Proč se dívat na zvířata?

 

Proč se dívat na zvířata?

 

Pohled na zvířata je přirozenou součástí nesčetného množství příběhů, filmů či uměleckých děl. Nabízí se příležitost nahodile pracovat s klasickými představiteli z literatury, ilustrací a animovaných filmů. Název programové sekce je přejat ze stejnojmenné eseje britského publicisty a kritika umění Johna Bergera, který v textu z roku 1977 vyšel z předpokladu, že zvířata jsou součástí okruhu lidského okolí, „jsou nám podobná a zároveň nepodobná“. Tato esej, tematizující mj. polidšťování zvířat a význam zoologických zahrad, se stala výchozím materiálem pro všechny přizvané hosty, kteří v rámci výročního ročníku PAFu budou v Olomouci přítomni.

Hosté: Ferda, Ondřej Ježek (CZ), Lolina (GB), John T. Gast (GB), Edith Karlson (EE), Stanislav Komárek (CZ), Bill Kouligas (US) & Harm van den Dorpel (NL), M.E.S.H. (GR) & Michael Guidetti (US), Jakub Jansa (CZ), Andrea Průchová (CZ), Punťa, Pavel Ryška (CZ), Matěj Smetana (CZ) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jakub Jansa: Spiritual Fitness

výstava

Spiritual Fitness je tělocvikem, hnutím, duševní i fyzickou očistou, jíž vyvinul Jakub Jansa původně pro UMPRUM v rámci své diplomové práce. Základem jsou 3 video lekce (první pro rozvoj sebedůvěry, druhá pro posílení spolupráce a třetí souhrnná). Lekce je možné zakoupit na speciálních nosičích, které jsou součástí galerijní instalace.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Tempelhof

koncert

Tempelhof – Martin Zvěřina a Tomáš Kopáček – po několikaleté pauze odehrají první ukázky z nové produkce.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
OTK

koncert

Noise rock’n’rolloví OTK (Vít Holub, Jan Klempíř, Jan Žalud) jsou nejdéle existujícím hudebním projektem ceněného producenta a hudebníka Ondřeje Ježka. Kapela patří mezi hlavní pilíře labelu Silver Rocket, jenž sdružuje spřízněné hudební projekty.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Hmyz z planety Gurun

workshop – Gurun Gurun

Workshop vedený členy hudebního tělesa Gurun Gurun se bude odehrávat ve tmě během „pozorování“ rozličných zvuků. Sklonění nad stoly plnými různých zařízení, kabelů, nástrojů, elektroniky i podivných předmětů. Pomalé repetitivní melodie, hypnotická minimalistická nálada.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Gurun Gurun

koncert

Na pódiu uvidíte čtyři muže skloněné nad stoly plnými různých zařízení, kabelů, nástrojů, elektroniky i podivných předmětů, jak produkují pomalé repetitivní melodie a vytvářejí hypnotickou minimalistickou náladu, která připomene pád do nějaké podivné červí díry plné zvuků.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 > Konec >>

Strana 1 z 10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři