PAF Art

 

pafArt

 

Výstavním projektům v centru Olomouce je věnován PAF Art, jehož výstupy jsou pro veřejnost přístupny zdarma. V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění, tematicky navázané na hlavní programovou sekci Proč se dívat na zvířata?. Vernisáže proběhnou ve čtvrtek 1. prosince odpoledne a tradičně zahájí program PAFu. Délka trvání jednotlivých výstav viz program.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

výstava, instalace – Georgy Bagdasarov, Alexandra Moralesová

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Jozef Mrva: Body Armor

výstava | kurátor – Viktorie Schrötterová

Jozef Mrva představí sérii autorských objektů – masek. Umělec se v rámci výstavy zabývá otázkou proměny identity na pozadí ztráty lidské tváře. Vystavené masky na sebe berou podobu zvířat a neidentifikovatelných bytostí, jejichž expresivita je umocněna syrovostí použitého materiálu. Objekty v sobě nesou souhru chladného rozmyslu a spontánní improvizace.

Během PAFu otevřeno denně od 13:00 do 19:00. Od 23. 12. 2016 do 8. 1. 2017 bude galerie zavřena (vánoční prázdniny).

JINÉ VIZE CZ 2016

výstava | kurátor – Karel Císař

Soutěžní výběr deseti děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu, představující nejvýraznější díla aktuální tuzemské tvorby, sestavil přední český kurátor a teoretik umění Karel Císař. Ve spolupráci s umělcem Dominikem Langem připravil instalaci pásma Jiné vize CZ 2016, jež probíhá v Atriu Konviktu a je volně přístupná veřejnosti.

 
Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JINÉ VIZE CZ (2007–2015)

výstava

Nejzajímavější česká audiovizuální díla na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu každoročně prezentována PAFem v rámci soutěže Jiné vize. Festivalová projekce devadesáti videí rekapituluje dosavadní historii jedinečné soutěže, založené v roce 2007.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

vernisáž

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 > >>

Strana 1 z 2
 

Aktuálně

4 živly vyhlásí vítěze slovenských Jiných vizí

První ročník slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 bude uveden na zimním semináři 4 živly v Banské Štiavnici 24. února 2017.

DOKUMENT PAF 2016

Autorský dokument z 15. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.

(c) Kryštof Kučera

P(A)F 2017

Do nadcházejícího roku 2017 přejeme mnoho podnětných chvil prožitých se současným uměním nejen v Olomouci. 

 

-------------
+ představujeme AUTORSKÝ DOKUMENT PAF 2016jehož autorem je český umělec Kryštof Kučera.

Ohlédnutí za PAF 2016

V neděli 4. prosince byl v rámci performance FoR mE iT’S tOO RAndOm slavnostně ukončen jubilejní 15. ročník Přehlídky filmové animace a současného umění. Níže naleznete ohlédnutí za nejzajímavějšími momenty uplynulého PAFu.

Lucie Rosenfeldová vítězkou Jiných vizí CZ 2016

Vítězkou letošního soutěžního výběru Jiné vize CZ se stala Lucie Rosenfeldová s dílem Polymind. Hlavní cenu jí udělila mezinárodní porota ve složení Cordelia Dvorák (DE), Alexander Campaz (US) a Olga Bobrowska (PL). Cenu diváků obdržel Martin Zvěřina se svým dílem Pillars.

Sobota a neděle se sekcí Film Labor

Sekce Film Labor se zaměřuje na současnou tvorbu, která se rodí ve filmových laboratořích zřizovaných samotnými umělci, tzv. artist-run film labs. Na PAFu představuje osu protínající tři filmové krajiny: Grenoble, Berlín a Barcelonu, a to srkze sérii performance, projekcí a prezentací.

PAF představuje finalisty kulatého ročníku soutěže Jiné vize

Kdo patří mezi finalisty letošního ročníku soutěže Jiné vize CZ 2016?

Porota pro Jiné vize CZ 2016

Zveřejňujeme mezinárodní tříčlennou porotu výročního 10. ročníku soutěže českého pohyblivého obrazu Jiné vize CZ 2016.

Bambi, Míša Kulička, Žofka a spol. – Dětský program PAF 2016

Letošní ročník PAFu nabídne bohatý program pro jeho dětské návštěvníky. Workshopy, projekce pásem dětských animovaných seriálů se zvířecí tematikou nebo celovečerní animované filmy.

PAF 2016 / Neděle 4. 12.

Poslední den PAFu otevírá Míša Kulička, na jehož dobrodružství navazuje zvukový workshop o hmyzu z planety Gurun a posléze i příběh českého a téměř v Hollywoodu usazeného Punti. Projekce experimentálního filmu Distruktur z berlínského filmového labu, projekční pásmo mezi stroji a zvířaty Dominika Gajarského a Romana Štětiny, Film Týden Jiřího Havlíčka s živým doprovodem Jana Kratochvíla, srneček Bambi, devadesátiletý John Berger o pohledu na zvířata. Pionýři, roboti, Ryška, Kolouch, hromadná performance, první koncert Dizzcocka s deskou Night Rider a úplným závěrem OTK a Vertigo. #paf2016   

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři