Aport animace

 

aportanim

 

Hlavní téma letošního ročníku PAFu – Proč se dívat na zvířata? – rezonuje i v sekci Aport animace, která se však zároveň drží ustáleného vzorce programové stavby. Jedním z pilířů této stavby je snaha představovat aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě autorských děl či komerčních projektů. Nechybí zde proto prezentace připravovaných snímků (První sníh, Vincent & Sheep) a vyvíjených počítačových her či aplikací (Factorio, Golem). Druhým pilířem je nahlédnutí animace z historické perspektivy. Představeny proto budou také výrazné kapitoly i osobnosti české a světové animace. Dojde také na pásma krátkých filmů, promítaná na netradičních místech (AniPromítačka), i na celovečerní snímky. V neposlední řadě je součástí Aport animace i workshop určený dětským návštěvníkům.

Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.

 
 


Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
(5) Braincandy <1 One Swallow 1 class=" width="100" />

výstava | kurátor – Kurzor Kolektiv

Pouhá vteřina může být stejně výmluvná jako mrknutí oka, poutavá jako mávnutí křídel nebo může obsáhnout celý život. Díky persistenci zrakového vjemu však přežívá na naší sítnici, rezonuje v lidské mysli. Temporálně omzená instalace vteřinových videí bude probíhat před vybranými projekcemi na PAFu a paralelně jako on-line výstava ve virtuální ScreenSaverGallery.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Dizzcock: Night Rider

koncert

Ondřej Bělíček, člen post-ravevových Lightning Glove, už pod sólovou značkou Dizzcock dokázal, že se na klikaté scéně ponurých beatů a ostrých samplů neztratí ani bez doprovodu. Premiéra nového alba držitele Vinyly. [fmzine]

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
Jan Kulka

workshop

Jan Kulka seznámí diváky s pra-filmovým vynálezem, Pramítačkou, speciálním promítacím aparátem stvořeným za účelem prakticky osahávat a prozkoumávat oblasti filmu dosud technicky nedostupné. Pramítačka dokáže promítnout například obinadla, izolepu, bublinkovou fólii nebo pokladní pásku.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
 Malí animátoři
16:30–18:00 | NEDĚLE 4. 12. | Wurmova 7

workshop – Pavla Baštanová

Děti se spolu s lektorkou zaměří na techniku animace zvanou pixilace. Samy se stanou loutkami/herci a zkusí si, jaké to je, zahrát si v animovaném filmu a stát se přímou součástí animace. V další části workshopu si děti vyzkouší kreslenou animaci, která po nasnímání vytvoří krátké animované smyčky. Kapacita workshopu je omezena.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
How to Golem

workshop – Jakub Prant, Natan Payne

Vývojáři Jakub Prantl a Natan Payne z Monomo Games, kteří na PAFu představí vznikající hru Golem, uspořádají kromě prezentace také workshop věnovaný tvorbě vlastní počítačové hry.

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 > Konec >>

Strana 1 z 5
 

Aktuálně

Kurátorský výběr Matěje Smetany na Fest Anča

Ve dnech 29. června - 2. července se v Žilině uskuteční desátý ročník mezinárodního festivalu Fest Anča. Návštěvníci na něm budou moci zhlédnout mimo jiné pásmo autorských videí nazvané V hlavní roli zvíře, které kurátorsky sestavil vizuální umělec Matěj Smetana.

Ivana Hrončeková ve Vitríně Deniska

Ve středu 21. června proběhne vernisáž výstavy s názvem Still Motion slovenské umělkyně a kurátorky Ivany Hrončekové. 

Algoritmický KonText

úterý 27. června proběhne v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomoucké umělkyně (c) merry.

ROSENFELDOVÁ & CÍSAŘ V LÁZNÍCH LUHAČOVICE

8. ročník festivalu Luhovaný Vincent v Luhačovicích představí pásmo Jiné vize CZ 2016. Projekce proběhne v pátek 31. 6. 2017 za přítomnosti Karla Císaře a Lucie Rosenfeldové. 

Cvičme v [spirituálnom] rytme

Komplexní instalace s živou akcí, videi  a performance Spiritual Fitness, kterou představil absolvent UMPRUM Jakub Jansa na loňském PAFu, se dočkala reflexe v České televizi.

BŮH TĚ MILUJE: VITRÍNA DENISKA V GALERII KONTEXT

V úterý 16. května 2017 v 17:30 proběhla v Brně ve spolupráci s Vitrínou Deniskou a brněnskou galerií KonText (TIC) vernisáž výstavy olomouckého umělce Radima Měsíce. 

PAF NA KONCI LÉTA BUDE

4. hudební bienále v Ostopovicích u Brna proběhne v sobotu 2. září 2017. Pořádá Přehlídka filmové animace a současného umění PAF Olomouc.

 

29. 5. 2017: Italští konceptualisté v Olomouci

Závěr května se v Olomouci nese ve znamení italského konceptuálního umění. Skupina čtyř umělců pod záštitou radikálního českého konceptualisty a pedagoga Vladimíra Havlíka představí třetí modifikaci rozsáhlého projektu Dialogos, již se rozhodli rozvrstvit mezi bělostnou white-cube Galerie Caesar a pafem koprodukovaný nezávislý prostor Vitrína Deniska

Podpořte vznik nového kulturního centra v Olomouci

Na Dolním náměstí v centru Olomouce vzniká nový kulturní projekt Dolní vám., který bude v budoucnu zahrnovat divadlo, kavárnu a galerii. Realizaci projektu lze podpořit v rámci kampaně na HITHIT.cz

PAF V ÚSTÍ NAD LABEM

Ve čtvrtek 4. května 2017 uvedl Veřejný sál Hraničář komponovaný program PAFu. Hostem večerního programu byl kurátor a teoretik umění Karel Císař.

 

paf-visegrad-rp2

Banner

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Aktivity PAFu v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj. Více v sekci Partneři.

Více v sekci Partneři