experimenty v Mariánských Lázních

V pátek 1. 9. 2017 v rámci druhého ročníku Marienbad Film Festival představí dramaturg PAFu Jiří Neděla distribuční platformu PAF Aport

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF NA KONCI LÉTA - ČTVRTÁ EDICE HUDEBNÍHO BIENÁLE

Line-up a informace pro návštěvníky hubeního bienále Přehlídky filmové animace a současného umění
sobota 2. 9. 2017 od 16:00 v Ostopovicích u Brna

VIEW Conference v Turíně

V italském Turíně letos v říjnu proběhne již 18. ročník partnerské události PAFu VIEW Conference. Zaměřuje se zejména na počítačovou grafiku, 2D / 3D animace a vizuální efekty.

PAF se zůčastní konference v Polsku

Ve dnech 23. a 24. listopadu se v polském Krakově uskuteční druhý ročník mezinárodní akademické konference Twisted Dreams of History, kde se svým příspěvkem vystoupí i zástupce PAF.

PAF New York 2017 / Jansa na Cooper Union

Ve středu 8. listopadu představí PAF nejnovější práci absolventa umělce Jakuba Jansy na New Yorské Cooper Union - Club of Opportunities

Cross9 Prequel / David Přílučík v Maďarsku

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhne v Budapešti ve spolupráci s PAFem událost Cross9 Prequel "Slime to Fill Blanks". Kurátorka PAFu Nela Klajbanová v galerii Art+Text představí tvorbu Davida Přílučíka.

Lukovská jizva

Na oslavu dne vzniku Československa chystá parta profesionálních amatérů Manťáci.cz a  dvorní technici PAFu v Lukově oslavu garážového kutilství a recyklace – Lukovskou Jizvu.

PAF v IRSKU

Ve dnech 8. - 15. října proběhne v irském Corku IndieCork Film Festival, na kterém se 11. října 2017 představí PAF kurátorské pásmo Animované vize #1 a oba díly seriálu Morava, krásná zem za přítomnosti autorů Petra Šprincla a Marie Hájkové.

Jiné vize na AVU

Při příležitosti zahájení akademického roku na Akademii výtvarných umění se uskuteční Zahradní slavnost AVU, kde se představí pásmo Jiné vize CZ 2016. Projekce proběhne v pondělí 2. října 2017.

3 LITR Představuje program

Od pátku 22. do neděle 24. září 2017 proběhne v kulturním a komunitním prostoru W7

v Olomouci třetí ročník knižního veletrhu LITR zaměřeného na autorské a umělecké publikace a jejich prezentaci, ale také na fenomény spojené s nízkonákladovým vydáváním knih nebo časopisů.

Vitrína Deniska: Kolikrát jsi člověkem?

V neděli 20. srpna 2017 proběhne ve Vitríně Deniska vernisáž výstavy Kolikrát jsi člověkem? Báry & Barbory (Barbory Růžičkové a Barbory Demovičové). Po vernisáži bude následovat prezentace a piknik.

Šprinclova Morava v Banské Štiavnici

V sobotu 12. srpna se představí na filmovém festivalu 4 Živly nekonečný seriál Petra Šprincla Morava, krásná zem.

PAF NA ANIBARU PODRUHÉ

PAF se již podruhé bude prezentovat na festivalu animovaného filmu Anibar, letos představí výstupy distribuční platformy PAF Aport. Festival bude probíhat od 14. do 20. srpna v kosovské Peji.

Strana 4 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři