polsko

Dramaturgové PAFu připravili blok současné české animace pro polský festival OFAFA.

m_mazanec_web

V pražském Centru současného umění DOX proběhla prezentace festivalu PAF a soutěže Jiné vize.

_paf-logo

Vydání Dobrého rána s Českou televizí bylo v úterý 15.12. věnováno animovanému filmu, pozvánku do diskuse za organizátory PAFu přijala dramaturgyně Kateřina Surmanová.

vize

Z deseti audiovizuálních děl, která byla po celou dobu konání PAFu k vidění v podkrovní galerii UC UP Konvikt, vybrala porota ve složení Ivan Ladislav Galeta, Mia Makela a Martin Arnold své favority.

proud

Osmý ročník Přehlídky animovaného filmu Olomouc je již od včerejška v plném proudu. Na slavnostním zahájení přehlídky v Atriu UC UP Konvikt návštěvníky přivítali jak dramaturgové jednotlivých sekcí, tak ředitel přehlídky Alexandr Jančík.

_paf-logo

Na následujících odkazech máte možnost zhlédnout a poslechnout si rozhovory s organizátory PAFu.

toybox

Druhým prosincovým dnem neoficiálně začal 8. ročník Přehlídky animovaného filmu Olomouc 2009. Ve výstavních prostorách Galerie U Mloka na vernisáži nazvané Two Cups of Tea mohli návštěvníci zhlédnout komiksovou tvorbu pražské výtvarnice a scénografky TOY_BOX.

jine_vize_final

Třetí ročník soutěže filmů a videí na hranici animace a videoartu zná své finalisty. Mezi deseti jmény najdeme jak již osvědčené autory, tak nové a nadějné tvůrce na české scéně.

pechoucek

Umělec Michal Pěchouček, který v rámci předešlých ročníků PAFu představil dvakrát výběr ze současného českého videa, se vrací v programu sekce Aport animace a pokřtí své DVD Pater Noster Video Stories. Jedná se o video-monografii, která je určitým uzavřením několika etap videotvorby tohoto kumštýře.

5filmu

Do oscarového klání o nejlepší animovaný film se letos přihlásilo rekordních dvacet snímků. Čtvrtinu z nich budete mít možnost vidět na letošním PAFu. Jde o snímky Mary a Max (Austrálie), Panika v městečku (Belgie, Francie, Lucembursko), Vzhůru do oblak (USA), Číslo 9 (USA) a The Secret of Kells (Irsko, Francie, Belgie).

paris

PAF poprvé představí svůj program v Paříži 14.–15. 3. 2010. Dva dny projekcí a živých audiovizuálních vystoupení proběhnou v Saint Merry Church a v Le centre tchèque de Paris.

keltove

Mezi filmy, které letos získaly nominace na Oscary jsou i snímkyTajemství Keltů a Vzhůru do oblak, které byly uvedeny na PAFu 2009.

hrave

V neděli večer proběhlo v divadelním sále UC UP Konvikt slavnostní zakončení PAFu 2009, v jehož průběhu byli odtajněni letošní vítězové soutěže JINÉ VIZE.

zahradnik

V sobotu v 17:00 měli návštěvníci filmového sálu možnost vidět pásmo videofilmů letošního PAF KULTU, chorvatského renesančního umělce a pedagoga Ivana Ladislava Galety.

_paf-logo

Ve 14:00 proběhne ve filmovém sále přednáška rakouské teoretičky zaměřující se na animovaný film, Franzisky Bruckner, která návštěvníky seznámí s postupy a přístupy avantgardistů k animaci.

paf09

V průběhu celého konání PAFu budou mít návštěvníci UC UP Konvikt možnost vidět (a zažít) interaktivní instalaci audiovizuálního tvůrce Martina Blažíčka SWING(1).

mocap

Zatímco v oblasti počítačových her, ve vojenství či vědě je tzv. mocap (Motion Capture) užitečným pomocníkem, v kontextu animovaného filmu vzbuzuje stále rozporuplné reakce a mnozí teoretici (včetně diváků) této technologii nemohou přijít na jméno. Jde skutečně o tak kontroverzní záležitost?

vj

Snaha popsat a pomyslně separovat vizuální kontext klubové scény bude ambicí letošního „doprovodného programu" v rámci Živé animace. Na programu bude několik koncertů: 1A2V1, Pjoni & Ink Midget + tvprodukt, Kazety a Like She. Proběhne i první pokus o VJské fórum, které se uskuteční v pravé poledne během festivalové neděle.

kelti

Minulý rok hostil PAF prezentaci mezinárodního projektu s pracovním názvem Brendan and the Secret of Kells, vznikajícího pod produkční a uměleckou supervizí malého, nezávislého irského animačního studia Cartoon Saloon.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
makela

Dalším potvrzeným hostem PAFu je Mia Makela aka SOLU. Finská pedagožka, kurátorka a umělkyně se zaměří na média a tzv. Live Cinema (simultánního vytváření zvuku a obrazu v reálném čase), její tvorba byla mimo jiné charakterizována jako „temné obrazové delirium" a „digitální verze poezie Williama Blakea."

Strana 22 z 23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři