pitin

Český výtvarník Daniel Pitín, který získal v roce 2009 hlavní cenu soutěže Jiné vize za dílo Ztracený architekt (2008), se stal rezidentem v centru současného umění Hudson Valley Center for Contemporary Art ve městě Peekskill v americkém státě New York. Pitín stráví v rámci svého pobytu celý podzim v USA, po skončení rezidentury bude následovat jeho samostatná výstava v této známé instituci.

http://www.hvcca.org/daniel-pitin.html

alvanoto

Alva Noto bude hlavním hostem sekce Barevná hudba. Audiovizuální koncert se odehraje v kině Metropol, o kterém prohlásil Ryoji Ikeda, že má prostorové kvality a akustiku srovnatelnou s nahrávacím studiem. Pátek 10. 12. 2010.

mediabaze

Partnerský projekt MEDIABÁZE.CZ zahajuje svou činnost výstavou videí v Café Tungsram 29. 9. 2010. Mediabáze.cz je projekt zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány na adrese www.mediabaze.cz a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

paf09

Grafický design PAF 2009 s dominantním motivem sovy je v současné době možné vidět v Moravské galerii v Brně, kam byl vybrán k účasti na 24. mezinárodním bienále grafického designu Brno 2010 Plakát, firemní, informační a reklamní grafika 22/6—24/10/2010. Jeho autoři Filip Cenek a Magdalena Hrubá se tak ocitli ve společnosti mezinárodně uznávaných tvůrců jako jsou např. Stefan Sagmeister, Philippe Apeloig nebo Erich Brechbühl.

afo

Ve dnech 13.–18. dubna 2010 se pod záštitou Univerzity Palackého a Katedry divadelních, filmových a mediálních studií uskuteční již 45. Mezinárodní festival vědecko-populárních dokumentárních filmů Academia Film Olomouc.

paris

PAF poprvé představí svůj program v Paříži 14.–15. 3. 2010. Dva dny projekcí a živých audiovizuálních vystoupení proběhnou v Saint Merry Church a v Le centre tchèque de Paris.

keltove

Mezi filmy, které letos získaly nominace na Oscary jsou i snímkyTajemství Keltů a Vzhůru do oblak, které byly uvedeny na PAFu 2009.

hrave

V neděli večer proběhlo v divadelním sále UC UP Konvikt slavnostní zakončení PAFu 2009, v jehož průběhu byli odtajněni letošní vítězové soutěže JINÉ VIZE.

zahradnik

V sobotu v 17:00 měli návštěvníci filmového sálu možnost vidět pásmo videofilmů letošního PAF KULTU, chorvatského renesančního umělce a pedagoga Ivana Ladislava Galety.

_paf-logo

Ve 14:00 proběhne ve filmovém sále přednáška rakouské teoretičky zaměřující se na animovaný film, Franzisky Bruckner, která návštěvníky seznámí s postupy a přístupy avantgardistů k animaci.

greenaway

Britský filmový režisér a výtvarný umělec Peter Greenaway bude hostem PAFu. Promluví o vlastních instalačních projektech, VJingu a dalších možnostech animace a filmu. Jeho úvod k filmu a přednášky nebudou podobné ani jedné z jeho předešlých dvou návštěv České republiky.

cafee_t

Brněnská kavárna Café Tungsram se přestěhuje v prosinci na čtyři dny do Olomouce. Místem a dobou konání bude PAF. Konvikt, 9.–12. 12. 2010.

jine_vize10

Přehlídka animovaného filmu vyzývá k přihlašování filmů do soutěže Jiné vize 2010. Kurátorstvím letošního výběru byla pověřena teoretička nových médií Sylva Poláková. Filmy a videa je možno zasílat na adresu festivalu do 10. 11. 2010.

paf_lfs_10

aportPAF RAVEallSTARS

neděle 25. 7. 2010

Uherské Hradiště

kino Mír od 23:00

zdarma

polsko

Dramaturgové PAFu připravili blok současné české animace pro polský festival OFAFA.

m_mazanec_web

V pražském Centru současného umění DOX proběhla prezentace festivalu PAF a soutěže Jiné vize.

_paf-logo

Vydání Dobrého rána s Českou televizí bylo v úterý 15.12. věnováno animovanému filmu, pozvánku do diskuse za organizátory PAFu přijala dramaturgyně Kateřina Surmanová.

vize

Z deseti audiovizuálních děl, která byla po celou dobu konání PAFu k vidění v podkrovní galerii UC UP Konvikt, vybrala porota ve složení Ivan Ladislav Galeta, Mia Makela a Martin Arnold své favority.

proud

Osmý ročník Přehlídky animovaného filmu Olomouc je již od včerejška v plném proudu. Na slavnostním zahájení přehlídky v Atriu UC UP Konvikt návštěvníky přivítali jak dramaturgové jednotlivých sekcí, tak ředitel přehlídky Alexandr Jančík.

_paf-logo

Na následujících odkazech máte možnost zhlédnout a poslechnout si rozhovory s organizátory PAFu.

Strana 22 z 23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři