Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
archifon ars electronica

Interaktivní hudební nástroj Dana Gregora a Tomáše Dvořáka, který se stal po premiéře na 10. PAFu světovou senzací, bude nyní přestaven na Ars Electronica v rakouském Linci (4.–8. září 2014).

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
DSC05443_small

Programová sekce PAF Art 2013, sestávající z výstav a instalací v rámci PAFu, se dočkala dvojstránkové reflexe v aktuálním čísle prestižního časopisu o výtvarném umění Flash Art.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1507485_10201213021431904_324657269_o

Ve středu 16. července v 19.00 proběhla vernisáž další z výstav ve spřáteleném olomouckém prostoru Vitrína Deniska. Zahájení výstavy noc&sen slovenské post internetové umělkyně Toast McFarland bude následovala prezentace její tvorby. Dokumentace v novince.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
ANČA2

V rámci našeho spřáteleného festivalu animovaných filmů Fest Anča (18.–22. 6. 2014) proběhne v Žilině Festival Forum, setkání zástupců středoevropských festivalů zabývajících se animací a animovaným filmem, jehož bude účasten rovněž PAF.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
vlněna

V pátek 13. června proběhne 5. ročník festivalu VLNA, organizovaného v bývalém areálu brněnské Vlněny. Chátrající, skrytá, opuštěná fabrika na zpracování ovčí vlny nedaleko hlavního nádraží, špulky od nití a projekce Jiných vizí 2013.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
mickey

Ve středu 7. a čtvrtek 8. května 2014 vystoupí v rámci nefilmového programu ANIFILMU  v Třeboni  Martin Mazanec a animátor Martin Búřil se svými přednáškami.

Budou se věnovat Animaci světla a Animaci prostoru a diváky provedou stavy, kdy animovaný film nepodléhá klasickým produkčním a projekčním zákonitostem, ale kdy procesy animace ústí ve vznik světelných objektů, soch, akcím ve veřejném prostoru či performance.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
audiovize

V úterý 15. dubna 2014 proběhne v brněnském kině Scala komponovaný večer Videoartu, připravený v rámci projektu Audiovize. Výběr promítaných prací probíhal také ve spolupráci s PAFem.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
00001+from_the_fursuiters_series

V úterý 25. března v 18.00 proběhne vernisáž další z výstav ve spřáteleném olomouckém prostoru Vitrína Deniska. Zahájení výstavy Kompozice VII bude jako obvykle následováno prezentací tvorby zastoupených umělců.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
lesokraj

Započatý projekt interaktivní knihy pro děti „Lesokraj" manželů Lou a Kuby Sanitrákových, který byl prezentován v prosinci na PAF 2013, je již jen krůček od svého dokončení. Aby však mohla aplikace, ve které se čte i hraje, skutečně spatřit světlo světa, potřebuje pomoc veřejnosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
DJ_sestra

pátek 21. a sobotu 22. února 2014 proběhl ve Veselí nad Moravou reVIZORPro třetí ročník tohoto mladého audiovizuálního festivalu připravil část programu také PAF.

Komě filmových projekcí například také výstavu olomouckého umělce Martina Fišra v Panském dvoře (potrvá do konce března) nebo koncert DJ Sestry & Karla lv.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
8th-birthday-cake

Vyzýváme autory k zaslání děl do osmého ročníku soutěžní sekce Přehlídky animovaného filmu JINÉ VIZE 2014!

Díla lze prostřednictvím on-line formuláře přihlašovat do 20. října 2014.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
marika_foto

S radostí oznamujeme, že kurátorkou soutěžní sekce Jiné vize na PAF 2014 je Marika Kupková, výtvarná kurátorka a filmová historička.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
GAMU_šprincl

22. července v 18.00 proběhne vernisáž výstavy výherců Jiných vizí 2013 Blue Box v Galerii AMU. Výstava je organizována ve spolupráci s PAFem a potrvá do konce srpna.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
US_patent_1242674_figure_3

Také letos byl PAF přizván k programu proslulého multižánrového festivalu 

LUHOVANÝ VINCENT. Na sklonku června tak luhačovické kolonády oživil dramaturg PAFu Jiří Neděla, který zde proslovil přednášku o specifické animační technice - tzv. rotoskopii.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
multiplace_2014

V rámci 13. ročníku festivalu síťové kultury Multiplace (SK, CZ, PL, BE) proběhne v Žilině setkání odborníků z Česka s Slovenska, kteří se věnují vzdělávání v oblasti nových médií a mediálního umění. Se svými prezentacemi se sympozia zúčastní z týmu PAFu též Alexandr Jančík a Marie Meixnerová.

"Multiplace FX 2014: Symposium for digital survivors" proběhne v pátek 23. května a je volně přístupné veřejnosti.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
1_Komponovaný večer_Valentová

PAF zve na komponovaný večer ve spolupráci s Vitrína Deniska, Divadlo na Cucky, Pastiche Filmz a Klub Vertigo. Série vernisáží, prezentací, koncertů a VJ setů proběhne v úterý 22. dubna v Olomouci.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
rec-90

Ve dnech 24. a 25. března 2014 proběhl ve Zlíně první ročník festivalu studentských filmů UTB REC FEST.

Na vítěze kategorie o nejlepší animovaný film čekal jako odměna připravený voucher se dvěma akreditacemi na PAF 2014 (4.–7. 12. 2014) z dílny grafického studia Fiume Std.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
kcuhař

V nakladatelství Casablanca vyšla obsáhlá kniha o filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec britského režiséra Petera Greenawaye. Jejím autorem je filmový teoretik a editor kolektivní monografie Genderové stereotypy v animované tvorbě Walta Disneyho (Edice PAF, 2012) Zdeněk Hudec.

Tagy (Více tagů oddělte čárkou):
česke_kinečko

PAF ve spolupráci se slovenským časopisem Kinečko vydává DVD finální desítky soutěžních snímků – Jiné vize 2013.

DVD vychází jako příloha aktuálního čísla Kinečka věnovaného české kinematografii (únor–březen), ve kterém si mj. přečtete také rozhovor s Martinem Mazancem o PAFu a Jiných vizích.

999417_744223518929901_1577752505_n

V únorovém čísle časopisu o výtvarném umění Art + antiques vyšel obsáhlý článek o PAFu.

Text nazvaný "Expanded animation - Pohyblivá audiovizuální fascinace" se přitom nezaměřuje jen na poslední ročník, ale bere PAF na paškál skutečně zevrubně...

<< Začátek < Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 > Konec >>

Strana 1 z 10
 

 

 
 
 

PAF 2013

 

 

 

 

Created by: twitter website widget