Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Konvikt
| |

Bývalý jezuitský konvikt je sídlem Uměleckého centra Univerzity Palackého. V tomto prostorném barokním komplexu se nachází posluchárny, ateliéry, pracovny a konferenční místnosti celkem pěti uměnovědných a uměnovýchovných kateder filozofické a pedagogické fakulty. Umělecké centrum je zapojeno i do každodenního kulturního a uměleckého života. Olomoučané a turisté zde navštěvují filmová a divadelní představení, koncerty v Kapli Božího Těla i výstavy instalované v rozlehlých chodbách.

Na Konvikt je to nejblíže z ulice Denisova. Pokud jezdíte tramvají, zastávka Náměstí Republiky je nedaleko.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Wurmova 7 (W7)

Wurmova 7, Olomouc

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Club Vertigo

Univerzitní 6

Sklepní bar a klub přímo naproti Konviktu je jediným festivalovým místem, kde se čepuje pivo. V rámci PAFu zde proběhne site-specific projekce pásma animovaných filmů zaměřených na téma alkoholu. Během poslední noci PAFu se zde uskuteční závěrečná festivalová party.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Bajkazyl Olomouc

Wurmova 7

I Olomouc má svůj Bajkazyl, kde umí repasovat, recyklovat, zvládnou servis jakýchkoliv druhů kol, občas postaví něco nového, ale hlavně vytváří komunitu tvořivých lidí se zájmem nejen o kola. Během PAFu zde proběhne site-specific projekce pásma animovaných filmů zaměřených na téma kola. 

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Antikvariát Olomouc

Univerzitní 14

Antikvariát s širokou nabídkou beletrie, odborné literatury a vybraných knižních kousků pro bibliofily se nachází přímo naproti Konviktu. V antikvariátu v rámci PAFu proběhne site-specific projekce pásma animovaných filmů zaměřených na téma knihy, slova a vyprávění.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Flop Fashion Store

Ztracená 25

Originální oblečení z FLOPu, malého children friendly obchodu v samotném srdci Olomouce. Obchůdek plný mladé módy, doplňků, ale i výrobků z papíru od českých i zahraničních designérů. Během PAFu zde proběhne site-specific projekce pásma animovaných filmů na téma design a móda.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Divadlo hudby
| |

Komorní divadelní inscenace, koncerty různých žánrů, filmové přehlídky, přednášky, besedy – to vše najdete v programu Divadla hudby Olomouc.

Galerie U Mloka
| |

Galerie U Mloka slouží jako platforma pro neformální setkávání a prezentaci převážně uměleckých aktivit mladých lidí. Pořádají se zde výstavy, koncerty i performance. Součástí je i klub Galerie U Mloka, kde si můžete posedět u čaje nebo vodní dýmky.

Galerie, která se nachází v ulici Lafayettova, je nejlépe přístupná z Dolního náměstí nebo od tramvajové zastávky Okresní soud.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Vitrína Deniska
| |

Na Denisově ulici, hned vedle obchodu Kožené věcičky, se nachází Vitrína Deniska, negalerijní výstavní prostor pro prezentaci současného umění. Výstavní prostory ve formě vitrín nejsou ničím neobvyklým. V Olomouci je ale tento formát nový. Nabízí alternativu ke klasickým kamenným galeriím. Každá z výstav vzniká přímo na míru tomuto prostoru.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Café tungsram transit
| |

Konvikt, otevřeno pouze po dobu PAFu

Kočovná divize vyhlášené brněnské kavárny Tungsram je již tradičně nedílnou součástí PAFu a nejbližší občerstvovací stanicí, hostující přímo v podkroví Konviktu. Espresso, cappuccino, latte, víno, fresh juice, čokoláda, domácí zákusky a vegetariánská jídla. en: The mobile division of the famous Brno Café Tungsram is traditionally an inseparable part of PAF and offers refreshments in the attic of Konvikt. Espresso, cappuccino, latte, wine, fresh juice, hot chocolate, pastry and vegetarian food.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
metropol

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Kino v samotném centru historické a univerzitní hanácké metropole vzniklo v roce 1933 a od té doby několikrát změnilo svůj název. 

 
 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři