Aport animace

 

aportanim

 

Hlavní téma letošního ročníku PAFu – Proč se dívat na zvířata? – rezonuje i v sekci Aport animace, která se však zároveň drží ustáleného vzorce programové stavby. Jedním z pilířů této stavby je snaha představovat aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě autorských děl či komerčních projektů. Nechybí zde proto prezentace připravovaných snímků (První sníh, Vincent & Sheep) a vyvíjených počítačových her či aplikací (Factorio, Golem). Druhým pilířem je nahlédnutí animace z historické perspektivy. Představeny proto budou také výrazné kapitoly i osobnosti české a světové animace. Dojde také na pásma krátkých filmů, promítaná na netradičních místech (AniPromítačka), i na celovečerní snímky. V neposlední řadě je součástí Aport animace i workshop určený dětským návštěvníkům.

Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
(5) Braincandy <1 One Swallow 1 class=" width="100" />

výstava | kurátor – Kurzor Kolektiv

Pouhá vteřina může být stejně výmluvná jako mrknutí oka, poutavá jako mávnutí křídel nebo může obsáhnout celý život. Díky persistenci zrakového vjemu však přežívá na naší sítnici, rezonuje v lidské mysli. Temporálně omzená instalace vteřinových videí bude probíhat před vybranými projekcemi na PAFu a paralelně jako on-line výstava ve virtuální ScreenSaverGallery.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Dizzcock: Night Rider

koncert

Ondřej Bělíček, člen post-ravevových Lightning Glove, už pod sólovou značkou Dizzcock dokázal, že se na klikaté scéně ponurých beatů a ostrých samplů neztratí ani bez doprovodu. Premiéra nového alba držitele Vinyly. [fmzine]

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jan Kulka

workshop

Jan Kulka seznámí diváky s pra-filmovým vynálezem, Pramítačkou, speciálním promítacím aparátem stvořeným za účelem prakticky osahávat a prozkoumávat oblasti filmu dosud technicky nedostupné. Pramítačka dokáže promítnout například obinadla, izolepu, bublinkovou fólii nebo pokladní pásku.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Malí animátoři
16:30–18:00 | NEDĚLE 4. 12. | Wurmova 7

workshop – Pavla Baštanová

Děti se spolu s lektorkou zaměří na techniku animace zvanou pixilace. Samy se stanou loutkami/herci a zkusí si, jaké to je, zahrát si v animovaném filmu a stát se přímou součástí animace. V další části workshopu si děti vyzkouší kreslenou animaci, která po nasnímání vytvoří krátké animované smyčky. Kapacita workshopu je omezena.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
How to Golem

workshop – Jakub Prant, Natan Payne

Vývojáři Jakub Prantl a Natan Payne z Monomo Games, kteří na PAFu představí vznikající hru Golem, uspořádají kromě prezentace také workshop věnovaný tvorbě vlastní počítačové hry.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 > Konec >>

Strana 1 z 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.

Více v sekci Partneři