Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rotopifpaf

Krátké rozverné video ROTOPIFPAF vytvořené technikou rotoskopie je výsledkem intenzivního workshopu na PAF 2011. Pod vedením animátorů Martina Búřila a Matúša Vizára využila skupina přihlášených účastníku jednotlivé fragmenty živé akce (ať již existující sekvence, např. z filmu Matrix nebo z vizuální produkce hudební formace WWW, nebo se jednalo o natočení vlastního záznamu), aby je poté postprodukčně překreslila do animované podoby.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV_vyhlaseni

Kurátorská soutěž Jiné vize, jež se soustředí na mapování audiovizuální tvorby v českém kontextu, vyhlásila své letošní vítěze. Kurátor letošního ročníku Pavel Ryška vybral ze 46 přihlášených filmů 10 snímků, které se na festivalu promítaly. Mezinárodní porota ve složení Bob Sabiston, Iván Forgács a Birgitt Wagner udělila hlavní cenu Alexandře Moralesové za audiovizuální dílo Kůže (2011).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek_paf

Pátek na PAFu - přednášky a projekce o kráse, Sněhurce, Bety Boop, prezentace tmy, světla kinosálů. Uvedení dvou nových videí Martina Arnolda, divadlo Kinéma, performance Stocznia, koncert Tima Heckera, projekce bez kina od Anthony McCalla, DJ Floex a mnohem víc.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele2011

Heslovitá pozvánka na každý festivalový den. Začínáme tím posledním. V Olomouci proběhne premiéra projektu Zorya (Floex a Veronika Vlková). Performance nazvanou Celovečernice představí Pavel Sterec, Rafani uvedou nový film o nocích a tmě v Praze, Matěj Dostálek promluví o Skrbílovi. Poběží všechny instalace, loopy a projekce. Ve Vertigu bude večírek. Více zde.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV11_novinka

Kurátor letošního ročníku Pavel Ryška vybral finální desítku Jiných vizí 2011, jež bude promítnuta a instalována na PAFu. V mezniárodní porotě zasedne americký animátor Bob Sabiston, zástupkyně rakouského festivalu Tricky Women Birgitt Wagner a maďarský tvůrce Iván Forgács. Hlavní cena bude od firmy Adobe, divácká cena bude překvapením.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OR_cover_web

V rámci PAFu vystoupí v sobotu 10.12. poprvé v České republice francouzský vizuální umělec a hudebník David Lettelier aka Kangding Ray. O své hudbě mluví jako o "conceptual bass music" - na deskách spolupracuje s Benem Frostem nebo Alva Notou. Je jednou z nejmladších součástí německého labelu Raster-Noton. V den koncertu bude mít David Letellier i prezentaci svých koncertních vizualizací a animací. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rotoskopie_edit

Pod vedením animátorů Martina Búřila a Matúša Vizára proběhne v rámci PAF 2011 workshop rotoskopie. Účastníci nejdříve natočí krátký záznam, který poslouží jako výchozí materiál pro rotoskopické zpracování. Pomocí grafického tabletu budou překreslovat obsah jednotlivých filmových políček. Vznikne krátký klip, v němž se budou odrážet výtvarné dovednosti a styl všech účastníků. Finální podoba bude návštěvníkům PAFu promítnuta v rámci slavnostního zakončení v neděli 11. 12. 2011.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
mccall_fig2_small

Druhá sekce PAFu: Světlo a tma jsou základními elementy vzniku pohyblivých obrazů. Zrcadlí se zde fascinace nad prekinematografickými principy animace a projekcí obrazu, světelnými animacemi meziválečné avantgardy a také utopickými projekty současnosti. Sekce je věnovaná netradičním postupům v animaci a zaměří se na světelný střih, animaci světelných objektů a konstrukci prostorů projekce. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1120415

Uzavření výběru do soutěže Jiné vize se s definitivní platností posouvá na 31. října 2011. Zveřejnění finálních deseti soutěžních děl vybraných kurátorem Pavlem Ryškou bude vyhlášeno 25. listopadu 2011. Umělec a historik animace Pavel Ryška k dnešnímu dni vybíra z více jak 40 videí a filmů. S dotazy a díly se obracejte e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
IMG_0226

Soutěž Jiné vize je kurátorským výběrem audiovizuálních děl. Klade si za cíl zpřístupnit a ocenit díla profesionálů i amatérů, která neotřelým způsobem prostupují výtvarnou i filmovou scénou. Dramaturgie Jiných vizí vyhledává vizuálně i narativně originální projekty na pomezí výtvarného umění, videoartu a animace. Soutěž je realizována v rámci Přehlídky animovaného filmu, která však pracuje s kategorií animace v daleko širším interpretačním rámci, než je obvyklé. Akceptována je jakákoliv klasická animace, práce s manipulovaným obrazem, textem, sekvencemi hraného filmu nebo záznamem performance apod. Očekávána je tedy práce s pohyblivým obrazem filmu a videa v nejširším možném uchopení.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf2012_thumb

nový rok bude zase i PAF

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_thumb-ctvrtek_paf

Čtvrtek na PAFu - vernisáž projektu o soutěži Jiné vize od Matěje Al Aliho a Tomáše Moravce, premierá Archifonu Dana Gregora a Tomáše Dvořáka, instalace Richarda Loskota, vernisáž Anny Balážové a Kataríny Hládekové, vztahy a role Martina Fafejty, koncert lowii a mnohem víc.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Sobota bude patřit rozboru blikajících filmů s fyziologem Jan Marešem a večer domácí kino, shodou okolností jeho pratety, rozebere teoretička martina Pachmanová. Dále koncert Kangding Raye, dopoledne Linear Manual Martina Kohouta, Michela Pavlátová, v kapli Archifon, audiovizuální performance Stocznia a noční stroboskopický noise. A dalších 20 programových položek.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_znelka

Rotoskopická ZNĚLKA PAF 2011 z dílny Terezy Sochorové, Jana Žalia a Filipa Cenka (Fiume Std)

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Screen shot 2011-11-23 at 11.48.51 AM

Domácí kinematograf Milady Marešové z 20. let 20. století představí v rámci své přednášky teoretička Martina Pachmanová. Shodou okolností bude na PAFu i synovec paní Marešové, doc. MUDr. Jan Mareš, CSc. v současnosti přednosta Fyziologického ústavu 3. LF UK, který promluví o fyziologii zraku v rámci přednášky o blikajících filmech (flicker) Paula Sharitse.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
a_umelec ma cenu_2011

PAF podporuje aktivitu laureát a letošní Cenu od Václava Stratila, která je určena pro umělce nad 35 let. Letošními finalisty jsou Milena Dopitová, Dalibor Chatrný, Krištof Kintera, Jan Merta, Viktor Pivovarov a Tomáš Vaněk. Aktivita Umělec má cenu vznikla v roce 2007 z potřeby upozornit, kdo je pro mladší generaci autoritou a kdo má její respekt. Po Jiřím Kovandovi, Vladimíru Skreplovi, Adrieně Šimotové, umělecké dvojici Lukáš Jasanský a Martin Polák je pátým garantem ceny Václav Stratil.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1090975

Dne 1. listopadu 2011 se zahajuje on-line akreditace na desátý ročník Přehlídky animovaného filmu, která bude spolu s možností bezhotovostních plateb probíhat do 2. prosince 2011. Po tomto datu se můžete akreditovat i vše platit až přímo na místě – v Uměleckém centru UP (Konviktu), a to od čtvrtka 8. prosince 2011.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
whatshewants01

První sekce PAFu 2011 Holci a kluky v animaci: díky své přívětivé výtvarné tváři může tradiční narativní animace snadno mást tělem a působit na první pohled jako lehkovážná dětská zábava. Podobně termín „gender" bývá v českém prostředí často pokřiveně prezentován jako jakýsi cizácký strašák. PAF se letos rozhodl postavit podobným předsudkům projektorem čelem a v rámci několika genderově zaměřených tematických bloků (Pohádky naruby, Hrdinky, Sexualita žen atd.) nabídne publiku „jiné čtení" klasických animovaných příběhů.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
P1000950

Témata letošního PAFu jsou skryta za názvy jednotlivých sekcí: HOLCI A KLUKY V ANIMACI, SVĚTLO A TMA ŽIVÉ ANIMACE, PAF REWIND: ROTOSKOPIE, SOUTĚŽ JINÉ VIZE, PAF KULT, APORT ANIMACE, KONVIKT RESIDENT. Podrobnosti o jednotlivých sekcích a grafický design začneme zveřejňovat v následujících hodinách a dnech.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ostopovice

aktuálně: OSTOPOVICE 2015

 

Poslední letní akci v roce 2011 byl venkovní večírek s Café Tungsram v Ostopovicích u Brna. V sobotu 10. září 2011 s Table, Pjoni & Ink Midgetem, VJ Věrou Lukášovou, VJ Kolouchem, letním kinem ad. Lokace je v dosahu brněnské MHD. Vicé informací zde.

Strana 20 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři