Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
XY

Výstavy s procházkou / procházka s vernisážemi – společný projekt olomouckých nezávislých galerií 23. dubna 2015. Výtvarné umění, koncerty. Stratil, Panáčik, Hodboď, Jaro, Kasalová, Vlková, Wolf, Dočkal, Maša.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
EDICE PAF v prodeji na projekcích Pastiche Filmz

Publikace z ediční řady Edice PAF jsou nyní k zakoupení před každou projekcí organizace Pastiche Filmz. Promítání se konají až na výjimky každou středu v 19:30 ve filmovém sále – UC Konvikt, Univerzitní 3, 3. patro. Sledujte program filmového klubu Pastiche Filmz.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jana Kasalová ve Vitríně Denisce

V rámci rozsáhlejší kulturní akce xy – výstavy s procházkou / procházka s vernisážemi, která 23. dubna 2015 probíhá ve spolupráci olomouckých nezávislých galerií (Vitrína Deniska, W7, Galerie Horká, Galerie Dé, Lavor Gallery, Hidden Gallery) a dalších lokálních institucí, se uskuteční vernisáž výstavy Obvykle se skrývám bůhvíkde Jany Kasalové.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Místo v Galerii U Mloka

V Galerii U Mloka se poprvé v Olomouci představuje v samostatné výstavě nazvané MÍSTO fotografka Tereza Darmovzalová. V průběhu vernisáže vystoupil se svou performativní básní Svět úplně rozpuštěný do letmých obrazů dění zvláštní host večera – čerstvý držitel ocenění pro nejvýznamnějšího českého umělce nad 35 let Umělec má cenu, olomoucký performer Vladimír Havlík.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
REC FEST: Autor nejlepšího animovaného filmu přijede na PAF

24. a 25. března 2015 proběhl na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně druhý ročník festivalu studentských filmů REC FEST. Stejně jako loni, také letos výherce kategorie Nejlepší animovaný film získal dvě akreditace na PAF.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Tomáš Hrůza ve Vitríně Denisce

Vernisáž výstavy Místo něčeho kmenového fotografa PAFu Tomáše Hrůzy ve Vitríně Denisce v Olomouci proběhne v úterý 24. února 2015 v 19 hod. Následuje prezentace tvorby v Ateliéru intermédií na Konviktu (Univerzitní 3). Výstava potrvá do 15. března. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Veselí PAF a reVIZOR

PAF již tradičně spolupracuje na programu přehlídky současného audiovizuálního umění ve Veselí nad Moravou reVIZOR, která se letos koná v pátek 20. a sobotu 21. února. Také letos jsme pro reVIZOR připravili několik programových bloků.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jiné vize 2014 ve Studiu Béla

Projekce kurátorského výběru Mariky Kupkové v pražském Studiu Béla (Maďarský kulturní institut) proběhne 30. ledna 2015 ve 20:00 

 

DOKUMENT PAF 2014

PAF uvádí autorský dokument PAF 2014 od Radima Labudy.

Série Ways of Something promítaná na PAFu jedním z nejlepších děl letošního internetu!

Alespoň podle brooklinské kurátorky, kritičky a reportérky Mariny Galperiny a žebříčku pro Fast Company, New York. Podle Paddy Johnson a prestižních Artnet News je dokonce nejlepší.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Edice PAF: #mm net art na Fresh Eye

První veřejná prezentace zatím poslední knihy z Edice PAF: #mm net art: internetové umění ve virtuálním a fyzickém prostoru prezentace v rámci večera Fresh Eye: Obraz versus virtualita v Praze (21. dubna 2015, 19:00 hod).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Miroslava Večeřová vystavuje v GAMU

PAF doporučuje výstavu držitelky Zvláštního uznání poroty soutěže Jiné vize 2014 Miroslavy Večeřové a Romany Drdové v pražské Galerii AMU. Výstava s názvem Too Soon potrvá do 24. května, vernisáž proběhne v úterý 14. dubna. Více na stránkách GAMU.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
KRÁTKÝ BAREVNÝ ZÁBLESK NAD VODOU SE STRMÝMI BŘEHY

Ve Vitríně Denisce se představují současní češtá autoři Dana Balážová a Jakub Kovařík. Součástí vernisáže byl happening, kdy se diváci sami přímo zúčastnili instalace výstavy. S pomocí přistaveného počítače, barevné jehličkové tiskárny a skenneru mohli využít internetu a stáhnout a vytisknout jakýkoli obrazový nebo textový materiál, složit vlastní improvizovanou báseň, naskenovat tvář ad., a svými výtvory posléze kreativně rozšířit instalaci ve vitríně, do které bylo možné zasáhnout také prostorově.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF v dubnu výstavním

V dubnu se PAF podílí na organizaci několika výstav současného českého umění v Olomouci. Ve Vitríně Denisce se představí současní čeští autoři Dana Balážová a Jakub Kovařík, v Galerii U Mloka pak Tereza Darmovzalová.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Peter Kubelka v Bratislavě

Film a jídlo - dva jazyky s týž gramatikou. Díky časopisu Kinečko v březnu navštíví Bratislavu rakouský experimentální filmař Peter Kubelka, který si připravil třídenní program pro Kino Mlados't zahrnující promítání snímků i performativní přednášku o jídle.
Rozhovor PAF s Peterem Kubelkou z roku 2008.

Vladimír Havlík, laureát Umělec má cenu pro rok 2015

V úterý 10. února 2015 byl vyhlášen v pořadí již devátý laureát ocenění pro umělce nad 35 let. Stal se jím olomoucký performer, pedagog a někdejší porotce soutěže Jiné vize (2007) Vladimír Havlík (1959).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Klára Doležálková ve Vitríně Denisce

vernisáž: středa 14. ledna v 19:00

Po vernisáži bude následovat oheň z přinesených vánočních stromečků, který proběhne v komunitní zahradě v Pekární ulici za bránou areálu letního kina v Olomouci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Opening & Happening Ways of Something

Vernisáž výstavy plánovaná na PAF, která musela být kvůli technickým problémům na tramvaji přesunuta, proběhne v úterý 27. ledna v 18:00 na tramvajové zastávce Náměstí Republiky a bude spojena s dokumentačním happeningem. Mobily, videokamery, fotoaparáty, webkamery, tužku papír a další záznamová zařízení s sebou!

Na akci plynule navazuje dernisáž výstavy Nejmenší akce v Galerii U Mloka a speciální projekce Ways of Something I a Ways of Something II ve spolupráci s

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Výstava Nejmenší akce Davida Přílučíka v Galerii U Mloka prodloužena do konce ledna

Samostatná video-výstava odvíjející se od prvků autenticity a ne-lidského setkání studenta AVU Davida Přílučíka, která byla součástí programu 13. ročníku Přehlídky animovaného filmu, byla pro velký úspěch prodloužena do 30. 1. Dernisáž výstavy proběhne v úterý 27. ledna v 18:30.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF neskončil

13. ročník festivalu možná skončil, celoroční vydatné aktivity kulturní platformy PAF však bez přestávky pokračují dál.

Od roku 2008 jsou aktivity PAFu celoroční. Také letos PAF čeká řada výstav, projekcí, prezentací a spoluprací na festivalech v ČR i v zahraničí „od New Yorku po Island", ale i tradiční letní bienále v Ostopovicích u BrnaV roce 2015 se tedy PAF bude věnovat prezentaci českého audiovizuálního umění a hlubšímu porozumění pojmu „animace".

 

V rámci ediční řady PAFu (Edice PAF) bude v následujících týdnech vydána publikace NET ART – internetové umění ve virtuálním a fyzickém prostoru prezentace (ed. Marie Meixnerová).

 

Věříme proto, že se setkáme nejen na příštím ročníku „festivalu filmové animace a současného umění", který proběhne od 3. do 6. prosince 2015 v Olomouci, ale také v rámci celé řady dalších akcí pořádaných nebo spolupořádaných PAFem po celém světě.

Strana 13 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Více v sekci Partneři