OPEN CALL – JINÉ VIZE CZ 2019

DEADLINE PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE 30. září 2019.

 

PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do 13. ročníku soutěže Jiné vize CZ. Soutěž si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Očekává se tedy práce s audiovizuálním materiálem v nejširším slova smyslu.

Jiné vize CZ 2018 v Hraničáři

 

Ve středu 22. května proběhne ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem projekce pásma Jiné vize CZ 218. Hosty programu budou koordinátorka soutěže Nela Klajbanová a jeden z finalistů Radek Brousil.

 

XY 2019 – pátý ročník procházky představí umělce ze Zlína

Ve čtvrtek 18. dubna se pod záštitou PAFu uskuteční již pátý ročník kultovní procházky vernisážemi XY 2019. Společný projekt olomouckých nezávislých galerií v letošním roce představí umělce ze Zlína.

Andrea Pekárková ve vitríně Deniska

V úterý 5. února v 18 hodin proběhne ve Vitríně Deniska vernisáž výstavy Geoethics: #10 A New Underground Andrei Pekárkové.

Jiné vize 2018: finalisté

Veřejnosti bude desítka videí poprvé společně představena na nadcházejícím festivalu PAF Olomouc.

Finalisty a finalistkami letošního ročníku Jiných vizí jsou Radek Brousil, František Fekete, Ester Geislerová & Milan Mazúr, Valentýna Janů, Marie Lukáčová, Sláva Sobotovičová, Ladislav Svoboda & Alma Lily Rayner, Mark Ther, Tereza Velíková a Piaoyu Xie.

OPEN CALL: NELIDSKÉ UMĚNÍ

ScreenSaverGallery a PAF vyhlašují OPEN CALL k mezinárodnímu výstavnímu projektu Nelidské umění, který je součástí programu Přehlídky filmové animace a současného umění PAF Olomouc 2018.

PAF NEW YORK 2018

Čtvrtá edice PAFu v New Yorku naváže na předchozí události pořádané ve spolupráci s Pioneer Works v roce 2016. PAF a Pioneer Works představí dva večery nových audiovizuálních performance mezinárodních umělců. PAF New York 2018 se bude konat ve dnech 19. a 20. listopadu 2018.

 

Všechna představení pořádá PAF ve spolupráci s Pioneer Works.

Magdaléna Manderlová ve Vitríně Deniska

Ve středu 24. října v 18 hodin proběhne ve Vitríně Deniska vernisáž výstavy Magdalény Manderlové s názvem Dětská pojistka. Po vernisáži proběhne koncert v Kapli Božího Těla (Konvikt Univerzitní 3).

OPEN CALL – JINÉ VIZE CZ 2018 PRODLOUŽEN!

 

DEADLINE PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE PRODLOUŽEN DO 10. října 2018.

PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do 12. ročníku soutěže Jiné vize CZ. Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Očekává se tedy práce s audiovizuálním materiálem v nejširším slova smyslu.

 

Životní šance

V úterý, 11. září proběhne v olomoucké Galerii U Mloka vernisáž výstavy Životní šance, za kterou stojí (c) merry, Vladimír Havlík a hosté. Vernisáž začíná v 18:00 a výstava potrvá do 27. 9. 2018.

Jiné vize CZ 2018 v Luhačovicích

Desátý ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent uvede pásmo Jiné Vize CZ 2018. Projekce proběhne v pátek 28. června ve 21:00 v klubu Domino.

Darina Alster ve Vitríně Deniska

Ve čtvrtek 14. března v 18 hodin proběhne ve Vitríně Deniska vernisáž výstavy a performance umělkyně Dariny Alster.

Zimní 4 živly vyhlásí vítěze Jiných vizí SK 2018

Na filmovém festivalu 4 živly proběhne v sobotu 23. února projekce a vyhlášení vítěze třetího ročníku soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2018.

Workshopy animace pro děti i dospělé na PAF Olomouc 2018

Program kreativních workshopů je rozprostřen do tří festivalových dní, jejich účastníci si pod vedením zkušených lektorů budou moci vyzkoušet nejrůznější způsoby tvorby animace. Na workshopu Miloše Tomiće KOMANDANIMACE (Konvikt, 7. 12.) se děti naučí kresby pro své animované filmy vytvářet neobvyklými způsoby včetně kreslení s tužkou upevněnou na hlavě, účastníci (C)hybného workshopu pro děti i dospělé (Konvikt, 8. 12.) si osvojí tvůrčí způsoby práce se zdánlivými chybami a kolektivní animovaný film podle vlastnoručně vytvořených kreseb bude vznikat na dílně Malí animátoři: Nepředvídatelná hra (Divadlo na cucky, 9. 12.).

PAF má nový festivalový web

Dobré zprávy, PAF má konečně nový festivalový web! Všechny informace o letošním ročníku PAF Olomouc 2018, který se letos koná v od 6. do 9. prosince 2018, odteď najdete na stránce http://2018.pifpaf.cz.

David Přílučík v Galerii XY

 

Ve středu 14. listopadu proběhne vernisáž výstavy Davida Přílučíka s názvem donor v olomoucké galerii XY. Vernisáž začíná v 18 hodin a je součástí výstavního programu 17. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění PAF Olomouc 2018.

Anipromítačka v olomouckém Mimokolektivu

Ve středu 25. července proběhne projekce ve spolupráci AniPromítačky a PAFu v olomouckém ateliéru Mimokolektiv. Třetí projekce z cyklu „AniPromítačka v Olomouci” začíná v 19 hodin.

Kurátorem dvanáctého ročníku soutěže českých pohyblivých obrazů Jiné vize CZ 2018 je kurátor Rado Ištok.

Kurátorem dvanáctého ročníku soutěže českých pohyblivých obrazů Jiné vize CZ 2018 je kurátor Rado Ištok.

 PAF & NCSU: Anne Duffau: Inner/Outer

Ve čtvrtek 27. září  v 15:30 proběhne ve spolupráci PAF a Centra a nadace pro součansé umění Praha přednáška londýnské teoretičky a kurátorky Anne Duffau: Inner/Outer.

 

DEN VIDEA 1989 / 2018

V úterý 4. září proběhne v Průmyslovém palácí  na Výstavišti v Praze Holešovicích od 16:00 jednodenní výstava DEN VIDEA 1989 / 2018.

Strana 2 z 25
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři