plakat

Plakát letošního PAFu byl poprvé představen v Jihlavě. Postupně bude prezentován na různých místech v mnoha městech: 2.11. v Žilině, 4.11. ve Vídni, 8.11. v Praze, 9.11. v Olomouci, 15.11. ve Zlíně, 18.11. v Poznani, 20.11. v Brně, 22.11. v Lisabonu, 25.11. v Berlíně, 30.11. v Paříži ad.

aaron

V rámci prezentace soutěže Jiné vize spolupracujeme na její internetové podobě s Aaronem Meyersem, který se například podílel na vzniku videoklipu Radiohead ke skladbě House of Cards nebo interaktivně vizualizoval obal poslední desky hudebníka Flying Lotus.

pitin

Český výtvarník Daniel Pitín, který získal v roce 2009 hlavní cenu soutěže Jiné vize za dílo Ztracený architekt (2008), se stal rezidentem v centru současného umění Hudson Valley Center for Contemporary Art ve městě Peekskill v americkém státě New York. Pitín stráví v rámci svého pobytu celý podzim v USA, po skončení rezidentury bude následovat jeho samostatná výstava v této známé instituci.

http://www.hvcca.org/daniel-pitin.html

alvanoto

Alva Noto bude hlavním hostem sekce Barevná hudba. Audiovizuální koncert se odehraje v kině Metropol, o kterém prohlásil Ryoji Ikeda, že má prostorové kvality a akustiku srovnatelnou s nahrávacím studiem. Pátek 10. 12. 2010.

mediabaze

Partnerský projekt MEDIABÁZE.CZ zahajuje svou činnost výstavou videí v Café Tungsram 29. 9. 2010. Mediabáze.cz je projekt zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány na adrese www.mediabaze.cz a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

paf09

Grafický design PAF 2009 s dominantním motivem sovy je v současné době možné vidět v Moravské galerii v Brně, kam byl vybrán k účasti na 24. mezinárodním bienále grafického designu Brno 2010 Plakát, firemní, informační a reklamní grafika 22/6—24/10/2010. Jeho autoři Filip Cenek a Magdalena Hrubá se tak ocitli ve společnosti mezinárodně uznávaných tvůrců jako jsou např. Stefan Sagmeister, Philippe Apeloig nebo Erich Brechbühl.

afo

Ve dnech 13.–18. dubna 2010 se pod záštitou Univerzity Palackého a Katedry divadelních, filmových a mediálních studií uskuteční již 45. Mezinárodní festival vědecko-populárních dokumentárních filmů Academia Film Olomouc.

paris

PAF poprvé představí svůj program v Paříži 14.–15. 3. 2010. Dva dny projekcí a živých audiovizuálních vystoupení proběhnou v Saint Merry Church a v Le centre tchèque de Paris.

keltove

Mezi filmy, které letos získaly nominace na Oscary jsou i snímkyTajemství Keltů a Vzhůru do oblak, které byly uvedeny na PAFu 2009.

hrave

V neděli večer proběhlo v divadelním sále UC UP Konvikt slavnostní zakončení PAFu 2009, v jehož průběhu byli odtajněni letošní vítězové soutěže JINÉ VIZE.

akreditace10

Akreditace a vstupenky na PAF program jsou spuštěny od 25. 10. 2010. Zvlášť je možno pořídit lístek na zahájení s Peterem Greenawayem nebo na koncert Alva Noty v kině Metropol či si rezervovat přednášku Petera Greenawaye, která má omezenou kapacitu.

pesanek

PAF bude letos v mnoha ohledech exkluzivní, poprvé PAF navštíví teoretik výtvarného umění Tomáš Pospiszyl, který si připravuje prezentaci o ikoně meziválečných avantgard, "barevné hudby" a českého audiovizuálního umění Zdeňku Pešánkovi (1896–1965).

greenaway

Britský filmový režisér a výtvarný umělec Peter Greenaway bude hostem PAFu. Promluví o vlastních instalačních projektech, VJingu a dalších možnostech animace a filmu. Jeho úvod k filmu a přednášky nebudou podobné ani jedné z jeho předešlých dvou návštěv České republiky.

cafee_t

Brněnská kavárna Café Tungsram se přestěhuje v prosinci na čtyři dny do Olomouce. Místem a dobou konání bude PAF. Konvikt, 9.–12. 12. 2010.

jine_vize10

Přehlídka animovaného filmu vyzývá k přihlašování filmů do soutěže Jiné vize 2010. Kurátorstvím letošního výběru byla pověřena teoretička nových médií Sylva Poláková. Filmy a videa je možno zasílat na adresu festivalu do 10. 11. 2010.

paf_lfs_10

aportPAF RAVEallSTARS

neděle 25. 7. 2010

Uherské Hradiště

kino Mír od 23:00

zdarma

polsko

Dramaturgové PAFu připravili blok současné české animace pro polský festival OFAFA.

m_mazanec_web

V pražském Centru současného umění DOX proběhla prezentace festivalu PAF a soutěže Jiné vize.

_paf-logo

Vydání Dobrého rána s Českou televizí bylo v úterý 15.12. věnováno animovanému filmu, pozvánku do diskuse za organizátory PAFu přijala dramaturgyně Kateřina Surmanová.

vize

Z deseti audiovizuálních děl, která byla po celou dobu konání PAFu k vidění v podkrovní galerii UC UP Konvikt, vybrala porota ve složení Ivan Ladislav Galeta, Mia Makela a Martin Arnold své favority.

Strana 22 z 24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2018 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři