Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
jvize2012

Do soutěže Jiné vize, jež se soustředí na mapování audiovizuální tvorby v českém kontextu, bylo letos přihlášeno 54 děl, z nichž kurátor Dušan Zahoranský, výtvarný umělec a vysokoškolský pedagog, vybral deset finálních „pohyblivých obrazů“, které se ucházely o Hlavní cenu, Cenu diváků a o Čestné uznání poroty. Vyhlášení vítězů šestého ročníku Jiných vizí proběhlo na slavnostním zakončení PAFu v neděli 9. 12. 2012. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Festivalovou sobotu zahájí kulturní geograf Petr Gibas a vizuální umělkyně Veronika Zapletalová, kteří seznámí diváky s fenoménem zahrádkaření a chatařství. Po jejich přednáškách bude promítnuto pásmo krátkých animovaných filmů. Před projekcí snímku...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ctvrtek

Program 11. ročníku Přehlídky animovaného filmu otevřou letos vernisáže. V Galerii U Mloka se představí Kristýna Lutzová s dílem loginlogout, jež tematizuje hranici mezi skutečným a virtuálním světem. Vitrína Deniska zase bude prostorem pro výstavu 1/16 autora Petra Krátkého. Poté již bude následovat v Atriu Konviktu slavnostní zahájení PAFu 2012 spojené s vernisáží skupinové výstavy nazvané Model. Animace urbanismu, která tematizuje model městského prostoru a jeho interiérů v domnělém urbanistickém schématu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
_thumbPAF2012_in_Budape

Přehlídka animovaného filmu se představí na budapešťském festivalu Anilogue s prezentací a projekcí výběru 10 kurátorsky zvolených českých děl z uplynulých let 2007–2011 (Jiné vize české animace) a 10 současných polských snímků vybraných v celostátní soutěži (Mladá polská animace). Caution! Freshly Animated je společným projektem PAFu a polského festivalu Animation Now!

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF2012_plakat

Vizuální podobu 11. ročníku Přehlídky animovaného filmu připravilo také letos Fiume Std, grafické studio bez studia a grafiků.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
thumb_b16

PAF se představí na 53. ročníku mezinárodního festivalu krátkých filmů BRNO16 (dříve Brněnská šestnáctka), který bude probíhat ve dnech 8. – 10. 11. 2012. Přehlídka animovaného filmu zde bude prezentovat výběr z video tvorby Daniela Pitína a Romana Štětiny pod názvem ANIMACE, RE-EDITY, RUDOLF H.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
cr_premiery

Součást programu 11. ročníku Přehlídky animovaného filmu tvoří projekce dvou nových snímků, které budou uvedeny v české premiéře právě na PAFu. Jména jejich tvůrců by neměla být festivalovým návštěvníkům neznámá.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
vize12_dort

Kurátor Jiných vizí 2012: Dušan Zahoranský

Soutěž a kurátorský výběr Jiné vize se již šestým rokem věnuje zpřístupňování a otevřenějšímu přijímání současné české audiovizuální tvorby, jež se nachází na pomezí výtvarného umění, videoartu a animace. Akceptována je jakákoliv klasická animace, práce s manipulovaným obrazem, textem, sekvencemi hraného filmu nebo záznamem performance apod. Očekávána je tedy práce s pohyblivým obrazem filmu a videa v nejširším možném uchopení.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
venovacka

PAF DOPORUČUJE výstavu Petry Herotové ve Vitríně Deniska: Věnováno výtvarníkovi: brýle a koláč, vernisáž výstavy proběhne v neděli 16. září od 15:00 (Vitrína Deniska Olomouc)

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_table_2012

(3.-4. 8. 2012)

Nový hudební repertoár představí česká skupina Table na 1. ročníku Alt30Festivalu ve slovenských Čabinách (3.-4. 8. 2012). V produkci Přehlídky animovaného filmu vydalo duo ve složení Dominik Gajarský a Roman Štětina v roce 2010 debutové EP We Are Not Longer the Same, které výrazně zarezonovalo kritickou obcí i příznivci synthpopu a elektronické hudby. Spolupráce s PAFem probíhá dlouhodobě, jedním z výsledků je také kolekce aktuální videoklipové tvorby SOUNDS, CLIPS, VIDEO, která bude taktéž součástí doprovodného programu Alt30estivalu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele

Čtvrtý festivalový den představí vznikající projekt Czechoslovakia 38–89, který netradičním způsobem kombinuje prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Vzniká tak výsledná aplikace, jež prezentuje klíčová období českých dějin 2. poloviny 20. století. Dále v programu sekce Aport animace vystoupí slovenská výtvarnice a...

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek

Páteční program PAFu otevírá urbanistická expertka a teoretička Mirjam Struppek úvodem k pásmu krátkých filmů, které se budou věnovat tématu velkoměsta. Mirjam Struppek vystoupí ještě s přednáškou zaměřenou na mediální fasády, v níž pojedná o tématech infrastruktury a integrace v městském prostředí. Animace urbanismu, letošní hlavní programová sekce, nabídne v tento den také...

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
workshop

/// about

It is not the question of legitimacy that is among the highly sensitive issues concerning net art toady, but rather its documentation and preservation. These topics have to be taken with urgency since the delicate artworks are constantly dealing with the threat of, due to the unstable nature of the Internet and development of technology, not ever again being perceived the way originally intended. The participants will be introduced to the project net.artdatabase.org initiated by constantdullaart.com (Constant Dullaart) and curatingyoutube.net (Robert Sakrowski) that is focused on Contextualizing Internet-based Art, its collaborative documenting and archiving.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
znelka_thumb

Festivalová znělka pro PAF 2012 od Fiume Std

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
akreditace

On-line akreditace na jedenáctý ročník Přehlídky animovaného filmu je spuštěna, bude spolu s možností bezhotovostních plateb probíhat do 3. prosince 2012. Po tomto datu se můžete akreditovat i vše platit až přímo na místě – v Uměleckém centru UP (Konviktu), a to od čtvrtka 6. prosince 2012.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
novak_1

Projekt Viléma Nováka, který má jednoslovný název Oni (31. 10. – 20. 12. 2012, Galerie mladých, Brno), uzavírá celoroční kurátorský program Křehké kino, jehož je PAF partnerem. Novák ve vlastním naprogramovaném prostředí nechal během umělé evoluce vyvinout řadu bytostí, čímž záměrně odkazuje na pokusy grafického designéra a vývojáře Karla Simse, jenž se na rozdíl od Nováka nepokoušel podobné bytosti pozorovat v jejich vzájemných interakcích.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kubelka

Rakouský experimentální filmař a myslitel Peter Kubelka (*1934), jenž osobně představil svoji tvorbu na PAFu v roce 2008, přichází s novým dílem ANTIPHON (2012, 6.24 min.), které je součástí projektu nazvaného MONUMENT FILM (2012, 90 min.). Kubelkův aktuální počin je návratem k filmu Arnulf Rainer (1960, 6.24 min.), kde jsou akcentovány 4 hlavní elementy kina: světlo a tma, zvuk a ticho.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
this-picture-to-be-liked

PAF hledá mladé české umělce, kteří by byli v současné době aktivní v oblasti internetového umění.
U příležitosti programové sekce věnované net artu hledáme české umělce mladé generace, kteří by ve své tvorbě pracovali s výrazovými prostředky internetového umění. Cílem je vytvořit povědomí o existenci mladého netartového umění v České republice a především napomoci vytvoření povědomí umělců o sobě navzájem, neboť v České republice neexistuje netartová komunita ve smyslu běžném v zahraničí.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kotrc

PAF spolupracuje na celoročním kurátorském programu Křehké kino v Galerii mladých v Brně. Čtvrtou výstavou je projekt Jiřího Kotrly nazvaný Ordinary Language.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 4. září od 17:30 (Galerie mladých v Brně).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
paf_novinka

Vernisáž výstavy českého výtvarníka, hudebníka a scénografa Dominika Gajarského MECHANICKÝ DOKUMENT  v Galerii mladých v Brně si jako předobraz vybírá reálná prostředí nebo stylizované momenty ze života výrazné osobnosti československého meziválečného období, taneční choreografky a představitelky moderního tance Milči Mayerové.
Vernisáž, která  proběhne 10.7.12 v 17:30, uvede kurátor Martin Mazanec.

Strana 19 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři