paf09

Grafický design PAF 2009 s dominantním motivem sovy je v současné době možné vidět v Moravské galerii v Brně, kam byl vybrán k účasti na 24. mezinárodním bienále grafického designu Brno 2010 Plakát, firemní, informační a reklamní grafika 22/6—24/10/2010. Jeho autoři Filip Cenek a Magdalena Hrubá se tak ocitli ve společnosti mezinárodně uznávaných tvůrců jako jsou např. Stefan Sagmeister, Philippe Apeloig nebo Erich Brechbühl.

afo

Ve dnech 13.–18. dubna 2010 se pod záštitou Univerzity Palackého a Katedry divadelních, filmových a mediálních studií uskuteční již 45. Mezinárodní festival vědecko-populárních dokumentárních filmů Academia Film Olomouc.

paris

PAF poprvé představí svůj program v Paříži 14.–15. 3. 2010. Dva dny projekcí a živých audiovizuálních vystoupení proběhnou v Saint Merry Church a v Le centre tchèque de Paris.

keltove

Mezi filmy, které letos získaly nominace na Oscary jsou i snímkyTajemství Keltů a Vzhůru do oblak, které byly uvedeny na PAFu 2009.

hrave

V neděli večer proběhlo v divadelním sále UC UP Konvikt slavnostní zakončení PAFu 2009, v jehož průběhu byli odtajněni letošní vítězové soutěže JINÉ VIZE.

zahradnik

V sobotu v 17:00 měli návštěvníci filmového sálu možnost vidět pásmo videofilmů letošního PAF KULTU, chorvatského renesančního umělce a pedagoga Ivana Ladislava Galety.

_paf-logo

Ve 14:00 proběhne ve filmovém sále přednáška rakouské teoretičky zaměřující se na animovaný film, Franzisky Bruckner, která návštěvníky seznámí s postupy a přístupy avantgardistů k animaci.

paf09

V průběhu celého konání PAFu budou mít návštěvníci UC UP Konvikt možnost vidět (a zažít) interaktivní instalaci audiovizuálního tvůrce Martina Blažíčka SWING(1).

mocap

Zatímco v oblasti počítačových her, ve vojenství či vědě je tzv. mocap (Motion Capture) užitečným pomocníkem, v kontextu animovaného filmu vzbuzuje stále rozporuplné reakce a mnozí teoretici (včetně diváků) této technologii nemohou přijít na jméno. Jde skutečně o tak kontroverzní záležitost?

vj

Snaha popsat a pomyslně separovat vizuální kontext klubové scény bude ambicí letošního „doprovodného programu" v rámci Živé animace. Na programu bude několik koncertů: 1A2V1, Pjoni & Ink Midget + tvprodukt, Kazety a Like She. Proběhne i první pokus o VJské fórum, které se uskuteční v pravé poledne během festivalové neděle.

paf_lfs_10

aportPAF RAVEallSTARS

neděle 25. 7. 2010

Uherské Hradiště

kino Mír od 23:00

zdarma

polsko

Dramaturgové PAFu připravili blok současné české animace pro polský festival OFAFA.

m_mazanec_web

V pražském Centru současného umění DOX proběhla prezentace festivalu PAF a soutěže Jiné vize.

_paf-logo

Vydání Dobrého rána s Českou televizí bylo v úterý 15.12. věnováno animovanému filmu, pozvánku do diskuse za organizátory PAFu přijala dramaturgyně Kateřina Surmanová.

vize

Z deseti audiovizuálních děl, která byla po celou dobu konání PAFu k vidění v podkrovní galerii UC UP Konvikt, vybrala porota ve složení Ivan Ladislav Galeta, Mia Makela a Martin Arnold své favority.

proud

Osmý ročník Přehlídky animovaného filmu Olomouc je již od včerejška v plném proudu. Na slavnostním zahájení přehlídky v Atriu UC UP Konvikt návštěvníky přivítali jak dramaturgové jednotlivých sekcí, tak ředitel přehlídky Alexandr Jančík.

_paf-logo

Na následujících odkazech máte možnost zhlédnout a poslechnout si rozhovory s organizátory PAFu.

toybox

Druhým prosincovým dnem neoficiálně začal 8. ročník Přehlídky animovaného filmu Olomouc 2009. Ve výstavních prostorách Galerie U Mloka na vernisáži nazvané Two Cups of Tea mohli návštěvníci zhlédnout komiksovou tvorbu pražské výtvarnice a scénografky TOY_BOX.

jine_vize_final

Třetí ročník soutěže filmů a videí na hranici animace a videoartu zná své finalisty. Mezi deseti jmény najdeme jak již osvědčené autory, tak nové a nadějné tvůrce na české scéně.

pechoucek

Umělec Michal Pěchouček, který v rámci předešlých ročníků PAFu představil dvakrát výběr ze současného českého videa, se vrací v programu sekce Aport animace a pokřtí své DVD Pater Noster Video Stories. Jedná se o video-monografii, která je určitým uzavřením několika etap videotvorby tohoto kumštýře.

Strana 19 z 20
 

Aktuálně

Kurátorský výběr Matěje Smetany na Fest Anča

Ve dnech 29. června - 2. července se v Žilině uskuteční desátý ročník mezinárodního festivalu Fest Anča. Návštěvníci na něm budou moci zhlédnout mimo jiné pásmo autorských videí nazvané V hlavní roli zvíře, které kurátorsky sestavil vizuální umělec Matěj Smetana.

Ivana Hrončeková ve Vitríně Deniska

Ve středu 21. června proběhne vernisáž výstavy s názvem Still Motion slovenské umělkyně a kurátorky Ivany Hrončekové. 

Algoritmický KonText

úterý 27. června proběhne v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomoucké umělkyně (c) merry.

ROSENFELDOVÁ & CÍSAŘ V LÁZNÍCH LUHAČOVICE

8. ročník festivalu Luhovaný Vincent v Luhačovicích představí pásmo Jiné vize CZ 2016. Projekce proběhne v pátek 31. 6. 2017 za přítomnosti Karla Císaře a Lucie Rosenfeldové. 

Cvičme v [spirituálnom] rytme

Komplexní instalace s živou akcí, videi  a performance Spiritual Fitness, kterou představil absolvent UMPRUM Jakub Jansa na loňském PAFu, se dočkala reflexe v České televizi.

BŮH TĚ MILUJE: VITRÍNA DENISKA V GALERII KONTEXT

V úterý 16. května 2017 v 17:30 proběhla v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomouckého umělce Radima Měsíce. 

PAF NA KONCI LÉTA BUDE

4. hudební bienále v Ostopovicích u Brna proběhne v sobotu 2. září 2017. Pořádá Přehlídka filmové animace a současného umění PAF Olomouc.

 

29. 5. 2017: Italští konceptualisté v Olomouci

Závěr května se v Olomouci nese ve znamení italského konceptuálního umění. Skupina čtyř umělců pod záštitou radikálního českého konceptualisty a pedagoga Vladimíra Havlíka představí třetí modifikaci rozsáhlého projektu Dialogos, již se rozhodli rozvrstvit mezi bělostnou white-cube Galerie Caesar a pafem koprodukovaný nezávislý prostor Vitrína Deniska

Podpořte vznik nového kulturního centra v Olomouci

Na Dolním náměstí v centru Olomouce vzniká nový kulturní projekt Dolní vám., který bude v budoucnu zahrnovat divadlo, kavárnu a galerii. Realizaci projektu lze podpořit v rámci kampaně na HITHIT.cz

PAF V ÚSTÍ NAD LABEM

Ve čtvrtek 4. května 2017 uvedl Veřejný sál Hraničář komponovaný program PAFu. Hostem večerního programu byl kurátor a teoretik umění Karel Císař.

 

PAF – čtyřdenní festival filmové animace a současného umění (každoročně v prosinci v Olomouci)

PAF – celoroční dramaturgická a produkční činnost

PAF – příprava kurátorských výstav, projekcí, workshopů a seminářů v tuzemsku i v zahraničí

PAF – editorská, publikační a nakladatelská činnost

PAF – účast a prezentace na konferencích, sympoziích a festivalech v tuzemsku i v zahraničí

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři