PAF KULT: CONSTANT DULLAART

PAF Kult prezentuje osobnost kinematografie nebo umění pohyblivého obrazu, která představí za osobní účasti průřez svojí tvorbou. Holandský post-internetový umělec Constant Dullaart (1979) se stává historicky nejmladším PAF Kultem a zároveň prvním PAF Kultem na začátku druhé dekády této Přehlídky.

>> víceTagy (Více tagů oddělte čárkou):
prezentace

17:00 | PÁTEK 7. 12. 2012 | Kaple Božího Těla

prezentace

 

Předmětem Dullaartovy neúnavné a hravé kritické reflexe se stává specifický vizuální jazyk Internetu a jeho na pozadí skryté procesy. V prezentaci vlastní tvorby představí mj. zcela nové práce, které vytvořil bezprostředně před PAFem na rezidenčním pobytu v Číně.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
prezentace

20:00 | NEDĚLE 9. 12. 2012 | Kaple Božího Těla

performance

 

Performativnost hraje v dílech Constanta Dullaarta důležitou roli: od performancí v rámci sociálních sítí, přes performativní chování vyplývající z recepce samotných uměleckých děl na internetu až po fyzické performance zapojující reverzně-remediační procesy a jeho proslulé zneklidňující živé internetové kusy. Síťová performance v dullaartovském stylu.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
wrkshop

13:00 - 19:00 | SOBOTA 8. 12. 2012 | atelier grafického designu

workshop - Constant Dullaart (NL), Robert Sakrowski (DE)

 

V průběhu jednodenního workshopu se účastnící seznámí s projektem net.artdatabase.org iniciovaným Constantem Dullaartem (constantdullaart.com) a Robertem Sakrowskim (curatingyoutube.net), jenž je zaměřen na kontextualizaci internetového umění, jeho dokumentaci a archivaci, a především se naučí, jak internetové umění sami vyhledávat a dokumentovat.

 
 

► PAF KULT

Tagy 'PAF KULT'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2019 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj a Praha 7.

Více v sekci Partneři