PAF Art

 

pafArt

 

Výstavním projektům v centru Olomouce je věnován PAF Art, jehož výstupy jsou pro veřejnost přístupny zdarma. V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění, tematicky navázané na hlavní programovou sekci Proč se dívat na zvířata?. Vernisáže proběhnou ve čtvrtek 1. prosince odpoledne a tradičně zahájí program PAFu. Délka trvání jednotlivých výstav viz program.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

výstava, instalace – Georgy Bagdasarov, Alexandra Moralesová

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Jozef Mrva: Body Armor

výstava | kurátor – Viktorie Schrötterová

Jozef Mrva představí sérii autorských objektů – masek. Umělec se v rámci výstavy zabývá otázkou proměny identity na pozadí ztráty lidské tváře. Vystavené masky na sebe berou podobu zvířat a neidentifikovatelných bytostí, jejichž expresivita je umocněna syrovostí použitého materiálu. Objekty v sobě nesou souhru chladného rozmyslu a spontánní improvizace.

Během PAFu otevřeno denně od 13:00 do 19:00. Od 23. 12. 2016 do 8. 1. 2017 bude galerie zavřena (vánoční prázdniny).

JINÉ VIZE CZ 2016

výstava | kurátor – Karel Císař

Soutěžní výběr deseti děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu, představující nejvýraznější díla aktuální tuzemské tvorby, sestavil přední český kurátor a teoretik umění Karel Císař. Ve spolupráci s umělcem Dominikem Langem připravil instalaci pásma Jiné vize CZ 2016, jež probíhá v Atriu Konviktu a je volně přístupná veřejnosti.

 
Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
JINÉ VIZE CZ (2007–2015)

výstava

Nejzajímavější česká audiovizuální díla na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu každoročně prezentována PAFem v rámci soutěže Jiné vize. Festivalová projekce devadesáti videí rekapituluje dosavadní historii jedinečné soutěže, založené v roce 2007.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Alexandra Moralesová & Georgy Bagdasarov: (dis)play

vernisáž

Kinematograf je možná poslední stroj, před nímž člověk necítí vesmírný stud. Hraje se mezi iluzí, rozuměním a tělem. Šachová partie mezi tělem diváka a tělem stroje, kdy jsou bílá políčka iluzí a černá rozuměním, nebo právě naopak. Každý musí udělat svůj tah, je to hra.

Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 > >>

Strana 1 z 2
 

Aktuálně

Kurátorský výběr Matěje Smetany na Fest Anča

Ve dnech 29. června - 2. července se v Žilině uskuteční desátý ročník mezinárodního festivalu Fest Anča. Návštěvníci na něm budou moci zhlédnout mimo jiné pásmo autorských videí nazvané V hlavní roli zvíře, které kurátorsky sestavil vizuální umělec Matěj Smetana.

Ivana Hrončeková ve Vitríně Deniska

Ve středu 21. června proběhne vernisáž výstavy s názvem Still Motion slovenské umělkyně a kurátorky Ivany Hrončekové. 

Algoritmický KonText

úterý 27. června proběhne v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomoucké umělkyně (c) merry.

ROSENFELDOVÁ & CÍSAŘ V LÁZNÍCH LUHAČOVICE

8. ročník festivalu Luhovaný Vincent v Luhačovicích představí pásmo Jiné vize CZ 2016. Projekce proběhne v pátek 31. 6. 2017 za přítomnosti Karla Císaře a Lucie Rosenfeldové. 

Cvičme v [spirituálnom] rytme

Komplexní instalace s živou akcí, videi  a performance Spiritual Fitness, kterou představil absolvent UMPRUM Jakub Jansa na loňském PAFu, se dočkala reflexe v České televizi.

BŮH TĚ MILUJE: VITRÍNA DENISKA V GALERII KONTEXT

V úterý 16. května 2017 v 17:30 proběhla v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomouckého umělce Radima Měsíce. 

PAF NA KONCI LÉTA BUDE

4. hudební bienále v Ostopovicích u Brna proběhne v sobotu 2. září 2017. Pořádá Přehlídka filmové animace a současného umění PAF Olomouc.

 

29. 5. 2017: Italští konceptualisté v Olomouci

Závěr května se v Olomouci nese ve znamení italského konceptuálního umění. Skupina čtyř umělců pod záštitou radikálního českého konceptualisty a pedagoga Vladimíra Havlíka představí třetí modifikaci rozsáhlého projektu Dialogos, již se rozhodli rozvrstvit mezi bělostnou white-cube Galerie Caesar a pafem koprodukovaný nezávislý prostor Vitrína Deniska

Podpořte vznik nového kulturního centra v Olomouci

Na Dolním náměstí v centru Olomouce vzniká nový kulturní projekt Dolní vám., který bude v budoucnu zahrnovat divadlo, kavárnu a galerii. Realizaci projektu lze podpořit v rámci kampaně na HITHIT.cz

PAF V ÚSTÍ NAD LABEM

Ve čtvrtek 4. května 2017 uvedl Veřejný sál Hraničář komponovaný program PAFu. Hostem večerního programu byl kurátor a teoretik umění Karel Císař.

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři