Série Ways of Something promítaná na PAFu jedním z nejlepších děl letošního internetu!

Alespoň podle brooklinské kurátorky, kritičky a reportérky Mariny Galperiny a žebříčku pro Fast Company, New York. Podle Paddy Johnson a prestižních Artnet News je dokonce nejlepší.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jiné vize 2013 a ozvěny sekce Kolumbijská animace na slovinském festivalu Animateka

Partnerský festival Animateka v Lublani uvádí projekci Jiné vize 2013 (kurátor David Kořínek), prezentaci Jiné vize a PAF (Jiří Neděla) a ozvěny sekce Kolumbijská animace.

 

 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF SOBOTA 6. 12.

Od dopoledne až do půlnoci nabídne sobota dvacet pět programových bloků. Začínáme animovanou tvorbou pro děti Animáčky 2014. Autoři snímků jsou studenti ateliéru animované tvorby UTB ve Zlíně, kteří využili široké spektrum animačních technik.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF pátek 5. 12.

Páteční program se otevře stínovým divadlem Jaimeiho Cifuenta s názvem Pipův výlet. Kolumbijská animace začne v 11:00 v divadelním sálu. Po představení následuje workshop, kde si diváci budou moci vyzkoušet ovládání loutek.

> dále

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OPEN CALL: TRABAJO – DÍLNA ARGENTINSKÉHO EXPERIMENTÁLNÍHO FILMU

Dílna projekce nazvaná Trabajo (španělsky práce) je otevřená všem, kteří se chtějí seznámit s možnostmi projekce, a to zejména v původně amatérském filmovém médiu Super 8. Trabajo

pod vedením Azuceny Losany a Benjamina Ellenbergera umožní porozumět principům projekce a prakticky si vyzkoušet její zákonitosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF SOUČÁSTÍ PŘEHLÍDKY SOUČASNÉHO ARGENTINSKÉHO EXPERIMENTÁLNÍHO FILMU

PAF se skrze sekci „Buenos Aires experiment" stává programově nejbohatším bodem přehlídky současného argentinského experimentálního filmu, která kromě Olomouce probíhá též v Praze, Vídni a Bratislavě. Její součástí je vydání monografie věnované fenoménu argentinské experimentální filmové scény a konference na stejné téma konaná 4. 12. na FAMU.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
POROTA JINÉ VIZE 2014

O vítězi soutěže Jiné vize nerozhodují pouze festivaloví diváci (Cena diváků), ale především tříčlenná mezinárodní porota (Hlavní cena, případně Zvláštní uznání poroty) v následujícím složení:

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
FINALISTÉ JINÉ VIZE 2014

Do finální desítky děl, která se utkají o přízeň mezinárodní poroty a diváků v soutěži Jiné vize, byla vybrána následující audiovizuální díla a autoři:

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Unikátní kurátorský projekt Marka Fella: Přítomnost, pohyb, proměna

Významný britský umělec a kurátor Mark Fell pro PAF připravil festivalovou sekci zaměřenou na jedinečné audiovizuální vystoupení, tematizujících znovuoživování prostoru, hudby nebo samotné animace.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Chalupeckého dostal Štětina

Romanu Štětinovi, dlouhodobému spolupracovníkovi PAFu a autorovi našich rozhlasových znělek bylo ve čtvrtek 20. listopadu uděleno prestižní ocenění pro českého výtvarníka do 35 let – Cena Jindřicha Chalupeckého.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF neskončil

13. ročník festivalu možná skončil, celoroční vydatné aktivity kulturní platformy PAF však bez přestávky pokračují dál.

Od roku 2008 jsou aktivity PAFu celoroční. Také letos PAF čeká řada výstav, projekcí, prezentací a spoluprací na festivalech v ČR i v zahraničí „od New Yorku po Island", ale i tradiční letní bienále v Ostopovicích u BrnaV roce 2015 se tedy PAF bude věnovat prezentaci českého audiovizuálního umění a hlubšímu porozumění pojmu „animace".

 

V rámci ediční řady PAFu (Edice PAF) bude v následujících týdnech vydána publikace NET ART – internetové umění ve virtuálním a fyzickém prostoru prezentace (ed. Marie Meixnerová).

 

Věříme proto, že se setkáme nejen na příštím ročníku „festivalu filmové animace a současného umění", který proběhne od 3. do 6. prosince 2015 v Olomouci, ale také v rámci celé řady dalších akcí pořádaných nebo spolupořádaných PAFem po celém světě.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Vyhrála jsem Jiné vize 2014, řekla by

V neděli 7. prosince 2014 v 19 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení výherců soutěže Přehlídky animovaného filmu v Olomouci, Jiné vize.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF NEDĚLE 7.12.

Závěrečný den PAFu odstartujeme opět v 11:00, a to blokem s názvem Nepoznané tropy. V rámci deseti krátkých filmů budou představeny různé přístupy k moderní animované formě s ohledem na vliv kolumbijské války na film.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF čtvrtek 4. 12.

Přehlídku animovaného filmu 2014 uvede již tradičně vernisáž. Letos se můžete těšit na Ways of Something v pojízdné Galerii dé. Výstava je doplňkem projekcí Johna Bergera, který řeší otázky vizuálního umění 70. let, ale také to, jaké je dnešní vnímání umění a umělců.

> více k dnešnímu dni

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
WORKSHOP LIVE CODINGU S KOLEKTIVEM:  OPEN CALL?

Zapojte se se svým kódem!

Po dobu konání festivalu Kolektiv obsadí prostor atria Konviktu laboratoří živého kódování. Po zahajovacím koncertě bude v průběhu festivalu dále rozvíjet a upravovat nonstop běžící zvukové a obrazové kódy ve formě otevřené síťové instalace, workshopu a laboratoře. Proběhnou příležitostné sessions, dílny nebo laboratorní experimenty.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Ubytování v družině a tělocvičně

Během PAFu poskytujeme návštěvníkům možnost ubytování v družině či tělocvičně na ZŠ sv. Voršily, které se nachází nedaleko festivalových prostor (do 10 minut chůze).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JINÉ VIZE ROZŠIŘUJÍ SVÉ OBZORY

Jiné vize, které letos vstupují do svého osmého ročníku, již dávno nejsou jen soutěžní sekcí PAFu, ale také nástrojem prezentace či archivace. Letošní programová sekce tak kromě instalací a projekcí zahrnuje prezentace finalistů, kulaté stoly odborníků a přednášky, točící se kolem témat „ideálních vizí", alternativních modelů vlastnictví a distribuce nebo ochrany obdobných hraničních děl, jako se dlouhodobě objevují právě v soutěži Jiné vize.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
HUDEBNÍ PROGRAM PAF 2014: Mark Fell, Dean Blunt & PAF Art

Hudební program PAFu je letos součástí programové sekce PAF Art (hudební a audiovizuální performance, výstavy, instalace) a zaměřuje na performativní aspekty koncertů.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
PAF na Pecha Kucha Night Vol 4

Také v Olomouci si buduje tradici populární formát krátkých prezentací zajímavých projektů – Pecha Kucha. V pátek 21. listopadu se na čtvrté olomoucké Pecha Kucha Night představil také PAF. / FB událost

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
tisková konference paf 2014

Ve středu 19. listopadu od 10 hodin proběhla ve druhém patře kavárny Café 87 tisková konference k 13. ročníku Přehlídky animovaného filmu v Olomouci. Přinášíme dokumentaci z konference a tiskový materiál ke stažení.

Strana 10 z 21
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři