Aport animace

 

aportanim

 

Hlavní téma letošního ročníku PAFu – Proč se dívat na zvířata? – rezonuje i v sekci Aport animace, která se však zároveň drží ustáleného vzorce programové stavby. Jedním z pilířů této stavby je snaha představovat aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě autorských děl či komerčních projektů. Nechybí zde proto prezentace připravovaných snímků (První sníh, Vincent & Sheep) a vyvíjených počítačových her či aplikací (Factorio, Golem). Druhým pilířem je nahlédnutí animace z historické perspektivy. Představeny proto budou také výrazné kapitoly i osobnosti české a světové animace. Dojde také na pásma krátkých filmů, promítaná na netradičních místech (AniPromítačka), i na celovečerní snímky. V neposlední řadě je součástí Aport animace i workshop určený dětským návštěvníkům.

Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
(5) Braincandy <1 One Swallow 1 class=" width="100" />

výstava | kurátor – Kurzor Kolektiv

Pouhá vteřina může být stejně výmluvná jako mrknutí oka, poutavá jako mávnutí křídel nebo může obsáhnout celý život. Díky persistenci zrakového vjemu však přežívá na naší sítnici, rezonuje v lidské mysli. Temporálně omzená instalace vteřinových videí bude probíhat před vybranými projekcemi na PAFu a paralelně jako on-line výstava ve virtuální ScreenSaverGallery.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Dizzcock: Night Rider

koncert

Ondřej Bělíček, člen post-ravevových Lightning Glove, už pod sólovou značkou Dizzcock dokázal, že se na klikaté scéně ponurých beatů a ostrých samplů neztratí ani bez doprovodu. Premiéra nového alba držitele Vinyly. [fmzine]

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jan Kulka

workshop

Jan Kulka seznámí diváky s pra-filmovým vynálezem, Pramítačkou, speciálním promítacím aparátem stvořeným za účelem prakticky osahávat a prozkoumávat oblasti filmu dosud technicky nedostupné. Pramítačka dokáže promítnout například obinadla, izolepu, bublinkovou fólii nebo pokladní pásku.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Malí animátoři
16:30–18:00 | NEDĚLE 4. 12. | Wurmova 7

workshop – Pavla Baštanová

Děti se spolu s lektorkou zaměří na techniku animace zvanou pixilace. Samy se stanou loutkami/herci a zkusí si, jaké to je, zahrát si v animovaném filmu a stát se přímou součástí animace. V další části workshopu si děti vyzkouší kreslenou animaci, která po nasnímání vytvoří krátké animované smyčky. Kapacita workshopu je omezena.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
How to Golem

workshop – Jakub Prant, Natan Payne

Vývojáři Jakub Prantl a Natan Payne z Monomo Games, kteří na PAFu představí vznikající hru Golem, uspořádají kromě prezentace také workshop věnovaný tvorbě vlastní počítačové hry.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 > Konec >>

Strana 1 z 5
 

Aktuálně

3. ročník XY představí ústeckou uměleckou scénu

Kultovní procházka vernisážemi XY 2017 proběhne ve čtvrtek 20. dubna v Olomouci. Zaměří se na tvorbu umělců z Ústí nad Labem. 

Edice PAF: Zvláštní okolnosti

PAF vydal autorskou publikaci Zvláštní okolnosti. Křest knihy Jana Šrámka a Jany Kořínkové, jejímž cílem je upozornit na problematiku plastik z poválečného období mizejících z veřejného prostoru, proběhne ve středu 29. března 2017 v PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brně.

Pilotní slovenské Jiné vize znají svého vítěze

Vítězným dílem první slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 je video New Horizons II Andráse Cséfalvaye. Vyhlášení proběhlo v pátek 24. února 2017 na filmovém semináři v Banské Štiavnici 4 živly

Laura Trenčanská & Johana Novotná ve Vitríně Deniska

Vitrína Deniska pořádá první výstavu v tomto roce. S výstavou If you find yourself block me se představí umělecké duo Laura Trenčanská & Johana Novotná.  Vernisáž proběhne v úterý 21. března 2017.

4 živly vyhlásí vítěze slovenských Jiných vizí

První ročník slovenské soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize SK 2016 bude uveden na zimním semináři 4 živly v Banské Štiavnici 24. února 2017.

DOKUMENT PAF 2016

Autorský dokument z 15. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.

(c) Kryštof Kučera

P(A)F 2017

Do nadcházejícího roku 2017 přejeme mnoho podnětných chvil prožitých se současným uměním nejen v Olomouci. 

 

-------------
+ představujeme AUTORSKÝ DOKUMENT PAF 2016jehož autorem je český umělec Kryštof Kučera.

Ohlédnutí za PAF 2016

V neděli 4. prosince byl v rámci performance FoR mE iT’S tOO RAndOm slavnostně ukončen jubilejní 15. ročník Přehlídky filmové animace a současného umění. Níže naleznete ohlédnutí za nejzajímavějšími momenty uplynulého PAFu.

Lucie Rosenfeldová vítězkou Jiných vizí CZ 2016

Vítězkou letošního soutěžního výběru Jiné vize CZ se stala Lucie Rosenfeldová s dílem Polymind. Hlavní cenu jí udělila mezinárodní porota ve složení Cordelia Dvorák (DE), Alexander Campaz (US) a Olga Bobrowska (PL). Cenu diváků obdržel Martin Zvěřina se svým dílem Pillars.

Sobota a neděle se sekcí Film Labor

Sekce Film Labor se zaměřuje na současnou tvorbu, která se rodí ve filmových laboratořích zřizovaných samotnými umělci, tzv. artist-run film labs. Na PAFu představuje osu protínající tři filmové krajiny: Grenoble, Berlín a Barcelonu, a to srkze sérii performance, projekcí a prezentací.

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři