Aktuálně

Soukromé oázy ve Vitríně Denisce

Lenka Žampachová, finalistka soutěže Jiné vize (2009, 2010), představí v úterý 23. srpna v 18:00 ve Vitríně Denisce poetickou instalaci Soukromé oázy.

Karel Císař kurátorem Jiných vizí CZ

Kurátorem jubilejního desátého ročníku soutěže českých pohyblivých obrazů Jiné vize CZ je teoretik umění Karel Císař

★ Mladost ★ Jiných vizí na festivalu 4 živly

Letní slovenský festival 4 živly představí výběr z archivu české soutěže Jiné vize CZ na téma mládí. Pásmo videí uvede v Banské Štiavnici  v sobotu 13. srpna jeho kurátor Martin Mazanec.

Globální oteplování ☼ a PAF na festivalu Anibar

Kmenový dramaturg PAFu Jiří Neděla v polovině srpna zasedne ve velké porotě festivalu Anibar v Kosovu. Pro festival zároveň sestavil blok animovaných filmů s tématem globálního oteplování.

VELETR AUTORSKÝCH A UMĚLECKÝCH PUBLIKACÍ LITR VYHLAŠUJE OPEN CALL

Prodejní knižní veletrh autorských a uměleckých publikací LITR vyzývá nezávislé nakladatele a výtvarníky k účasti na druhém ročníku, který proběhne v Olomouci od pátku 23. do neděle 25. září 2016. Deadline pro zasílání přihlášek na vlastní stánek je 10. srpna 2016.

LITR je iniciován a spolupořádán PAFem.

Devět let Jiných vizí v GAMU

Ve spolupráci s kurátorkou Lenkou Střelákovou a  Galerií AMU v Praze PAF 12. 7. otevřel bilanční výstavu Jiné vize CZ (2007–2015), která během letošního léta uvede celkem 90 videí českých umělců všech devíti uplynulých ročníků soutěže.
Aktualizováno o aktuální program výstavy (neděle 21. – pátek 26. 8. 2016) + program kulatých stolů.

Luhované Jiné vize

Stejně jako loni, i letos se aktuální výběr české soutěže Jiné vize dostává na luhačovický multižánrový festival Luhovaný Vincent. V podobě instalovaného projekčního pásma zde bude ke zhlédnutí od pátku 8. července až do konce víkendu.  

Jiné vize ◊ Iné vízie ◊ Pecha Kucha Anča

V sobotu 2. 7. 2016 budou na Festu Anča ve slovenské Žilině představeny Jiné vize. Tentokrát však nepůjde o výběr české soutěže, ale o koncepci její slovenské mutace. Open call na Jiné vize SK právě probíhá.

OPEN CALL – JINÉ VIZE CZ 2016

Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do jubilejního 10. ročníku soutěže Jiné vize CZ.

Autoři mohou svá díla přihlašovat do 10. října 2016 (včetně).

10. Jiné vize

Jediná soutěžní sekce Přehlídky filmové animace a současného umění (PAF), zaměřená na současnou českou audiovizuální tvorbu na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu, v prosinci oslaví 10. výročí.

 

Animace animace / Program #paf2015

 

Sondy v rámci současného umění, experimentálního filmu a spodních proudů kinematografie zkoumají pozici animace jako jednotícího principu naší zkušenosti během vnímání pohyblivých obrazů. Program nabízí prezentace, projekce a sérii vyjímečných performancí na pomezí živé prostorové animace, koncertu nebo 3D instalace. Výrazným hostem sekce je malawský umělec a filmař Samson Kambalu, jehož práce byly v roce 2015 zastoupeny na benátském bienále.

Hosté: Samson Kambalu (MW/UK), Lotic (US), Pedro Maia (PT), Takashi Makino (JP), Greg Pope (UK), Michal Pustějovský (CZ), TCF (NO), Vessel (UK) ad.

Banner

 

paf-visegrad-rp2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2015 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc,
International Visegrad Fund, EHP. Více v sekci Partneři