JINÉ VIZE 2015 / OTHER VISIONS 2015

 

Sekce Jiné vize již devátým rokem uvádí soutěž českých pohyblivých obrazů, v rámci níž soutěží deset finalistů o Hlavní cenu a Cenu diváků. Kurátorkou soutěže je v roce 2015 filmová teoretička Lenka Střeláková. Sekce se také dlouhodobě zabývá tématy distribuce, archivace a prezentace pohyblivých obrazů a řeší otázku, jak naložit s díly, která nespadají do běžných distribučního systémů. Jiné Vize 2015 jsou zaměřené na problematiku autorských práv a digitálních databází prostřednictvím diskuzních kulatých stolů, kterých se zúčastní odborníci z dané oblasti. Hosté: Ivan David (CZ), Tomáš Javůrek (CZ), Matěj Strnad (CZ) ad.

 

DIVOKÁ ŠEDESÁTÁ / WILD '60s


Sekce Divoká 60., kterou pro PAF jako hostující dramaturg připravil vizuální umělec a pedagog Pavel Ryška, nabízí sondy zaměřené na průzkum některých aspektů divokosti při výrobě dobových televizních reklam, kreslených vtipů a krátkých animovaných filmů. Přiblížuje detaily spolupráce kreslíře Jiřího Wintera Neprakty a jeho inspirátora Bedřicha Kopecného a také divákům odhaluje svět animovaných filmů Zdeňka Milera. Moderátorem programu je Pumprlík, známý dnes pod jménem pan Vajíčko. Hosté: Edita Plicková (CZ), Tomáš Pospiszyl (CZ), Pavel Ryška (CZ) ad.

 

ANIMACE ANIMACE / ANIMATION BEYOND ANIMATION


Sondy v rámci současného umění, experimentálního filmu a spodních proudů kinematografie zkoumají pozici animace jako jednotícího principu naší zkušenosti během vnímání pohyblivých obrazů. Program nabízí prezentace, projekce a sérii vyjímečných performancí na pomezí živé prostorové animace, koncertu nebo 3D instalace. Výrazným hostem sekce je malawský umělec a filmař Samson Kambalu, jehož práce byly v roce 2015 zastoupeny na benátském bienále. Hosté: Samson Kambalu (MW/UK), Lotic (US), Pedro Maia (PT), Takashi Makino (JP), Greg Pope (UK), Michal Pustějovský (CZ), TCF (NO), Vessel (UK) ad.

 

 

APORT ANIMACE / APORT ANIMATION


Aport animace nabízí prezentace nových filmů, animací, audiovizuálních děl a hraničních projektů souvisejících s klasickou kinematografií. Sekce je i produkčním zázemím pro právě vznikající animované filmy, vizualizace, počítačové hry, užitý design, grafické koncepty, které jsou v různých fázích realizace. Představí se i nejnovější přírůstky v Edici PAF. Hosté: Matyáš Trnka (CZ), Katarína Gatialová (SK), Vladimír Kudělka (CZ), Miloš Henkrich (CZ) ad.


PAF ART


V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění. Program sekce se odehrává nejen na místech tradičních (Konvikt, Galerie U Mloka), ale také ve veřejném prostoru (uliční galerie Vitrína Deniska). Součástí sekce je i slavnostní předávání devátého ročníku ceny pro umělce nad 35 let – Ceny od Vladimíra Havlíka jejímž laureátem pro rok 2014 byl právě Vladimír Havlík, olomoucký performer a pedagog. Hosté: Josef Bolf (CZ), Marek Delong (CZ), David Možný (CZ) ad.

 

Banner

 

paf-visegrad-rp2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři