Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV11_novinka

Kurátor letošního ročníku Pavel Ryška vybral finální desítku Jiných vizí 2011, jež bude promítnuta a instalována na PAFu. V mezniárodní porotě zasedne americký animátor Bob Sabiston, zástupkyně rakouského festivalu Tricky Women Birgitt Wagner a maďarský tvůrce Iván Forgács. Hlavní cena bude od firmy Adobe, divácká cena bude překvapením.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OR_cover_web

V rámci PAFu vystoupí v sobotu 10.12. poprvé v České republice francouzský vizuální umělec a hudebník David Lettelier aka Kangding Ray. O své hudbě mluví jako o "conceptual bass music" - na deskách spolupracuje s Benem Frostem nebo Alva Notou. Je jednou z nejmladších součástí německého labelu Raster-Noton. V den koncertu bude mít David Letellier i prezentaci svých koncertních vizualizací a animací. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rotoskopie_edit

Pod vedením animátorů Martina Búřila a Matúša Vizára proběhne v rámci PAF 2011 workshop rotoskopie. Účastníci nejdříve natočí krátký záznam, který poslouží jako výchozí materiál pro rotoskopické zpracování. Pomocí grafického tabletu budou překreslovat obsah jednotlivých filmových políček. Vznikne krátký klip, v němž se budou odrážet výtvarné dovednosti a styl všech účastníků. Finální podoba bude návštěvníkům PAFu promítnuta v rámci slavnostního zakončení v neděli 11. 12. 2011.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
mccall_fig2_small

Druhá sekce PAFu: Světlo a tma jsou základními elementy vzniku pohyblivých obrazů. Zrcadlí se zde fascinace nad prekinematografickými principy animace a projekcí obrazu, světelnými animacemi meziválečné avantgardy a také utopickými projekty současnosti. Sekce je věnovaná netradičním postupům v animaci a zaměří se na světelný střih, animaci světelných objektů a konstrukci prostorů projekce. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1120415

Uzavření výběru do soutěže Jiné vize se s definitivní platností posouvá na 31. října 2011. Zveřejnění finálních deseti soutěžních děl vybraných kurátorem Pavlem Ryškou bude vyhlášeno 25. listopadu 2011. Umělec a historik animace Pavel Ryška k dnešnímu dni vybíra z více jak 40 videí a filmů. S dotazy a díly se obracejte e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
IMG_0226

Soutěž Jiné vize je kurátorským výběrem audiovizuálních děl. Klade si za cíl zpřístupnit a ocenit díla profesionálů i amatérů, která neotřelým způsobem prostupují výtvarnou i filmovou scénou. Dramaturgie Jiných vizí vyhledává vizuálně i narativně originální projekty na pomezí výtvarného umění, videoartu a animace. Soutěž je realizována v rámci Přehlídky animovaného filmu, která však pracuje s kategorií animace v daleko širším interpretačním rámci, než je obvyklé. Akceptována je jakákoliv klasická animace, práce s manipulovaným obrazem, textem, sekvencemi hraného filmu nebo záznamem performance apod. Očekávána je tedy práce s pohyblivým obrazem filmu a videa v nejširším možném uchopení.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_lfs

PAF se vrátil ze Svátku bláznů a žilinského Festu Anča a pokračuje v letním turné po českých a slovenských festivalech. Již v neděli 24.7.2011 vyráží olomoucký festival na 37. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Několikadenní program PAFu v Uherském Hradišti bude přehlídkou současného českého i slovenského umění pohyblivého obrazu a rovněž portfoliem aktuálních trendů a tendencí na poli manipulace s pohyblivým obrazem v prostředí galerií a kin.

TZ_Crystal_vizual

V pátek 10. června v Meetfactory proběhne oficiální pražský křest vinylu Pjoniho a Ink Midgeta. Na akci dále vystoupí WWW, Napszyklat a Midi Lidi DJs ... 

VYSTAVOVATEL_POZVANKA_MAIL2

PAF zve na vernisáž do Domu umění v Brně, kde proběhne v úterý 3. května vernisáž výstavy nazvané Vystavovatel a jeho diváci. Kurátorsky se na projektu podílel dramaturg PAFu Martin Mazanec. Výstava potrvá do 12. června 2011.

pjoni&ink midget2

Edice PAF ve spolupráci s labely Exitab a f341 vydávájí 20. dubna očekávánou první desku slovenské dvojice Ink Midget a Pjoni. Bezejmenný debut vyjde ve třech distribučních formátech.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Screen shot 2011-11-23 at 11.48.51 AM

Domácí kinematograf Milady Marešové z 20. let 20. století představí v rámci své přednášky teoretička Martina Pachmanová. Shodou okolností bude na PAFu i synovec paní Marešové, doc. MUDr. Jan Mareš, CSc. v současnosti přednosta Fyziologického ústavu 3. LF UK, který promluví o fyziologii zraku v rámci přednášky o blikajících filmech (flicker) Paula Sharitse.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
a_umelec ma cenu_2011

PAF podporuje aktivitu laureát a letošní Cenu od Václava Stratila, která je určena pro umělce nad 35 let. Letošními finalisty jsou Milena Dopitová, Dalibor Chatrný, Krištof Kintera, Jan Merta, Viktor Pivovarov a Tomáš Vaněk. Aktivita Umělec má cenu vznikla v roce 2007 z potřeby upozornit, kdo je pro mladší generaci autoritou a kdo má její respekt. Po Jiřím Kovandovi, Vladimíru Skreplovi, Adrieně Šimotové, umělecké dvojici Lukáš Jasanský a Martin Polák je pátým garantem ceny Václav Stratil.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1090975

Dne 1. listopadu 2011 se zahajuje on-line akreditace na desátý ročník Přehlídky animovaného filmu, která bude spolu s možností bezhotovostních plateb probíhat do 2. prosince 2011. Po tomto datu se můžete akreditovat i vše platit až přímo na místě – v Uměleckém centru UP (Konviktu), a to od čtvrtka 8. prosince 2011.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
whatshewants01

První sekce PAFu 2011 Holci a kluky v animaci: díky své přívětivé výtvarné tváři může tradiční narativní animace snadno mást tělem a působit na první pohled jako lehkovážná dětská zábava. Podobně termín „gender" bývá v českém prostředí často pokřiveně prezentován jako jakýsi cizácký strašák. PAF se letos rozhodl postavit podobným předsudkům projektorem čelem a v rámci několika genderově zaměřených tematických bloků (Pohádky naruby, Hrdinky, Sexualita žen atd.) nabídne publiku „jiné čtení" klasických animovaných příběhů.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1000950

Témata letošního PAFu jsou skryta za názvy jednotlivých sekcí: HOLCI A KLUKY V ANIMACI, SVĚTLO A TMA ŽIVÉ ANIMACE, PAF REWIND: ROTOSKOPIE, SOUTĚŽ JINÉ VIZE, PAF KULT, APORT ANIMACE, KONVIKT RESIDENT. Podrobnosti o jednotlivých sekcích a grafický design začneme zveřejňovat v následujících hodinách a dnech.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ostopovice

aktuálně: OSTOPOVICE 2015

 

Poslední letní akci v roce 2011 byl venkovní večírek s Café Tungsram v Ostopovicích u Brna. V sobotu 10. září 2011 s Table, Pjoni & Ink Midgetem, VJ Věrou Lukášovou, VJ Kolouchem, letním kinem ad. Lokace je v dosahu brněnské MHD. Vicé informací zde.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf v létě

PAF se během června a července objeví v několika městech na jednodenních i vícedenních akcích, koncertech, festivalech: Břeclav (Piksla), Luhačovice (Vincent), Žilina (Fest Anča), Uherské Hradiště (LFŠ) ... a na srpen chystáme událost s Čestmírem z brněnského Café Tungsram.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_new_york

Festival filmové animace a vizuálního umění PAF proběhl ve dnech 8.–14. 5. 2011 v zatím největším rozsahu za hranicemi České republiky. V rámci devíti programových bloků představil newyorskému publiku českou audiovizuální tvorbu z let 2000–2010. Součástí programu byly vedle projekcí v kinech i koncerty, audiovizuální performance a instalace ve spolupráci s newyorskými umělci, galeriemi a kiny na Manhattanu a v Brooklynu.

molekularka-foto-jpg

PAF doporučuje partnerský olomoucký festival AFO, který se zaměřuje na vědecko-populární filmovou tvorbu. AFO začíná v úterý 12. dubna, více se dozvíte zde.

kino

Od 8. do 14. května 2011 bude PAF každý den prezentovat program na různých místech v New Yorku. Podrobnosti brzy doplníme.

Strana 21 z 25
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři