Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ostopovice

aktuálně: OSTOPOVICE 2015

 

Poslední letní akci v roce 2011 byl venkovní večírek s Café Tungsram v Ostopovicích u Brna. V sobotu 10. září 2011 s Table, Pjoni & Ink Midgetem, VJ Věrou Lukášovou, VJ Kolouchem, letním kinem ad. Lokace je v dosahu brněnské MHD. Vicé informací zde.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf v létě

PAF se během června a července objeví v několika městech na jednodenních i vícedenních akcích, koncertech, festivalech: Břeclav (Piksla), Luhačovice (Vincent), Žilina (Fest Anča), Uherské Hradiště (LFŠ) ... a na srpen chystáme událost s Čestmírem z brněnského Café Tungsram.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_new_york

Festival filmové animace a vizuálního umění PAF proběhl ve dnech 8.–14. 5. 2011 v zatím největším rozsahu za hranicemi České republiky. V rámci devíti programových bloků představil newyorskému publiku českou audiovizuální tvorbu z let 2000–2010. Součástí programu byly vedle projekcí v kinech i koncerty, audiovizuální performance a instalace ve spolupráci s newyorskými umělci, galeriemi a kiny na Manhattanu a v Brooklynu.

molekularka-foto-jpg

PAF doporučuje partnerský olomoucký festival AFO, který se zaměřuje na vědecko-populární filmovou tvorbu. AFO začíná v úterý 12. dubna, více se dozvíte zde.

kino

Od 8. do 14. května 2011 bude PAF každý den prezentovat program na různých místech v New Yorku. Podrobnosti brzy doplníme.

110227000400_1

Soutežní výběr Jiné vize 2010 bude formou "menu" na měsíc od 1. 3. 2011 k vidění v brněnském Café Tungsram. Projekt ve spolupráci s mediabaze.cz.

obchod

Rozšířili jsme a znovu otevřeli obchod, více informací naleznete zde. Koupit si můžete Mikeše, Kubelku, Pěchoučka, ostrovy, barvy, plakáty i národy.

matěj smetana

Festival PAF ve spolupráci s galerií 36 a Galerií U Mloka připravil výstavu Matěje Smetany (do 1. 1. 2011) a Anežky Hoškové (do 27. 1. 2011). Zvema na olomoucké výstaviště v parku i do Lafayettovy ulice.

d_mozny

Vítězem soutěžní sekce Jiné vize se stal snímek Rahova brněnského umělce Davida Možného. Tříčlenná mezinárodní porota ocenila jeho vynikající konceptuální a technické pojetí, v obraze i zvuku. Film dle poroty poskytuje vnitřní pohled na architekturu a konstrukční prvky, které ilustrují zranitelnost původně prefabrikovaného životního prostoru. Ukazuje myšlenku dystopie hravou cestou, nikoli depresivně. Rahova se stala rovněž držitelem Ceny diváků.

TV_portret

V rámci příprav festivalu filmové animace jsme přichystali rozhovory s několika umělci, jejichž odpovědi budeme postupně zveřejňovat. Mezi oslovenými byl Peter Greenaway, Martin Arnold, Carsten Nicolai, Aaron Meyers, Georgij Bagdasarov. Začínáme s Tomášem Vaňkem.   

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_lfs

PAF se vrátil ze Svátku bláznů a žilinského Festu Anča a pokračuje v letním turné po českých a slovenských festivalech. Již v neděli 24.7.2011 vyráží olomoucký festival na 37. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Několikadenní program PAFu v Uherském Hradišti bude přehlídkou současného českého i slovenského umění pohyblivého obrazu a rovněž portfoliem aktuálních trendů a tendencí na poli manipulace s pohyblivým obrazem v prostředí galerií a kin.

TZ_Crystal_vizual

V pátek 10. června v Meetfactory proběhne oficiální pražský křest vinylu Pjoniho a Ink Midgeta. Na akci dále vystoupí WWW, Napszyklat a Midi Lidi DJs ... 

VYSTAVOVATEL_POZVANKA_MAIL2

PAF zve na vernisáž do Domu umění v Brně, kde proběhne v úterý 3. května vernisáž výstavy nazvané Vystavovatel a jeho diváci. Kurátorsky se na projektu podílel dramaturg PAFu Martin Mazanec. Výstava potrvá do 12. června 2011.

pjoni&ink midget2

Edice PAF ve spolupráci s labely Exitab a f341 vydávájí 20. dubna očekávánou první desku slovenské dvojice Ink Midget a Pjoni. Bezejmenný debut vyjde ve třech distribučních formátech.

pěchouček_paf_novinka2011

Vizuální umělec Michal Pěchouček otevře v úterý 15. března svou dosud nejrozsáhlejší výstavu nazvanou Hodiny v umění (Dům U Kamenného zvonu, Praha). Koncepce výstavy je složena ze dvou částí, dvou hodin, věnovaných metodě filmogramu a tématu večerky. Hosté výstavy Pavel Švec a Viktor Takáč.

01paf

Andy Fehu dokončil dokument o loňském PAFu, na který se můžete nyní podívat.

 

 

IMG_0658

nový rok, bude zase i PAF 

paf_end

9. ročník Přehlídky animovaného filmu (PAF) skončil. Během čtyř festivalových dnů měli diváci možnost zhlédnout 172 snímků v 54 programových blocích. Hlavním hostem a PAF Kultem letošního ročníku se stal britský režisér Peter Greenaway, který převzal cenu festivalu za celoživotní přínos v oboru umění pohyblivého obrazu. V rámci sekce Živá animace: Barevná hudba se poprvé před českým publikem představil i jeden z nejvýznamnějších současných audiovizuálních umělců Carsten Nicolai aka Alva Noto. Další význačnou událostí letošního PAFu bylo uvedení světové premiéry galerijního videa Soft Palate rakouského experimentátora Martina Arnolda, jenž dal přednost olomouckému publiku před festivaly v Berlíně či Rotterdamu.

baroko10

PAF doporučuje velkolepou výstavu Olomoucké baroko, která se odehrává v Arcidiecézním muzeu Olomouc, Muzeu moderního umění a Vlastivědném muzeu.

pafART

V Olomouci poprvé proběhne přehlídka současného vizuálního umění v rámci festivalu PAF. Mezi zastoupenými umělci bude  Pavla Sceranková (SK), Jiří Thýn (CZ), Matúš Vizár (SK), Aaron Meyers (US), Martin Búřil a Zdeněk Durdil (CZ), Jan Šrámek (CZ), Anežka Hošková (CZ), Matěj Smetana (CZ). Výstavy a instalace proběhnou na Konviktu, v Galerii U Mloka a v prostoru 36.

Strana 21 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři