PAF byl na newyorských uměleckých školách a chystal PAF 2018 a spoustu překvapení

Jako odborní konzultanti v ateliéru sochy na prestižní newyorské umělecké škole Cooper Union, jako přednášející prezentující PAF, jeho teoretický vztah k animaci a pohyblivému obrazu a naše celoroční aktivity, jako kurátoři absolvující schůzky s umělci a návštěvy ateliérů – tak se profilovali zástupci PAF na přelomu února a března 2018 v zatím stále ještě nejvýraznější umělecké metropoli.

ČTVRTÝ ROČNÍK XY PŘEDSTAVÍ UMĚLCE Z BRATISLAVY

Ve čtvrtek 19. dubna se bude v Olomouci konat již čtvrtý ročník kultovní procházky vernisážemi XY 2018. Jedná se o společný projekt olomouckých nezávislých galerií pod záštitou PAFu, letos zaměřený na tvorbu bratislavských umělců.

PAF vydal druhou krabičku Svatopluka Pitry

Edice PAF se rozrostla o pokračování multimediální publikace rekapitulující činnost Svatopluka Pitry. Obsáhlá krabička Svatopluk Pitra. Grafik, ilustrátor a výtvarník animovaných filmů byla slavnostně otevřena a pokřtěna v rámci PAF Olomouc 2017.

 

4 živly vyhlásí vítěze slovenských Jiných vizí

 

V pátek 23. února se v Banské Štiavnici uskuteční zahájení filmového semináře 4 živly, v rámci něhož proběhne vyhlášení vítězů soutěže Jiné vize SK.

Jana Bernartová ve Vitríně Deniska

Ve středu 17. ledna proběhne ve Vitríně Denisce vernisáž výstavy Hyperloop a prezentace trojice neoddělitelně spjatých, paralelně probíhajících prezentací, jimiž Jana Bernatová uzavírá svůj dlouhodobý projekt zaměřený na zkoumání vlastností a možností zprostředkování digitální barvy.

Animované vize #1 v Budapešti

Prvního prosince v 20:00 se v budapešťském Kino Cafe Mozi uskuteční projekce kurátorského výběru krátkých audiovizuálních děl Animované vize #1.

Vladimír Havlík feat. Jan Krtička: Růže je

V úterý 12. prosince proběhne ve spolupráci Vitríny Denisky a brněnské galerie KonTex (TIC) vernisáž výstavy Růže je olomouckého umělce Vladimíra Havlíka s přizvaným hostem Janem Krtičkou.

Žaneta Reková: Bombička

V pondělí 13. listopadu proběhne ve Vitrínce Denisce vernisáž a prezentace studentky pražské UMPRUM Žanety Rekové Bombička. se otázkou Co je to obraz? a hledá jeho hranice. Od dvourozměrného vyjádření (v malířství) až k číselné (počítačové) formě.

Martin Fišr v TICu

Ve středu 7. listopadu proběhne  v rámci spolupráce Vitríny Denisky a brněnské galerie KonText (TIC) vernisáž umělce Martina Fišra.

Edice PAF: Denis

PAF vydal autorskou publikaci Denis. Křest knihy Martina Zeta proběhl v rámci knižního veletrhu LITR v pátek 22. září na vernisáži ve Vitrínce Denisce.

Buďte součástí výstavy Garretta Lynche

Staňte se součástí sítě lidí, kteří „se zúčastnili výstavy a přispěli k vytvoření tohoto díla“ Garretta Lynche! Již teď (od února do dubna 2018) se mohou zapojit nejen návštěvníci Galerie XY, ale i řady galerií po celém světě či on-line do celosvětové síťové performance irského neomediálního umělce.

Kamilia Kard ve Vitríně Denisce


Ve čtvrtek 22. února proběhlo zahájení výstavy italsko-maďarské digitální umělkyně Kamilie Kard s názvem I’M a TOTAL BABE ve Vitríně Denisce.

Slovenské Jiné vize vyhrála Dominika Koššová

Vítězkou druhého ročníku soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2017 je autorka Dominika Koššová s videem S Valie. Vyhlášení proběhlo v pátek 23. února 2017 na filmovém semináři v Banské Štiavnici 4 živly.

Textový film A v Galerii Monitor

Olomoucký „místě specifický prezentační prostor pro umění videa a přilehlých disciplín“ Galerie Monitor ve spolupráci s PAFem uvádí výstavu, jejímž účelem je snaha o představení výrazných autorských počinů vyjadřujících se textovým sdělením v pohyblivém obraze.

BLACK BOX, WHITE HAT

Ve čtvrtek 14. prosince proběhne v pražské Galerii AMU ve spolupráci s PAF vernisáž kolektivní výstavy BLACK BOX, WHITE HAT umělců Martina Ježka, Kryštofa Peška, (c) merry, Martina Búřila a Jana Kulky.

PAF se zůčastní konference v Polsku

Ve dnech 23. a 24. listopadu se v polském Krakově uskuteční druhý ročník mezinárodní akademické konference Twisted Dreams of History, kde se svým příspěvkem vystoupí i zástupce PAF.

PAF New York 2017 / Jansa na Cooper Union

Ve středu 8. listopadu představí PAF nejnovější práci absolventa umělce Jakuba Jansy na New Yorské Cooper Union - Club of Opportunities

Cross9 Prequel / David Přílučík v Maďarsku

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhne v Budapešti ve spolupráci s PAFem událost Cross9 Prequel "Slime to Fill Blanks". Kurátorka PAFu Nela Klajbanová v galerii Art+Text představí tvorbu Davida Přílučíka.

Lukovská jizva

Na oslavu dne vzniku Československa chystá parta profesionálních amatérů Manťáci.cz a  dvorní technici PAFu v Lukově oslavu garážového kutilství a recyklace – Lukovskou Jizvu.

PAF v IRSKU

Ve dnech 8. - 15. října proběhne v irském Corku IndieCork Film Festival, na kterém se 11. října 2017 představí PAF kurátorské pásmo Animované vize #1 a oba díly seriálu Morava, krásná zem za přítomnosti autorů Petra Šprincla a Marie Hájkové.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 > Konec >>

Strana 1 z 22
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři