Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
vlněna

V pátek 13. června proběhne 5. ročník festivalu VLNA, organizovaného v bývalém areálu brněnské Vlněny. Chátrající, skrytá, opuštěná fabrika na zpracování ovčí vlny nedaleko hlavního nádraží, špulky od nití a projekce Jiných vizí 2013.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
mickey

Ve středu 7. a čtvrtek 8. května 2014 vystoupí v rámci nefilmového programu ANIFILMU  v Třeboni  Martin Mazanec a animátor Martin Búřil se svými přednáškami.

Budou se věnovat Animaci světla a Animaci prostoru a diváky provedou stavy, kdy animovaný film nepodléhá klasickým produkčním a projekčním zákonitostem, ale kdy procesy animace ústí ve vznik světelných objektů, soch, akcím ve veřejném prostoru či performance.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
audiovize

V úterý 15. dubna 2014 proběhne v brněnském kině Scala komponovaný večer Videoartu, připravený v rámci projektu Audiovize. Výběr promítaných prací probíhal také ve spolupráci s PAFem.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
00001+from_the_fursuiters_series

V úterý 25. března v 18.00 proběhne vernisáž další z výstav ve spřáteleném olomouckém prostoru Vitrína Deniska. Zahájení výstavy Kompozice VII bude jako obvykle následováno prezentací tvorby zastoupených umělců.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OPEN CALL / INÉ VÍZIE

SÚŤAŽ SLOVENSKÝCH POHYBLIVÝCH OBRAZOV

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
česke_kinečko

PAF ve spolupráci se slovenským časopisem Kinečko vydává DVD finální desítky soutěžních snímků – Jiné vize 2013.

DVD vychází jako příloha aktuálního čísla Kinečka věnovaného české kinematografii (únor–březen), ve kterém si mj. přečtete také rozhovor s Martinem Mazancem o PAFu a Jiných vizích.

999417_744223518929901_1577752505_n

V únorovém čísle časopisu o výtvarném umění Art + antiques vyšel obsáhlý článek o PAFu.

Text nazvaný "Expanded animation - Pohyblivá audiovizuální fascinace" se přitom nezaměřuje jen na poslední ročník, ale bere PAF na paškál skutečně zevrubně...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1504460_248637205303943_1990792325_o

V pondělí 27. ledna 2014  ČT ART odvysílala v premiéře 5. díl pořadu „Průvan,“ jehož lednové vydání se koncentrovalo na téma „rodinné vztahy“. Součástí vysílání však byla také reportáž z prosincové Přehlídky animovaného filmu, odvysílání vítězného snímku Jiných vizí 2013 Čapatý Ján (r. Petr Šprincl, Marie Hájková), který získal současně Hlavní cenu poroty i Cenu diváků, jakož i rozprava s jeho tvůrci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Foto (c) Tereza Darmovzalová_zakončení_Murata Jančík Mazanec

Představujeme autorský dokument o 12. ročníku Přehlídky animovaného filmu v Olomouci.

Autoři: Petr Šprincl a Marie Hájková

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV vitez

Letos se soutěže Jiné vize zúčastnilo celkem 49 prací. Na základě kurátorského výběru Davida Kořínka bylo nejprve ze všech přihlášených děl selektováno deset snímků. Ty byly posléze konfrontovány s klasickou projekční situací v Kapli Božího Těla i se situací galerijní, kdy byly v průběhu celého festivalu instalovány v Galerii Podkroví na Konviktu a vystaveny jak úsudku mezinárodní poroty, tak festivalových diváků. Ti mohli po celou dobu festivalu hlasovat vhozením vyplněného hlasovacího lístku do přistavených uren.

 

Vítěz soutěže Jiné vize 2013 byl vyhlášen na slavnostním zakončení 12. Přehlídky animovaného filmu, které proběhlo vpodvečer neděle 8. prosince 2013.

Mezinárodní porota ve složení Ondřej Jakubec, Takeshi Murata a András Cséfalvay vynesla následující verdikt:

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
multiplace_2014

V rámci 13. ročníku festivalu síťové kultury Multiplace (SK, CZ, PL, BE) proběhne v Žilině setkání odborníků z Česka s Slovenska, kteří se věnují vzdělávání v oblasti nových médií a mediálního umění. Se svými prezentacemi se sympozia zúčastní z týmu PAFu též Alexandr Jančík a Marie Meixnerová.

"Multiplace FX 2014: Symposium for digital survivors" proběhne v pátek 23. května a je volně přístupné veřejnosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1_Komponovaný večer_Valentová

PAF zve na komponovaný večer ve spolupráci s Vitrína Deniska, Divadlo na Cucky, Pastiche Filmz a Klub Vertigo. Série vernisáží, prezentací, koncertů a VJ setů proběhne v úterý 22. dubna v Olomouci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rec-90

Ve dnech 24. a 25. března 2014 proběhl ve Zlíně první ročník festivalu studentských filmů UTB REC FEST.

Na vítěze kategorie o nejlepší animovaný film čekal jako odměna připravený voucher se dvěma akreditacemi na PAF 2014 (4.–7. 12. 2014) z dílny grafického studia Fiume Std.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kcuhař

V nakladatelství Casablanca vyšla obsáhlá kniha o filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec britského režiséra Petera Greenawaye. Jejím autorem je filmový teoretik a editor kolektivní monografie Genderové stereotypy v animované tvorbě Walta Disneyho (Edice PAF, 2012) Zdeněk Hudec.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
lesokraj

Započatý projekt interaktivní knihy pro děti „Lesokraj" manželů Lou a Kuby Sanitrákových, který byl prezentován v prosinci na PAF 2013, je již jen krůček od svého dokončení. Aby však mohla aplikace, ve které se čte i hraje, skutečně spatřit světlo světa, potřebuje pomoc veřejnosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
DJ_sestra

pátek 21. a sobotu 22. února 2014 proběhl ve Veselí nad Moravou reVIZORPro třetí ročník tohoto mladého audiovizuálního festivalu připravil část programu také PAF.

Komě filmových projekcí například také výstavu olomouckého umělce Martina Fišra v Panském dvoře (potrvá do konce března) nebo koncert DJ Sestry & Karla lv.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1625722_10151910153926821_962148831_n

S lítostí oznamujeme, že 7. ledna 2014 zemřel chorvatský multimediální umělec, filmový režisér a guru experimentálního filmu Ivan Ladislav Galeta  (1947-2014). Galeta byl našim PAF Kultem v roce 2009.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF in flash art hungary

V aktuálním prosincovém čísle maďarské mutace prestižního časopisu o umění Flash Art lze mj. nalistovat také obsáhlý rozhovor o PAFu!

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
UMĚLEC MÁ CENU

V úterý 17. prosince 2013 proběhlo v Praze udělování ceny umělci nad 35 let iniciativy Umělec má cenu. Cena s variabilním názvem podle aktuálního laureáta je předávána jako gesto mladší generace tvůrců a teoretiků vůči generaci starších umělců.

Cenu od Vladimíra Kokolii převzal a laureátem pro rok 2014 se stal Martin Zet

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele

Závěrečný den PAFu proběhne ve znamení Pestrých padesátých. Během dvou bloků, Diapozitivního dopoledne a Diapozitivního odpoledne, dobové snímky okomentuje Pavel Ryška a následně představí dobovou projekční techniku Pavel Pohorský.

Strana 16 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři