Aport animace

 

aportanim

 

Hlavní téma letošního ročníku PAFu – Proč se dívat na zvířata? – rezonuje i v sekci Aport animace, která se však zároveň drží ustáleného vzorce programové stavby. Jedním z pilířů této stavby je snaha představovat aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě autorských děl či komerčních projektů. Nechybí zde proto prezentace připravovaných snímků (První sníh, Vincent & Sheep) a vyvíjených počítačových her či aplikací (Factorio, Golem). Druhým pilířem je nahlédnutí animace z historické perspektivy. Představeny proto budou také výrazné kapitoly i osobnosti české a světové animace. Dojde také na pásma krátkých filmů, promítaná na netradičních místech (AniPromítačka), i na celovečerní snímky. V neposlední řadě je součástí Aport animace i workshop určený dětským návštěvníkům.

Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
(5) Braincandy <1 One Swallow 1 class=" width="100" />

výstava | kurátor – Kurzor Kolektiv

Pouhá vteřina může být stejně výmluvná jako mrknutí oka, poutavá jako mávnutí křídel nebo může obsáhnout celý život. Díky persistenci zrakového vjemu však přežívá na naší sítnici, rezonuje v lidské mysli. Temporálně omzená instalace vteřinových videí bude probíhat před vybranými projekcemi na PAFu a paralelně jako on-line výstava ve virtuální ScreenSaverGallery.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Dizzcock: Night Rider

koncert

Ondřej Bělíček, člen post-ravevových Lightning Glove, už pod sólovou značkou Dizzcock dokázal, že se na klikaté scéně ponurých beatů a ostrých samplů neztratí ani bez doprovodu. Premiéra nového alba držitele Vinyly. [fmzine]

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jan Kulka

workshop

Jan Kulka seznámí diváky s pra-filmovým vynálezem, Pramítačkou, speciálním promítacím aparátem stvořeným za účelem prakticky osahávat a prozkoumávat oblasti filmu dosud technicky nedostupné. Pramítačka dokáže promítnout například obinadla, izolepu, bublinkovou fólii nebo pokladní pásku.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Malí animátoři
16:30–18:00 | NEDĚLE 4. 12. | Wurmova 7

workshop – Pavla Baštanová

Děti se spolu s lektorkou zaměří na techniku animace zvanou pixilace. Samy se stanou loutkami/herci a zkusí si, jaké to je, zahrát si v animovaném filmu a stát se přímou součástí animace. V další části workshopu si děti vyzkouší kreslenou animaci, která po nasnímání vytvoří krátké animované smyčky. Kapacita workshopu je omezena.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
How to Golem

workshop – Jakub Prant, Natan Payne

Vývojáři Jakub Prantl a Natan Payne z Monomo Games, kteří na PAFu představí vznikající hru Golem, uspořádají kromě prezentace také workshop věnovaný tvorbě vlastní počítačové hry.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 > Konec >>

Strana 1 z 5
 

Aktuálně

4 živly vyhlásí vítěze slovenských Jiných vizí

První ročník slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 bude uveden na zimním semináři 4 živly v Banské Štiavnici 24. února 2017.

DOKUMENT PAF 2016

Autorský dokument z 15. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.

(c) Kryštof Kučera

P(A)F 2017

Do nadcházejícího roku 2017 přejeme mnoho podnětných chvil prožitých se současným uměním nejen v Olomouci. 

 

-------------
+ představujeme AUTORSKÝ DOKUMENT PAF 2016jehož autorem je český umělec Kryštof Kučera.

Ohlédnutí za PAF 2016

V neděli 4. prosince byl v rámci performance FoR mE iT’S tOO RAndOm slavnostně ukončen jubilejní 15. ročník Přehlídky filmové animace a současného umění. Níže naleznete ohlédnutí za nejzajímavějšími momenty uplynulého PAFu.

Lucie Rosenfeldová vítězkou Jiných vizí CZ 2016

Vítězkou letošního soutěžního výběru Jiné vize CZ se stala Lucie Rosenfeldová s dílem Polymind. Hlavní cenu jí udělila mezinárodní porota ve složení Cordelia Dvorák (DE), Alexander Campaz (US) a Olga Bobrowska (PL). Cenu diváků obdržel Martin Zvěřina se svým dílem Pillars.

Sobota a neděle se sekcí Film Labor

Sekce Film Labor se zaměřuje na současnou tvorbu, která se rodí ve filmových laboratořích zřizovaných samotnými umělci, tzv. artist-run film labs. Na PAFu představuje osu protínající tři filmové krajiny: Grenoble, Berlín a Barcelonu, a to srkze sérii performance, projekcí a prezentací.

PAF představuje finalisty kulatého ročníku soutěže Jiné vize

Kdo patří mezi finalisty letošního ročníku soutěže Jiné vize CZ 2016?

Porota pro Jiné vize CZ 2016

Zveřejňujeme mezinárodní tříčlennou porotu výročního 10. ročníku soutěže českého pohyblivého obrazu Jiné vize CZ 2016.

Bambi, Míša Kulička, Žofka a spol. – Dětský program PAF 2016

Letošní ročník PAFu nabídne bohatý program pro jeho dětské návštěvníky. Workshopy, projekce pásem dětských animovaných seriálů se zvířecí tematikou nebo celovečerní animované filmy.

PAF 2016 / Neděle 4. 12.

Poslední den PAFu otevírá Míša Kulička, na jehož dobrodružství navazuje zvukový workshop o hmyzu z planety Gurun a posléze i příběh českého a téměř v Hollywoodu usazeného Punti. Projekce experimentálního filmu Distruktur z berlínského filmového labu, projekční pásmo mezi stroji a zvířaty Dominika Gajarského a Romana Štětiny, Film Týden Jiřího Havlíčka s živým doprovodem Jana Kratochvíla, srneček Bambi, devadesátiletý John Berger o pohledu na zvířata. Pionýři, roboti, Ryška, Kolouch, hromadná performance, první koncert Dizzcocka s deskou Night Rider a úplným závěrem OTK a Vertigo. #paf2016   

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři