PAF Art

 

pafArt

 

Výstavním projektům v centru Olomouce je věnován PAF Art, jehož výstupy jsou pro veřejnost přístupny zdarma. V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění, tematicky navázané na hlavní programovou sekci Proč se dívat na zvířata?. Vernisáže proběhnou ve čtvrtek 1. prosince odpoledne a tradičně zahájí program PAFu. Délka trvání jednotlivých výstav viz program.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

výstava, instalace – Georgy Bagdasarov, Alexandra Moralesová

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Jozef Mrva: Body Armor

výstava | kurátor – Viktorie Schrötterová

Jozef Mrva představí sérii autorských objektů – masek. Umělec se v rámci výstavy zabývá otázkou proměny identity na pozadí ztráty lidské tváře. Vystavené masky na sebe berou podobu zvířat a neidentifikovatelných bytostí, jejichž expresivita je umocněna syrovostí použitého materiálu. Objekty v sobě nesou souhru chladného rozmyslu a spontánní improvizace.

Během PAFu otevřeno denně od 13:00 do 19:00. Od 23. 12. 2016 do 8. 1. 2017 bude galerie zavřena (vánoční prázdniny).

JINÉ VIZE CZ 2016

výstava | kurátor – Karel Císař

Soutěžní výběr deseti děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu, představující nejvýraznější díla aktuální tuzemské tvorby, sestavil přední český kurátor a teoretik umění Karel Císař. Ve spolupráci s umělcem Dominikem Langem připravil instalaci pásma Jiné vize CZ 2016, jež probíhá v Atriu Konviktu a je volně přístupná veřejnosti.

 
Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JINÉ VIZE CZ (2007–2015)

výstava

Nejzajímavější česká audiovizuální díla na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu každoročně prezentována PAFem v rámci soutěže Jiné vize. Festivalová projekce devadesáti videí rekapituluje dosavadní historii jedinečné soutěže, založené v roce 2007.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

vernisáž

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 > >>

Strana 1 z 2
 

Aktuálně

3. ročník XY představí ústeckou uměleckou scénu

Kultovní procházka vernisážemi XY 2017 proběhne ve čtvrtek 20. dubna v Olomouci. Zaměří se na tvorbu umělců z Ústí nad Labem. 

Edice PAF: Zvláštní okolnosti

PAF vydal autorskou publikaci Zvláštní okolnosti. Křest knihy Jana Šrámka a Jany Kořínkové, jejímž cílem je upozornit na problematiku plastik z poválečného období mizejících z veřejného prostoru, proběhne ve středu 29. března 2017 v PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brně.

Pilotní slovenské Jiné vize znají svého vítěze

Vítězným dílem první slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 je video New Horizons II Andráse Cséfalvaye. Vyhlášení proběhlo v pátek 24. února 2017 na filmovém semináři v Banské Štiavnici 4 živly

Laura Trenčanská & Johana Novotná ve Vitríně Deniska

Vitrína Deniska pořádá první výstavu v tomto roce. S výstavou If you find yourself block me se představí umělecké duo Laura Trenčanská & Johana Novotná.  Vernisáž proběhne v úterý 21. března 2017.

4 živly vyhlásí vítěze slovenských Jiných vizí

První ročník slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 bude uveden na zimním semináři 4 živly v Banské Štiavnici 24. února 2017.

DOKUMENT PAF 2016

Autorský dokument z 15. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.

(c) Kryštof Kučera

P(A)F 2017

Do nadcházejícího roku 2017 přejeme mnoho podnětných chvil prožitých se současným uměním nejen v Olomouci. 

 

-------------
+ představujeme AUTORSKÝ DOKUMENT PAF 2016jehož autorem je český umělec Kryštof Kučera.

Ohlédnutí za PAF 2016

V neděli 4. prosince byl v rámci performance FoR mE iT’S tOO RAndOm slavnostně ukončen jubilejní 15. ročník Přehlídky filmové animace a současného umění. Níže naleznete ohlédnutí za nejzajímavějšími momenty uplynulého PAFu.

Lucie Rosenfeldová vítězkou Jiných vizí CZ 2016

Vítězkou letošního soutěžního výběru Jiné vize CZ se stala Lucie Rosenfeldová s dílem Polymind. Hlavní cenu jí udělila mezinárodní porota ve složení Cordelia Dvorák (DE), Alexander Campaz (US) a Olga Bobrowska (PL). Cenu diváků obdržel Martin Zvěřina se svým dílem Pillars.

Sobota a neděle se sekcí Film Labor

Sekce Film Labor se zaměřuje na současnou tvorbu, která se rodí ve filmových laboratořích zřizovaných samotnými umělci, tzv. artist-run film labs. Na PAFu představuje osu protínající tři filmové krajiny: Grenoble, Berlín a Barcelonu, a to srkze sérii performance, projekcí a prezentací.

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři