artmap_n

Jediná mapa umění v České republice odprezentuje během festivalového dění v Olomouci své znělky do kin, na kterých spolupracují Josef Bolf, Michal Pěchouček, Pavel Švec, Viktor Takáč a další.

ostrov-tapeta

UTAJENÉ OSTROVY ČESKÉ, lektoři a animátoři: Anna Pankiewicz (PL) Marcin Kaproń (PL). V duchu náplně letošní sekce OSTROVY ANIMACE, která se zaměří na kontroverzní či choulostivé otázky dotýkající se problematiky jedince, společnosti a národa, se ponese i workshop polských animátorů.

vize10_dort

Letošní kurátorka soutěžě Sylva Poláková vybírala z téměř osmdesáti filmů a videí, přičemž desítku finalistů rozdělila do tří sekci. V porotě během PAFu zasedne americký filmař a galerista Pip Chodorov, vedoucí vídeňského sixpackfilm Brigitta Burger-Utzer a slovenský filmový teoretik a šéfredaktor časopisu Kino-Ikon Martin Kaňuch. Hlavní cena bude od firmy Adobe.

slabikar

V rámci PAFu bude poprvé v Olomouci uveden jedinečný multimediální a hravý projekt DYS umělkyně Aleny Kupčíkové, který zkoumá svět z perspektivy dyslektiků a dysgrafiků, přičemž efektivně využívá animaci, video i fotografie.

plakat

Plakát letošního PAFu byl poprvé představen v Jihlavě. Postupně bude prezentován na různých místech v mnoha městech: 2.11. v Žilině, 4.11. ve Vídni, 8.11. v Praze, 9.11. v Olomouci, 15.11. ve Zlíně, 18.11. v Poznani, 20.11. v Brně, 22.11. v Lisabonu, 25.11. v Berlíně, 30.11. v Paříži ad.

aaron

V rámci prezentace soutěže Jiné vize spolupracujeme na její internetové podobě s Aaronem Meyersem, který se například podílel na vzniku videoklipu Radiohead ke skladbě House of Cards nebo interaktivně vizualizoval obal poslední desky hudebníka Flying Lotus.

pitin

Český výtvarník Daniel Pitín, který získal v roce 2009 hlavní cenu soutěže Jiné vize za dílo Ztracený architekt (2008), se stal rezidentem v centru současného umění Hudson Valley Center for Contemporary Art ve městě Peekskill v americkém státě New York. Pitín stráví v rámci svého pobytu celý podzim v USA, po skončení rezidentury bude následovat jeho samostatná výstava v této známé instituci.

http://www.hvcca.org/daniel-pitin.html

alvanoto

Alva Noto bude hlavním hostem sekce Barevná hudba. Audiovizuální koncert se odehraje v kině Metropol, o kterém prohlásil Ryoji Ikeda, že má prostorové kvality a akustiku srovnatelnou s nahrávacím studiem. Pátek 10. 12. 2010.

mediabaze

Partnerský projekt MEDIABÁZE.CZ zahajuje svou činnost výstavou videí v Café Tungsram 29. 9. 2010. Mediabáze.cz je projekt zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány na adrese www.mediabaze.cz a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

paf09

Grafický design PAF 2009 s dominantním motivem sovy je v současné době možné vidět v Moravské galerii v Brně, kam byl vybrán k účasti na 24. mezinárodním bienále grafického designu Brno 2010 Plakát, firemní, informační a reklamní grafika 22/6—24/10/2010. Jeho autoři Filip Cenek a Magdalena Hrubá se tak ocitli ve společnosti mezinárodně uznávaných tvůrců jako jsou např. Stefan Sagmeister, Philippe Apeloig nebo Erich Brechbühl.

proud004

PAF připravil nejintenzivnější festivalový program pro poslední městské olomoucké kino METROPOL. Vystoupí zde Peter Greenaway, Carsten Niclolai aka Alva Noto, Malá čarodějnice, Mikeš ad. Křesla nanejvýš pro 540 lidí na každé představení.

PAF_znelka

Letošní znělka festivalu ze studia Fiume, v nejlepším rozlišení ZDE

 

bezzdroj

Martin Búřil bude v prostorách Konviktu instalovat společné dílo se Zdeňkem Durdilem. Jedná se o tzv. bezzdrojové animace, které vznikly při práci na náročných animacích, původně knižních ilustracích Zdeňka Sklenáře k legendě o Opičím králi.

 

premiera10

Proběhne světová premiéra nového díla Martina Arnolda Soft Palate (2010), který se tímto vrací na PAF (aport). Martin Arnold odmítl nabídky z Berlína, Cannes i Rotterdamu a premiéru uskuteční na PAFu (!)

akreditace10

Akreditace a vstupenky na PAF program jsou spuštěny od 25. 10. 2010. Zvlášť je možno pořídit lístek na zahájení s Peterem Greenawayem nebo na koncert Alva Noty v kině Metropol či si rezervovat přednášku Petera Greenawaye, která má omezenou kapacitu.

pesanek

PAF bude letos v mnoha ohledech exkluzivní, poprvé PAF navštíví teoretik výtvarného umění Tomáš Pospiszyl, který si připravuje prezentaci o ikoně meziválečných avantgard, "barevné hudby" a českého audiovizuálního umění Zdeňku Pešánkovi (1896–1965).

greenaway

Britský filmový režisér a výtvarný umělec Peter Greenaway bude hostem PAFu. Promluví o vlastních instalačních projektech, VJingu a dalších možnostech animace a filmu. Jeho úvod k filmu a přednášky nebudou podobné ani jedné z jeho předešlých dvou návštěv České republiky.

cafee_t

Brněnská kavárna Café Tungsram se přestěhuje v prosinci na čtyři dny do Olomouce. Místem a dobou konání bude PAF. Konvikt, 9.–12. 12. 2010.

jine_vize10

Přehlídka animovaného filmu vyzývá k přihlašování filmů do soutěže Jiné vize 2010. Kurátorstvím letošního výběru byla pověřena teoretička nových médií Sylva Poláková. Filmy a videa je možno zasílat na adresu festivalu do 10. 11. 2010.

paf_lfs_10

aportPAF RAVEallSTARS

neděle 25. 7. 2010

Uherské Hradiště

kino Mír od 23:00

zdarma

Strana 21 z 23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři