Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
00001+from_the_fursuiters_series

V úterý 25. března v 18.00 proběhne vernisáž další z výstav ve spřáteleném olomouckém prostoru Vitrína Deniska. Zahájení výstavy Kompozice VII bude jako obvykle následováno prezentací tvorby zastoupených umělců.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OPEN CALL / INÉ VÍZIE

SÚŤAŽ SLOVENSKÝCH POHYBLIVÝCH OBRAZOV

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
česke_kinečko

PAF ve spolupráci se slovenským časopisem Kinečko vydává DVD finální desítky soutěžních snímků – Jiné vize 2013.

DVD vychází jako příloha aktuálního čísla Kinečka věnovaného české kinematografii (únor–březen), ve kterém si mj. přečtete také rozhovor s Martinem Mazancem o PAFu a Jiných vizích.

999417_744223518929901_1577752505_n

V únorovém čísle časopisu o výtvarném umění Art + antiques vyšel obsáhlý článek o PAFu.

Text nazvaný "Expanded animation - Pohyblivá audiovizuální fascinace" se přitom nezaměřuje jen na poslední ročník, ale bere PAF na paškál skutečně zevrubně...

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1504460_248637205303943_1990792325_o

V pondělí 27. ledna 2014  ČT ART odvysílala v premiéře 5. díl pořadu „Průvan,“ jehož lednové vydání se koncentrovalo na téma „rodinné vztahy“. Součástí vysílání však byla také reportáž z prosincové Přehlídky animovaného filmu, odvysílání vítězného snímku Jiných vizí 2013 Čapatý Ján (r. Petr Šprincl, Marie Hájková), který získal současně Hlavní cenu poroty i Cenu diváků, jakož i rozprava s jeho tvůrci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Foto (c) Tereza Darmovzalová_zakončení_Murata Jančík Mazanec

Představujeme autorský dokument o 12. ročníku Přehlídky animovaného filmu v Olomouci.

Autoři: Petr Šprincl a Marie Hájková

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JV vitez

Letos se soutěže Jiné vize zúčastnilo celkem 49 prací. Na základě kurátorského výběru Davida Kořínka bylo nejprve ze všech přihlášených děl selektováno deset snímků. Ty byly posléze konfrontovány s klasickou projekční situací v Kapli Božího Těla i se situací galerijní, kdy byly v průběhu celého festivalu instalovány v Galerii Podkroví na Konviktu a vystaveny jak úsudku mezinárodní poroty, tak festivalových diváků. Ti mohli po celou dobu festivalu hlasovat vhozením vyplněného hlasovacího lístku do přistavených uren.

 

Vítěz soutěže Jiné vize 2013 byl vyhlášen na slavnostním zakončení 12. Přehlídky animovaného filmu, které proběhlo vpodvečer neděle 8. prosince 2013.

Mezinárodní porota ve složení Ondřej Jakubec, Takeshi Murata a András Cséfalvay vynesla následující verdikt:

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
sobota

Sobota je co do programu ještě o fous nabitější než pátek. Účastníci Lunchmeat Visuals Workshopu se budou nadále věnovat postupům, které vedou k animaci a vizualizaci vlastních kreativních nápadů.

Pro rodiče s dětmi je připravena prezentace rodinného animovaného projektu Lesokraj Lou a Kuby Sanitrákových.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ctvrtek

Program 12. ročníku Přehlídky animovaného filmu otevřou i tento rok vernisáže. Instalace Přežitky, kterou pro pojízdnou Galerii dé připravil archivář Pavel Ryška, nabídne po vzoru nástěnných novin výběr významných událostí 50. let.

Pokud přijdete v 16:10 na tramvajovou zastávku Náměstí Republiky, odkud pojízdná galerie zahájí svou cestu, budete mít jistotu, že vám nic neuteče a dále se můžete přesouvat na navazující vernisáže spolu s organizátory PAFu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
cake

Před několika dny jsme zveřejnili deset finalistů soutěže Jiné Vize 2013.

Nyní je čas odhalit jména těch, kteří budou rozhodovat o vítězi.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kcuhař

V nakladatelství Casablanca vyšla obsáhlá kniha o filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec britského režiséra Petera Greenawaye. Jejím autorem je filmový teoretik a editor kolektivní monografie Genderové stereotypy v animované tvorbě Walta Disneyho (Edice PAF, 2012) Zdeněk Hudec.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
lesokraj

Započatý projekt interaktivní knihy pro děti „Lesokraj" manželů Lou a Kuby Sanitrákových, který byl prezentován v prosinci na PAF 2013, je již jen krůček od svého dokončení. Aby však mohla aplikace, ve které se čte i hraje, skutečně spatřit světlo světa, potřebuje pomoc veřejnosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
DJ_sestra

pátek 21. a sobotu 22. února 2014 proběhl ve Veselí nad Moravou reVIZORPro třetí ročník tohoto mladého audiovizuálního festivalu připravil část programu také PAF.

Komě filmových projekcí například také výstavu olomouckého umělce Martina Fišra v Panském dvoře (potrvá do konce března) nebo koncert DJ Sestry & Karla lv.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1625722_10151910153926821_962148831_n

S lítostí oznamujeme, že 7. ledna 2014 zemřel chorvatský multimediální umělec, filmový režisér a guru experimentálního filmu Ivan Ladislav Galeta  (1947-2014). Galeta byl našim PAF Kultem v roce 2009.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF in flash art hungary

V aktuálním prosincovém čísle maďarské mutace prestižního časopisu o umění Flash Art lze mj. nalistovat také obsáhlý rozhovor o PAFu!

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
UMĚLEC MÁ CENU

V úterý 17. prosince 2013 proběhlo v Praze udělování ceny umělci nad 35 let iniciativy Umělec má cenu. Cena s variabilním názvem podle aktuálního laureáta je předávána jako gesto mladší generace tvůrců a teoretiků vůči generaci starších umělců.

Cenu od Vladimíra Kokolii převzal a laureátem pro rok 2014 se stal Martin Zet

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
nedele

Závěrečný den PAFu proběhne ve znamení Pestrých padesátých. Během dvou bloků, Diapozitivního dopoledne a Diapozitivního odpoledne, dobové snímky okomentuje Pavel Ryška a následně představí dobovou projekční techniku Pavel Pohorský.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
patek

Od dopoledních hodin do pozdní noci nabídne více než patnáct programových bloků. Účastníci Lunchmeat Visuals Workshopu mají program jasný. Není to ale jediný workshop, který PAF nabízí. Pro rodiče s dětmi jsou v programu nachystány Pohádky Terezy Damcové. Po workshopu šití masek bude následovat komentovaná projekce pohádek, které v sobě mísí animaci, ruční práce i performance.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
havlíček_

Přehlídka animovaného filmu je pověstná svým ohledáváním fenoménu animace v širším kontextu kinematografie a vizuálních studií.

Letos PAF klade nebývalý důraz na audio-vizuální instalace, které v tomto roce na festivale objeví ve skutečně rekordním počtu i technické náročnosti.

lesokraj

+ FB událost

Letos PAF myslí s obzvláštní péčí také na děti. Program (nejen) pro ně bude na Konviktu začínat v pátek, sobotu i neděli vždy od 11 hodin dopoledne.

Strana 16 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři