Vladimír Havlík, laureát Umělec má cenu pro rok 2015

V úterý 10. února 2015 byl vyhlášen v pořadí již devátý laureát ocenění pro umělce nad 35 let. Stal se jím olomoucký performer, pedagog a někdejší porotce soutěže Jiné vize (2007) Vladimír Havlík (1959).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Klára Doležálková ve Vitríně Denisce

vernisáž: středa 14. ledna v 19:00

Po vernisáži bude následovat oheň z přinesených vánočních stromečků, který proběhne v komunitní zahradě v Pekární ulici za bránou areálu letního kina v Olomouci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Opening & Happening Ways of Something

Vernisáž výstavy plánovaná na PAF, která musela být kvůli technickým problémům na tramvaji přesunuta, proběhne v úterý 27. ledna v 18:00 na tramvajové zastávce Náměstí Republiky a bude spojena s dokumentačním happeningem. Mobily, videokamery, fotoaparáty, webkamery, tužku papír a další záznamová zařízení s sebou!

Na akci plynule navazuje dernisáž výstavy Nejmenší akce v Galerii U Mloka a speciální projekce Ways of Something I a Ways of Something II ve spolupráci s

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Výstava Nejmenší akce Davida Přílučíka v Galerii U Mloka prodloužena do konce ledna

Samostatná video-výstava odvíjející se od prvků autenticity a ne-lidského setkání studenta AVU Davida Přílučíka, která byla součástí programu 13. ročníku Přehlídky animovaného filmu, byla pro velký úspěch prodloužena do 30. 1. Dernisáž výstavy proběhne v úterý 27. ledna v 18:30.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF neskončil

13. ročník festivalu možná skončil, celoroční vydatné aktivity kulturní platformy PAF však bez přestávky pokračují dál.

Od roku 2008 jsou aktivity PAFu celoroční. Také letos PAF čeká řada výstav, projekcí, prezentací a spoluprací na festivalech v ČR i v zahraničí „od New Yorku po Island", ale i tradiční letní bienále v Ostopovicích u BrnaV roce 2015 se tedy PAF bude věnovat prezentaci českého audiovizuálního umění a hlubšímu porozumění pojmu „animace".

 

V rámci ediční řady PAFu (Edice PAF) bude v následujících týdnech vydána publikace NET ART – internetové umění ve virtuálním a fyzickém prostoru prezentace (ed. Marie Meixnerová).

 

Věříme proto, že se setkáme nejen na příštím ročníku „festivalu filmové animace a současného umění", který proběhne od 3. do 6. prosince 2015 v Olomouci, ale také v rámci celé řady dalších akcí pořádaných nebo spolupořádaných PAFem po celém světě.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Vyhrála jsem Jiné vize 2014, řekla by

V neděli 7. prosince 2014 v 19 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení výherců soutěže Přehlídky animovaného filmu v Olomouci, Jiné vize.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF NEDĚLE 7.12.

Závěrečný den PAFu odstartujeme opět v 11:00, a to blokem s názvem Nepoznané tropy. V rámci deseti krátkých filmů budou představeny různé přístupy k moderní animované formě s ohledem na vliv kolumbijské války na film.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF čtvrtek 4. 12.

Přehlídku animovaného filmu 2014 uvede již tradičně vernisáž. Letos se můžete těšit na Ways of Something v pojízdné Galerii dé. Výstava je doplňkem projekcí Johna Bergera, který řeší otázky vizuálního umění 70. let, ale také to, jaké je dnešní vnímání umění a umělců.

> více k dnešnímu dni

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
WORKSHOP LIVE CODINGU S KOLEKTIVEM:  OPEN CALL?

Zapojte se se svým kódem!

Po dobu konání festivalu Kolektiv obsadí prostor atria Konviktu laboratoří živého kódování. Po zahajovacím koncertě bude v průběhu festivalu dále rozvíjet a upravovat nonstop běžící zvukové a obrazové kódy ve formě otevřené síťové instalace, workshopu a laboratoře. Proběhnou příležitostné sessions, dílny nebo laboratorní experimenty.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Ubytování v družině a tělocvičně

Během PAFu poskytujeme návštěvníkům možnost ubytování v družině či tělocvičně na ZŠ sv. Voršily, které se nachází nedaleko festivalových prostor (do 10 minut chůze).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Veselí PAF a reVIZOR

PAF již tradičně spolupracuje na programu přehlídky současného audiovizuálního umění ve Veselí nad Moravou reVIZOR, která se letos koná v pátek 20. a sobotu 21. února. Také letos jsme pro reVIZOR připravili několik programových bloků.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jiné vize 2014 ve Studiu Béla

Projekce kurátorského výběru Mariky Kupkové v pražském Studiu Béla (Maďarský kulturní institut) proběhne 30. ledna 2015 ve 20:00 

 

DOKUMENT PAF 2014

PAF uvádí autorský dokument PAF 2014 od Radima Labudy.

Série Ways of Something promítaná na PAFu jedním z nejlepších děl letošního internetu!

Alespoň podle brooklinské kurátorky, kritičky a reportérky Mariny Galperiny a žebříčku pro Fast Company, New York. Podle Paddy Johnson a prestižních Artnet News je dokonce nejlepší.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jiné vize 2013 a ozvěny sekce Kolumbijská animace na slovinském festivalu Animateka

Partnerský festival Animateka v Lublani uvádí projekci Jiné vize 2013 (kurátor David Kořínek), prezentaci Jiné vize a PAF (Jiří Neděla) a ozvěny sekce Kolumbijská animace.

 

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF SOBOTA 6. 12.

Od dopoledne až do půlnoci nabídne sobota dvacet pět programových bloků. Začínáme animovanou tvorbou pro děti Animáčky 2014. Autoři snímků jsou studenti ateliéru animované tvorby UTB ve Zlíně, kteří využili široké spektrum animačních technik.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF pátek 5. 12.

Páteční program se otevře stínovým divadlem Jaimeiho Cifuenta s názvem Pipův výlet. Kolumbijská animace začne v 11:00 v divadelním sálu. Po představení následuje workshop, kde si diváci budou moci vyzkoušet ovládání loutek.

> dále

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OPEN CALL: TRABAJO – DÍLNA ARGENTINSKÉHO EXPERIMENTÁLNÍHO FILMU

Dílna projekce nazvaná Trabajo (španělsky práce) je otevřená všem, kteří se chtějí seznámit s možnostmi projekce, a to zejména v původně amatérském filmovém médiu Super 8. Trabajo

pod vedením Azuceny Losany a Benjamina Ellenbergera umožní porozumět principům projekce a prakticky si vyzkoušet její zákonitosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF SOUČÁSTÍ PŘEHLÍDKY SOUČASNÉHO ARGENTINSKÉHO EXPERIMENTÁLNÍHO FILMU

PAF se skrze sekci „Buenos Aires experiment" stává programově nejbohatším bodem přehlídky současného argentinského experimentálního filmu, která kromě Olomouce probíhá též v Praze, Vídni a Bratislavě. Její součástí je vydání monografie věnované fenoménu argentinské experimentální filmové scény a konference na stejné téma konaná 4. 12. na FAMU.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
POROTA JINÉ VIZE 2014

O vítězi soutěže Jiné vize nerozhodují pouze festivaloví diváci (Cena diváků), ale především tříčlenná mezinárodní porota (Hlavní cena, případně Zvláštní uznání poroty) v následujícím složení:

Strana 10 z 21
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři