Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
vize12_dort

Kurátor Jiných vizí 2012: Dušan Zahoranský

Soutěž a kurátorský výběr Jiné vize se již šestým rokem věnuje zpřístupňování a otevřenějšímu přijímání současné české audiovizuální tvorby, jež se nachází na pomezí výtvarného umění, videoartu a animace. Akceptována je jakákoliv klasická animace, práce s manipulovaným obrazem, textem, sekvencemi hraného filmu nebo záznamem performance apod. Očekávána je tedy práce s pohyblivým obrazem filmu a videa v nejširším možném uchopení.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
venovacka

PAF DOPORUČUJE výstavu Petry Herotové ve Vitríně Deniska: Věnováno výtvarníkovi: brýle a koláč, vernisáž výstavy proběhne v neděli 16. září od 15:00 (Vitrína Deniska Olomouc)

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_table_2012

(3.-4. 8. 2012)

Nový hudební repertoár představí česká skupina Table na 1. ročníku Alt30Festivalu ve slovenských Čabinách (3.-4. 8. 2012). V produkci Přehlídky animovaného filmu vydalo duo ve složení Dominik Gajarský a Roman Štětina v roce 2010 debutové EP We Are Not Longer the Same, které výrazně zarezonovalo kritickou obcí i příznivci synthpopu a elektronické hudby. Spolupráce s PAFem probíhá dlouhodobě, jedním z výsledků je také kolekce aktuální videoklipové tvorby SOUNDS, CLIPS, VIDEO, která bude taktéž součástí doprovodného programu Alt30estivalu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_granada

Přehlídka animovaného filmu se prostřednictvím ozvěn představí publiku ve španělské Granadě. Ve středu 11. dubna bude k vidění kompilace deseti videí soutěže Jiné vize "Caution! Freshly animated". Ve čtvrtek je pak program vyhrazen pro Re-edits, pásmo snímků, které recyklují, aktualizují  a dekonstruují obraz už existujících filmů či jiných vizuálních děl.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
screenshot

PAF 2011 by Andy Fehu

oficiální dokument 10. ročníku PAF 8.-11.12. 2011

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf2012_thumb

nový rok bude zase i PAF

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_thumb-ctvrtek_paf

Čtvrtek na PAFu - vernisáž projektu o soutěži Jiné vize od Matěje Al Aliho a Tomáše Moravce, premierá Archifonu Dana Gregora a Tomáše Dvořáka, instalace Richarda Loskota, vernisáž Anny Balážové a Kataríny Hládekové, vztahy a role Martina Fafejty, koncert lowii a mnohem víc.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Sobota bude patřit rozboru blikajících filmů s fyziologem Jan Marešem a večer domácí kino, shodou okolností jeho pratety, rozebere teoretička martina Pachmanová. Dále koncert Kangding Raye, dopoledne Linear Manual Martina Kohouta, Michela Pavlátová, v kapli Archifon, audiovizuální performance Stocznia a noční stroboskopický noise. A dalších 20 programových položek.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_znelka

Rotoskopická ZNĚLKA PAF 2011 z dílny Terezy Sochorové, Jana Žalia a Filipa Cenka (Fiume Std)

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Screen shot 2011-11-23 at 11.48.51 AM

Domácí kinematograf Milady Marešové z 20. let 20. století představí v rámci své přednášky teoretička Martina Pachmanová. Shodou okolností bude na PAFu i synovec paní Marešové, doc. MUDr. Jan Mareš, CSc. v současnosti přednosta Fyziologického ústavu 3. LF UK, který promluví o fyziologii zraku v rámci přednášky o blikajících filmech (flicker) Paula Sharitse.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
this-picture-to-be-liked

PAF hledá mladé české umělce, kteří by byli v současné době aktivní v oblasti internetového umění.
U příležitosti programové sekce věnované net artu hledáme české umělce mladé generace, kteří by ve své tvorbě pracovali s výrazovými prostředky internetového umění. Cílem je vytvořit povědomí o existenci mladého netartového umění v České republice a především napomoci vytvoření povědomí umělců o sobě navzájem, neboť v České republice neexistuje netartová komunita ve smyslu běžném v zahraničí.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kotrc

PAF spolupracuje na celoročním kurátorském programu Křehké kino v Galerii mladých v Brně. Čtvrtou výstavou je projekt Jiřího Kotrly nazvaný Ordinary Language.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 4. září od 17:30 (Galerie mladých v Brně).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_novinka

Vernisáž výstavy českého výtvarníka, hudebníka a scénografa Dominika Gajarského MECHANICKÝ DOKUMENT  v Galerii mladých v Brně si jako předobraz vybírá reálná prostředí nebo stylizované momenty ze života výrazné osobnosti československého meziválečného období, taneční choreografky a představitelky moderního tance Milči Mayerové.
Vernisáž, která  proběhne 10.7.12 v 17:30, uvede kurátor Martin Mazanec.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Screen-Shot-2012-04-03-at-10.37

Tomáš Dvořák (Floex) a Dan Gregor (Initi) uveřejnili detailní dokumentaci architektonického hudebního nástroje Archifon I., který byl instalován v prosinci na PAFu v barokní kapli olomouckého konviktu. O projektu píše i prestižní britská mutace časopisu Wired (UK), který je zaměřen na vědecké inovace v oblasti nových technologií, které reflektuje v kontextu současných společenských témat .

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rotopifpaf

Krátké rozverné video ROTOPIFPAF vytvořené technikou rotoskopie je výsledkem intenzivního workshopu na PAF 2011. Pod vedením animátorů Martina Búřila a Matúša Vizára využila skupina přihlášených účastníku jednotlivé fragmenty živé akce (ať již existující sekvence, např. z filmu Matrix nebo z vizuální produkce hudební formace WWW, nebo se jednalo o natočení vlastního záznamu), aby je poté postprodukčně překreslila do animované podoby.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV_vyhlaseni

Kurátorská soutěž Jiné vize, jež se soustředí na mapování audiovizuální tvorby v českém kontextu, vyhlásila své letošní vítěze. Kurátor letošního ročníku Pavel Ryška vybral ze 46 přihlášených filmů 10 snímků, které se na festivalu promítaly. Mezinárodní porota ve složení Bob Sabiston, Iván Forgács a Birgitt Wagner udělila hlavní cenu Alexandře Moralesové za audiovizuální dílo Kůže (2011).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek_paf

Pátek na PAFu - přednášky a projekce o kráse, Sněhurce, Bety Boop, prezentace tmy, světla kinosálů. Uvedení dvou nových videí Martina Arnolda, divadlo Kinéma, performance Stocznia, koncert Tima Heckera, projekce bez kina od Anthony McCalla, DJ Floex a mnohem víc.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele2011

Heslovitá pozvánka na každý festivalový den. Začínáme tím posledním. V Olomouci proběhne premiéra projektu Zorya (Floex a Veronika Vlková). Performance nazvanou Celovečernice představí Pavel Sterec, Rafani uvedou nový film o nocích a tmě v Praze, Matěj Dostálek promluví o Skrbílovi. Poběží všechny instalace, loopy a projekce. Ve Vertigu bude večírek. Více zde.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OR_cover_web

V rámci PAFu vystoupí v sobotu 10.12. poprvé v České republice francouzský vizuální umělec a hudebník David Lettelier aka Kangding Ray. O své hudbě mluví jako o "conceptual bass music" - na deskách spolupracuje s Benem Frostem nebo Alva Notou. Je jednou z nejmladších součástí německého labelu Raster-Noton. V den koncertu bude mít David Letellier i prezentaci svých koncertních vizualizací a animací. 

Strana 20 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři