Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Slamova2

PAF srdečně zve na příští akci ve Vitríně Denisce. Výstavní prostor Vitrína Deniska dává svou novou expozicí ve dnech 19. 9.–17. 10. 2013 kolemjdoucím impuls k zamyšlení o politických a náboženských střetech dnešní doby. Umělecké ztvárnění výkladní skříně jako svatby, tedy symbolu lidské jednoty a nového budoucího života vybízí k úvahám o možnostech koexistence různých náboženských skupin s doposud vyhraněnými až nenávistnými postoji k sobě navzájem. Paradoxně právě víra má vést ke spojování lidí ve vzájemné lásce a úctě.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
crosstalk_

PAF navázal partnerství s maďarským festivalem Crosstalk, pro který připravil tři programová pásma videí, pro každý den festivalu jedno. Kromě výběru Jiných vizí 2012 tak zažije plátno budapešťského kina TOLDI také kurátorský výběr Alexandra Jančíka Jiné vize české animace a videa z autorské tvorby Petra Krátkého. Ten pásmo svých videí také osobně představí jako zvláštní host PAFu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_deniska_liska

PAF srdečně zve na výstavu Petera Lišky Teď v olomoucké Vitríně Denisce. Ukotvení v prostoru a čase. Profesionální zkušenost designéra Petra Lišky s tvorbou muzejních expozicí se projevuje i v jeho volné tvorbě. Vitríny jsou již dávno jeho hřištěm. Bezprostředně po vernisáži v pondělí 26. srpna proběhne také tradiční prezentace umělcovy tvorby ve spřáteleném prostoru.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
____paf_thumb

Jak jsme vás nedávno informovali, na konci května byla v Praze pokřtěna již druhá letošní publikace Edice PAF - Michal Pěchouček: Studio.

Obrazový katalog tvorby jednoho z nejvýraznějších českých vizuálních umělců doprovází česko-anglické teoretické texty o jeho tvorbě (M. Mazanec, S. Poláková, M. Škabraha, R. Wohlmuth, M. Zdeňková).

PAF nyní nabízí možnost získat tuto publikaci v ‚předprodeji' za výrazně zvýhodněnou cenu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Sochorova_PAF2013_2_VF

PAF srdečně zve na výstavu Terezy Sochorové *ranní soumrak / večerní úsvit*. V kontextu vlastní tvorby se Tereza Sochorová netradičně angažovaně představí v olomoucké Vitríně Denisce výstavou s názvem odkazujícím k určité zvrácenosti přirozenosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_luhaocvice

Přehlídka animovaného filmu poslední červnový víkend vyrazila do Luhačovic. V lázeňském městě jsme dali nahlédnout účastníkům multižánrového festivalu Luhovaný Vincent do světa internetového umění.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_pechoucek

V Praze dnes proběhl komorní křest další z knih připravených v rámci Edice PAF v roce 2013 – v prostorách Galerie 35M2 byl „odtajněn"obrazový katalog tvorby Michala Pěchoučka s česko-anglickým sborníkem o jeho tvorbě.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf2012_dokument

PAF 2012 by Andy Fehu

oficiální dokument 11. ročníku PAF 6.-9.12. 2012

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
jvize2012

Do soutěže Jiné vize, jež se soustředí na mapování audiovizuální tvorby v českém kontextu, bylo letos přihlášeno 54 děl, z nichž kurátor Dušan Zahoranský, výtvarný umělec a vysokoškolský pedagog, vybral deset finálních „pohyblivých obrazů“, které se ucházely o Hlavní cenu, Cenu diváků a o Čestné uznání poroty. Vyhlášení vítězů šestého ročníku Jiných vizí proběhlo na slavnostním zakončení PAFu v neděli 9. 12. 2012. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Festivalovou sobotu zahájí kulturní geograf Petr Gibas a vizuální umělkyně Veronika Zapletalová, kteří seznámí diváky s fenoménem zahrádkaření a chatařství. Po jejich přednáškách bude promítnuto pásmo krátkých animovaných filmů. Před projekcí snímku...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
vize12_dort

Jiné vize 2013 vyzývají autory k zaslání svých děl. Jediná soutěžní sekce Přehlídky animovaného filmu si klade za cíl mapovat dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice a soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Výběr každého ročníku je unikátní díky rozdílnosti zájmu kurátorů, kteří deset nominovaných děl vybírají.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
korinek_paf

S hrdostí oznamujeme, že kurátorem Jiných vizí 2013 se stal David Kořínek, vizuální umělec, režisér a pedagog.

Jiné vize jsou od roku 2007 soutěžní sekcí Přehlídky animovaného filmu v Olomouci. Soutěž si klade za cíl mapovat dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice a soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

Výběr deseti finálních děl je každoročně unikátní právě díky rozdílnosti zájmu oslovených kurátorů, kteří volí finálních deset děl nominovaných do soutěže.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ostopovice_2013

aktuálně: OSTOPOVICE 2015

 

PAF se opět navrátil 30. srpna 2013 k již tradiční prázdninové akci, aby u opuštěného mostu v Ostopovicích u Brna uspořádal audiovizuální večírek. Vlahý srpnový soumrak tak zpříjemnilo letní kino a koncerty hudebních těles Orlak (Floex & Líba), Dirt, Palermo či TEVE, o občerstvení a zázemí se postaralo mobilní Café Tungsram Transit.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
tumblr_miv0b1sYAX1qksf2xo1_500

V rámci srpnové umělecké residence se česká internetová umělkyně (c) merry chystá vytvořit dle všeho první sochu v rámci sociální sítě facebook, jenž vychází zcela ze skladebného materiálu a strukturních principů této sítě, a je na ni rovněž divácky vázána. Dílo ideově navazuje na strukturální a metrické filmy a ornamentální zvukové experimenty Oskara Fischingera.

Pro příznivce PAFu navíc čeká milé překvapení...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_htumb_fest-anca

Letos se Přehlídka animovaného filmu opět vydala do Žiliny, tentokrát aby na festivalu animovaných filmů Festu Anča představila svoji publikační činnost.

Edici PAF vychází nejen sborníky, katalogy a překladové publikace, ale také publikace autorské a umělecké, DVD, CD či vinyly a i letos již edice stihla zaznamenat několik kvalitních přírůstků, o kterých vás budeme brzy podrobněji informovat.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_veseli

Již tento víkend se PAF vydává na multikulturní festival Svátek bláznů, aby v zámeckém parku ve Veselí nad Moravou představil pásmo českých videí, jež se objevily v soutěžním výběru Jiné Vize 2012.

svanky

13.-17. 5. 2013

Filmový sál: Umělecké centrum UP, (3. patro), Univerzitní 3, Olomouc

Mateřská organizace Přehlídky animovaného filmu, občanské sdružení Pastiche Filmz, představí ve dnech 13.-17. května 2013 retrospektivu věnovanou filmové tvorbě mezinárodně proslulého velikána české animace, pozdního surrealisty Jana Švankmajera, nazvanou NAPOZPÁTKU.

mekas

Centrum současného umění DOX v Praze připravilo výstavu Jonase Mekase, která pod záštitou kurátora Jaroslava Anděla představí průřez dílem této devadesátileté živoucí legendy filmové avantgardy. Výstava s názvem ...Pokračuji v cestě...Záblesky minulosti kolem... zde bude k vidění v období 24. 1. – 22. 4. 2013.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele

Čtvrtý festivalový den představí vznikající projekt Czechoslovakia 38–89, který netradičním způsobem kombinuje prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Vzniká tak výsledná aplikace, jež prezentuje klíčová období českých dějin 2. poloviny 20. století. Dále v programu sekce Aport animace vystoupí slovenská výtvarnice a...

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek

Páteční program PAFu otevírá urbanistická expertka a teoretička Mirjam Struppek úvodem k pásmu krátkých filmů, které se budou věnovat tématu velkoměsta. Mirjam Struppek vystoupí ještě s přednáškou zaměřenou na mediální fasády, v níž pojedná o tématech infrastruktury a integrace v městském prostředí. Animace urbanismu, letošní hlavní programová sekce, nabídne v tento den také...

 

Strana 18 z 25
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři