Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ostopovice_2013

aktuálně: OSTOPOVICE 2015

 

PAF se opět navrátil 30. srpna 2013 k již tradiční prázdninové akci, aby u opuštěného mostu v Ostopovicích u Brna uspořádal audiovizuální večírek. Vlahý srpnový soumrak tak zpříjemnilo letní kino a koncerty hudebních těles Orlak (Floex & Líba), Dirt, Palermo či TEVE, o občerstvení a zázemí se postaralo mobilní Café Tungsram Transit.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
tumblr_miv0b1sYAX1qksf2xo1_500

V rámci srpnové umělecké residence se česká internetová umělkyně (c) merry chystá vytvořit dle všeho první sochu v rámci sociální sítě facebook, jenž vychází zcela ze skladebného materiálu a strukturních principů této sítě, a je na ni rovněž divácky vázána. Dílo ideově navazuje na strukturální a metrické filmy a ornamentální zvukové experimenty Oskara Fischingera.

Pro příznivce PAFu navíc čeká milé překvapení...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_htumb_fest-anca

Letos se Přehlídka animovaného filmu opět vydala do Žiliny, tentokrát aby na festivalu animovaných filmů Festu Anča představila svoji publikační činnost.

Edici PAF vychází nejen sborníky, katalogy a překladové publikace, ale také publikace autorské a umělecké, DVD, CD či vinyly a i letos již edice stihla zaznamenat několik kvalitních přírůstků, o kterých vás budeme brzy podrobněji informovat.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_veseli

Již tento víkend se PAF vydává na multikulturní festival Svátek bláznů, aby v zámeckém parku ve Veselí nad Moravou představil pásmo českých videí, jež se objevily v soutěžním výběru Jiné Vize 2012.

svanky

13.-17. 5. 2013

Filmový sál: Umělecké centrum UP, (3. patro), Univerzitní 3, Olomouc

Mateřská organizace Přehlídky animovaného filmu, občanské sdružení Pastiche Filmz, představí ve dnech 13.-17. května 2013 retrospektivu věnovanou filmové tvorbě mezinárodně proslulého velikána české animace, pozdního surrealisty Jana Švankmajera, nazvanou NAPOZPÁTKU.

mekas

Centrum současného umění DOX v Praze připravilo výstavu Jonase Mekase, která pod záštitou kurátora Jaroslava Anděla představí průřez dílem této devadesátileté živoucí legendy filmové avantgardy. Výstava s názvem ...Pokračuji v cestě...Záblesky minulosti kolem... zde bude k vidění v období 24. 1. – 22. 4. 2013.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele

Čtvrtý festivalový den představí vznikající projekt Czechoslovakia 38–89, který netradičním způsobem kombinuje prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Vzniká tak výsledná aplikace, jež prezentuje klíčová období českých dějin 2. poloviny 20. století. Dále v programu sekce Aport animace vystoupí slovenská výtvarnice a...

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek

Páteční program PAFu otevírá urbanistická expertka a teoretička Mirjam Struppek úvodem k pásmu krátkých filmů, které se budou věnovat tématu velkoměsta. Mirjam Struppek vystoupí ještě s přednáškou zaměřenou na mediální fasády, v níž pojedná o tématech infrastruktury a integrace v městském prostředí. Animace urbanismu, letošní hlavní programová sekce, nabídne v tento den také...

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
workshop

/// about

It is not the question of legitimacy that is among the highly sensitive issues concerning net art toady, but rather its documentation and preservation. These topics have to be taken with urgency since the delicate artworks are constantly dealing with the threat of, due to the unstable nature of the Internet and development of technology, not ever again being perceived the way originally intended. The participants will be introduced to the project net.artdatabase.org initiated by constantdullaart.com (Constant Dullaart) and curatingyoutube.net (Robert Sakrowski) that is focused on Contextualizing Internet-based Art, its collaborative documenting and archiving.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
znelka_thumb

Festivalová znělka pro PAF 2012 od Fiume Std

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
____paf_thumb

Jak jsme vás nedávno informovali, na konci května byla v Praze pokřtěna již druhá letošní publikace Edice PAF - Michal Pěchouček: Studio.

Obrazový katalog tvorby jednoho z nejvýraznějších českých vizuálních umělců doprovází česko-anglické teoretické texty o jeho tvorbě (M. Mazanec, S. Poláková, M. Škabraha, R. Wohlmuth, M. Zdeňková).

PAF nyní nabízí možnost získat tuto publikaci v ‚předprodeji' za výrazně zvýhodněnou cenu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Sochorova_PAF2013_2_VF

PAF srdečně zve na výstavu Terezy Sochorové *ranní soumrak / večerní úsvit*. V kontextu vlastní tvorby se Tereza Sochorová netradičně angažovaně představí v olomoucké Vitríně Denisce výstavou s názvem odkazujícím k určité zvrácenosti přirozenosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_luhaocvice

Přehlídka animovaného filmu poslední červnový víkend vyrazila do Luhačovic. V lázeňském městě jsme dali nahlédnout účastníkům multižánrového festivalu Luhovaný Vincent do světa internetového umění.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_pechoucek

V Praze dnes proběhl komorní křest další z knih připravených v rámci Edice PAF v roce 2013 – v prostorách Galerie 35M2 byl „odtajněn"obrazový katalog tvorby Michala Pěchoučka s česko-anglickým sborníkem o jeho tvorbě.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf2012_dokument

PAF 2012 by Andy Fehu

oficiální dokument 11. ročníku PAF 6.-9.12. 2012

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
jvize2012

Do soutěže Jiné vize, jež se soustředí na mapování audiovizuální tvorby v českém kontextu, bylo letos přihlášeno 54 děl, z nichž kurátor Dušan Zahoranský, výtvarný umělec a vysokoškolský pedagog, vybral deset finálních „pohyblivých obrazů“, které se ucházely o Hlavní cenu, Cenu diváků a o Čestné uznání poroty. Vyhlášení vítězů šestého ročníku Jiných vizí proběhlo na slavnostním zakončení PAFu v neděli 9. 12. 2012. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Festivalovou sobotu zahájí kulturní geograf Petr Gibas a vizuální umělkyně Veronika Zapletalová, kteří seznámí diváky s fenoménem zahrádkaření a chatařství. Po jejich přednáškách bude promítnuto pásmo krátkých animovaných filmů. Před projekcí snímku...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ctvrtek

Program 11. ročníku Přehlídky animovaného filmu otevřou letos vernisáže. V Galerii U Mloka se představí Kristýna Lutzová s dílem loginlogout, jež tematizuje hranici mezi skutečným a virtuálním světem. Vitrína Deniska zase bude prostorem pro výstavu 1/16 autora Petra Krátkého. Poté již bude následovat v Atriu Konviktu slavnostní zahájení PAFu 2012 spojené s vernisáží skupinové výstavy nazvané Model. Animace urbanismu, která tematizuje model městského prostoru a jeho interiérů v domnělém urbanistickém schématu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_thumbPAF2012_in_Budape

Přehlídka animovaného filmu se představí na budapešťském festivalu Anilogue s prezentací a projekcí výběru 10 kurátorsky zvolených českých děl z uplynulých let 2007–2011 (Jiné vize české animace) a 10 současných polských snímků vybraných v celostátní soutěži (Mladá polská animace). Caution! Freshly Animated je společným projektem PAFu a polského festivalu Animation Now!

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF2012_plakat

Vizuální podobu 11. ročníku Přehlídky animovaného filmu připravilo také letos Fiume Std, grafické studio bez studia a grafiků.

Strana 18 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři